ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

راهنمای سفر به ایلام و جاذبه های گردشگری آن

ایلام یکی از استان های غرب کشور است. این استان دارای جاذبه های طبیعی زیادی می باشد. این جاذبه ها شامل، دشت ها، کوهستان ها، رودخانه و آبشارهای بکری می باشد. اگر می خواهید به دل طبیعت مسافرت کنید، ایلام می تواند بهترین گزینه باشد.

این استان در ابتدا زیرمجموعه استان کرمانشاه بود، ولی با تقسیمات کشوری به یک استان مستقل تبدیل شد. در این استان مکان های طبیعی و سرسبزی برای گردش وجود دارد. دشت های سرسبز و وسیعی در این استان وجود دارد که باعث ایجاد فضای رویایی شده است. ایلام به جز داشتن مناطق طبیعی دارای آثار تاریخی فراوانی می باشد. در ادامه به تعدادی از جاذبه های گردشگری ایلام اشاره خواهیم کرد.

قلعه اسماعیل خان ایلام

این قلعه ی مستحکم در ارتفاعات انبار آب ساخته شده است. به طوری که از شهر ایلام این قلعه به راحتی دیده می شود. اطراف این مکان دارای صخره ها و محیط کوهستانی می باشد. مسیر رسیدن به این قلعه دشوار و سخت می باشد. بهترین مسیر برای رسیدن به این قلعه بخش جنوب شرقی آن می باشد. ملات مورد استفاده در قلعه سنگ های کوهستانی و گچ می باشد که به طور منظمی کنار هم چیده شده اند.

کوه چمن گیر

کوه چمن گیر یکی از مناطق بکر و سرسبز ایلام می باشد. این کوه مکانی مناسب برای کوهنوردی می باشد. کوه چمن گیر از ایلام ۲۲ کیلومتر فاصله دارد و ارتفاع آن به ۲۵۷۸ متر می رسد. همچنین این کوه جزو رشته کوه کبیر کوه می باشد. از این کوه دو رود گراب و چرداول سرچشمه می گیرند. کوه چمن گیر به دو کوه سیروان و قلارنگ متصل است.

کوه اهوران ایلام

کوه اهوران در فاصله ی ۸۳ کیلومتری از ایلام قرار گرفته است. زیبایی طبیعت این کوه ستودنی است. این مکان به عنوان منطقه ای‌برای ماجراجویی گردشگران معرفی شده است و هر کسی عاشق طبیعت و کوه است باید از این مکان دیدن کند. ارتفاع این کوه را به ۲۱۲۰ متر تخمین زده اند. وسعت این کوه از دره جزمان رود تا کوه های کولیته کشیده شده است.

غار کناتاریکه

این غار عظیم و زیبا در ارتفاعات سیوان کوه قرار گرفته است. این غار در نزدیکی روستای پاکل واقع شده است. به دلیل محیط و فضای غار هیچ موجود زنده ای در آن نمی تواند زندگی کند ولی اکسیژن آن به اندازه ی کافی موجود است. درون غار هوا بسیار سرد است به طوری که بدون لباس گرم نمی توان وارد آن شد. درون غار مجسمه هایی از جنس استالاکتیتی و استالاگمیتی وجود دارد. عمق غار کناتاریکه به ۳۵۰ متر می رسد. حتی درون آن حوضچه ی آبی زیبایی وجود دارد.

تفرجگاه تجریان

این تفرجگاه باشکوه در ۲۰ کیلومتری ایلام و در مسیر جاده چوار واقع شده است. هرگاه از این مسیر بگذرید می توانید درختان انبوه و سرسبز آن را مشاهده کنید و از دیدن آنها لذت ببرید. این مکان دارای آب و هوای عالی برای ییلاقات می باشد. این مکان در فاصله ی ۲۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

در نزدیکی این تفرجگاه منطقه ی خوش آب و هوای دیگری به نام تنگ بهشت قرار دارد. با آمدن به این تفرجگاه می توانید از دو منطقه زیبا دیدن کنید که این می تواند تجربه ی فراموش نشدنی برای شما باشد. گردشگران زیادی به دلیل آب و هوای مناسب این منطقه می آیند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

قرعه کشی کانال گردشگری

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد