راهنمای سفر به صربستان

صربستان یکی از کشور های توریستی قاره اروپا است که در جنوب این قاره و در منطقه بالکان قرار دارد. بلگراد، پایتخت صربستان و از مهم ترین و زیباترین شهر های این کشور است. گردشگران ایرانی و هندی برای سفر به این کشور نیازی به ویزا ندارند و همین امتیاز باعث شده تا گردشگران زیادی از این دو کشور به صربستان سفر کنند. صبرستان دارای جاذبه های گردشگری متعدد است که برخی از مهم ترین آن ها در پایتخت این کشور، بلاگراد، قرار دارند. فرودگاه های بین المللی کشور صربستان که پذیران مسافران خارجی هستند، شامل دو فرودگاه است: فرودگاه نیکولا تسلا در شهر بلگراد و فرودگاه کنستانتین بزرگ در شهر نیش. مردم صربستان به زبان صربی صحبت می کنند و واحد پول آنان دینار صربستان است. ساعت صربستان حدود 2 ساعت و نیم از ساعت تهران عقب تر است.

راهنمای سفر به صربستان

آب و هوای صربستان

صربستان دارای اب و هوای قاره است. میانگین دما در صربستان در طول سال بین صفر درجه سانتی گراد و 22 درجه سانتی گراد است. این کشور مانند سایر کشور هایی که دارای آب و هوای معتدل قاره ای هستند، دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد است. ماه های ژوئن تا آگوست گرم ترین ماه ها سال هستند که بیشینه دما در این ماه های به 30 درجه سانتی گراد می رسد. شب های تابستانی صربستان، شب هایی خنک و بعضا سرد است به طوری ممکن است دمای هوا در برخی شب های تابستانی به 14 درجه سانتی گراد کاهش پیدا کند. ماه های دسامبر تا فوریه سرترین ماه های سال در صربستان هستند که حداقل دما در این ماه ها به صفر درجه سانتی گراد کاهش می یابد. برخی جریانات آب و هوایی ممکن است دمای طبیعی هوا در صربستان را تغییر دهد؛ از جمله: توده های آب هوای گرم آفریقایی در فصل تابستان و همچنین توده آب و هوای بسیار سرد از قطب شمال که ممکن است در کوتاه مدت بر آب و هوای صربستان تاثیر گذار باشند.

راهنمای سفر به صربستان

هزینه های اقامت در صربستان

ماه های می تا سپتامبر بهترین زمان برای سفر به صربستان است. هزینه اقامت در یک هتل معمولی در صربستان شبی 5000 دینار است و برای یک شب اقامت در هاستل های صربستان باید 1200 دینار پرداخت شود.

راهنمای سفر به صربستان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

سفر با کشتی بانکوک تایلند

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر