راهنمای سفر به شهر برن، پایتخت کشور سوئیس

 شهر برن، پایتخت کشور سوئیس می باشد که شهری کوچک با جمعیتی در حدود 450 هزار نفر است. این شهر در یک شبه جزیره قرار گرفته است . شهر قدیمی برن تبدیل به یکی از میراث های جهانی یونسکو شده است. برن شامل مناطق زیاد برای پیاده روی، چشمه ها و برج های ساخته شده ی زیبایی است. گفتنی است که شهر برن یکی از هشت شهر میزبان در مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا در سال 2008 بوده است.

 اگر نگاهی به تاریخچه ی شهر برن بیاندازیم متوجه خواهیم شد که این شهر توسط  زارینگن در سال 1191 کشف شده است. برن در ابتدا بخشی از امپراتوری روم مقدس بوده است. در سال 1353، برن به کنفدراسیون سوئیس پیوست. پس از چندین پیروزی موفق که این شهر به نام خود ثبت کرد، تبدیل به بزرگ ترین دولت مستقل شهر در شمال آلپ شد. سپس شهر زیبای برن توسط نیرو های فرانسوی در سال 1798 در طول جنگ های انقلاب فرانسه اشغال شد و طی این حوادث بخش بزرگی از قلمروی آن از بین رفت. این شهر از سال 1848 به دلیل سرمایه دفاعی که در اختیار دارد، به شهر فدرال معروف است و محل شورا و مجلس فدرال می باشد.

راهنمای سفر به شهر برن، پایتخت کشور سوئیس

 زبان مردم شهر برن، آلمانی است و در سطح شهر بیشتر مردم با این زبان حرف می زنند. به نظر می رسد آن ها زبان های انگلیسی یا فرانسوی را به عنوان زبان دوم خود برگزیده اند پس اگر به این شهر سفر کردید نگران نحوه ی برقراری ارتباط با دیگران نباشید.

از نظر تاریخ، برن پر از مناطق تاریخی و موزه است. موزه ی تاریخی برن، دومین موزه ی بزرگ کشور سوئیس می باشد و مهم ترین مجموعه های قومی و تاریخی برتر در آن قرار دارند. موزه انیشتین نیز از موزه های جالب دیگر در شهر است.

راهنمای سفر به شهر برن، پایتخت کشور سوئیس

 موزه ی کانست در شهر برن با مجموعه ای از آثار نقاش هایی مانند پابلو پیکاسو، فردیناند هودلر و مریت اپنهاجم شناخته شده است. موزه ی کانست، قدیمی ترین موزه ی هنر در کشور سوئیس می باشد که آثار هشت قرن را پوشش می دهد.

پارک bear یا پارک خرس از دیگر پارک های بسیار بزرگ شهر است و در سال 2009 نیز گسترش پیدا کرد. رود خانه ی زیبایی هم درون پارک وجود دارد و غار بزرگی که محل خواب زمستانی حیوانات است.رفتن به این پارک از طریق ایستگاه های مختلف اتوبوس به راحتی امکان پذیر است. علاوه بر این پارک ، پارک گورتن در خارج از شهر که در کنار یک تپه ی زیبا قرار گرفته است، و توریست های زیادی را به سمت خود می کشاند. مسیر های پیاده روی در همه جای پارک وجود دارند و ممکن است در بین این پیاده روی ها شاهد حیواناتی از جمله گاو ها باشید. یک برج چوبی نیز درون پارک دیده می شود که از جاذبه های گردشگری دیگر منطقه است. رستوران های عالی با غذاهای خوب هم در آن جا وجود دارند که پیشنهاد می شود از دستشان ندهید.

راهنمای سفر به شهر برن، پایتخت کشور سوئیس

 شنا کردن در رود خانه ی Aare نیز می تواند تجربه ای خوب را برای شما به ارمغان آورد. البته برخی از مناطق این رود خانه به دلیل وجود موانع نیروگاه های هیدرولیکی قابل شنا نیستند. ورود به رود خانه ی Aare و استخر های اطراف آن برای بازدید کننده ها رایگان است. 

راهنمای سفر به شهر برن، پایتخت کشور سوئیس

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سوئیس استانبول

هتل سوئیس گاردن مالزی

هتل آپارتمان پایتخت مشهد

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر