راهنمای سفر به شهر گدانسک در کشور لهستان

     گدانسک، بزرگ ترین شهر لهستان می باشد که در شمال این کشور واقع شده است. این شهر، شهری بندری و تاثیر گذار برای کشور لهستان می باشد که با قدمت هزار ساله ی خود از قدیمی ترین شهر های این کشور نیز می باشد. از نظر تاریخی، این شهر پس از جنگ جهانی دوم به شدت نابود شد و پس از آن به سرعت مورد باز سازی قرار گرفت به گونه ای اکنون گدانسک را می توانیم یکی از بهترین و زیبا ترین شهر های بندرگاه در قاره ی اروپا بدانیم. امروزه شهر گدانسک جمعیتی در حدود چهار صد و شصت هزار نفر را دارد.

     شهر گدانسک از لحاظ جاذبه های گردشگری نیز از برترین شهرهای کشور لهستان می باشد که هر ساله تعداد بسیار زیادی از توریست ها و گردشگر ها برای تماشای موزه های برجسته ی شهر، مناطق تاریخی زیاد و سواحل گسترده در خلیج گدانسک به این شهر سفر می کنند. این مناطق هم برای مسافرها و هم مردم محلی شهر بسیار محبوب است. علاوه بر گردشگری، گدانسک همچنین یکی از بندرهای مهم از لحاظ واردات و صادرات می باشد. در تجارت این شهر، کشتی سازی از فعالیت های محبوب مردم گدانسک است.از گذشته تاکنون تجارت نقش کلیدی را در اقتصاد شهر گدانسک ایفا کرده است. البته قابل ذکر است که صنعت کشتی سازی نسبت به دهه های گذشته در این شهر کاهش چشم گیری داشته است.

     جاذبه های گردشگری شهر گدانسک، عمدتا به منطقه ی استرود مسکی واقع در مرکز شهر محدود می شوند البته چندین جاذبه ی دیدنی نیز در خارج از مرکز شهر قرار دارد. منطقه ی لانگ لین از بهترین جاذبه های این شهر می باشد. لانگ لین که نام خیابانی می باشد، یکی از اصلی ترین خیابان های شهر است که توریست هایی که به این شهر می آیند، حتما از آن دیدن می کنند. انواع رستوران های شیک با غذا های مرغوب، کافه ها، مغاره ها و مراکز خرید و معماری های چشم گیر را می توانید در لانگ لین مشاهده کنید. معماری های این خیابان الهام گرفته از کشور هلند می باشد. در انتهای لانگ لین نیز بازار بلند قرار دارد که در این روز ها نقطه ی عطفی برای مردم محلی شهر و بازدید کننده ها می باشد.

     مرکز اصلی این شهر، دارای خاص ترین ویژگی های ممکن از جمله تاریخی بودن می باشد. معماری های این منطقه به سبک رنسانس است و به قرن چهاردهم باز می گردد. امروزه در این منطقه ی زیبا می توانید به گشت و گذار پرداخته و به موزه ی تاریخی شهر گدانسک که از بهترین مناطق گردشگری شهر می باشد نیز قدم گذارید. این موزه در ماه های فصول بهار و تابستان بر روی علاقه مندان به بازدید از موزه باز است.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

راهنمای سفر به مالزی

تعطیلات در مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر