راهنمای سفر به هاوانا، پایتخت کشور کوبا

     هاوانا، پایتخت کشور دوست داشتنی کوبا و یکی از چهارده استان این کشور می باشد. قبل از انقلاب کمونیستی، هاوانا یکی از بهترین مناطق برای گذراندن تعطیلات در کارائیب بود و از آن جا که قدمت گردشگری در هاوانا به سال 1990 برمی گردد، یگک بار دیگر به یک مقصد محبوب برای گردش و سفر تبدیل شده است. هر ساله به دلیل جاذبه های گردشگری زیادی که این منطقه دارد، انتظار می رود که توریست های بیشتری به این مکان بیایند و از آن دیدن کنند.

آب و هوای هاوانا

 اگر نگاهی کلی به کشور بیاندازیم، متوجه می شویم که کوبا دارای آب و هوای گرمسیری و یا هوای مرطوب است. در کوهستان های این کشور سرما حس می شود. در دریای کارائیب و نیز خلیج مکزیک که در نزدیکی این منطقه است، در زمستان دمای هوا 24 درجه ی سانتی گراد، در بهار و پاییز 26 درجه و در تابستان دمای 28 درجه را شاهد هستیم.

     اگر قصد خرید در هاوانا را دارید، باید بدانید که به طور کلی کشور کوبا دارای دو ارز، یکی پزوی کوبا یا CUP و دیگری پزوی قابل تبدیل یا همان CUC است. واضح است که اکثر گردشگران که به این منطقه سفر می کنند، از CUC برای همه خرید ها، هتل ها، تاکسی ها و سایر فعالیت ها استفاده می کنند. شما همچنین می توانید از بهترین وسایل حمل و نقل هاوانا از قبیل هواپیما، قطار، انواع خودرو ها و قایق ها استفاده کنید. در درون شهر نیز تاکسی ها و اتوبوس های زیادی برای جا به جایی شما از مکانی به مکان دیگر وجود دارند.

راهنمای سفر به هاوانا، پایتخت کشور کوبا

     از مناطق دیدنی هاوانا که از جاذبه های گردشگری آن نیز هست می توان به موزه ی انقلاب و ساختمان پایتخت اشاره کرد. شما با شرکت در یک تور انگلیسی می توانید جای جای این موزه و اطراف آن را مشاهده کنید. هزینه ی این گشت و گذار چیزی در حدود ده CUC است. این نکته را فراموش نکنید که عکاسی در این محل مجاز نیست.

     از نمایش گاه های شهر نیز می توان به کارخانه ی هاوانا اشاره کرد که امروزه تبدیل به نمایش گاهی شده است. اکثر نمایش گاه های شهر به زبان انگلیسی هستند پس جای نگرانی وجود ندارد. مبلغ ورود به این نمایش گاه ها چیزی در حدود هفت CUC می باشد. همچنین از دیگر زیبایی های هاوانا، پیاده روی در خیابان پرادو در شب است که می توانید با جذابیت های زیاد رو به رو شوید. پیاده روی در ال مالکن هم می تواند برای همه ی گردشگران جالب نوجه باشد.

راهنمای سفر به هاوانا، پایتخت کشور کوبا

     منطقه ی کاستلو د لا فرزا در هاوانا که یکی از قدیمی ترین قلعه های جهان هم در آن جا قرار دارد، امروزه تبدیل به یکی از موزه های دریایی برتر در کشور کوبا شده است که نمایش گاه های عالی نیز در آن به چشم می خورد و پیشنهاد ما این است که آن را از دست ندهید. 

راهنمای سفر به هاوانا، پایتخت کشور کوبا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آپارتمان پایتخت مشهد

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

سفر با کشتی بانکوک تایلند

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد