ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

راهنمای سفر به کیش

همیشه جزایر بهترین مکان برای گردش و مسافرت هستند. جاذبه ای که جزایر دارن بسیار فراگیر تر از سایر مناطق می باشد. این محبوبیت در تمامی کشورهای جهان به چشم می خورد. جزیره کیش نیز همانند سایر جزایر جذابیت های خاص خود را دارد. بهترین فصل برای سفر به این جزیره فصل زمستان و پاییز است. جزیره کیش در استان هرمزگان و در شهرستان بندر لنگه قرار دارد. این جزیره به عنوان یکی از مهم ترین مراکز گردشگری در ایران شناخته شده است. همچنین سالانه میلیون ها نفر مسافر به این جزیره می آیند. به دلیل حضور گردشگران به این منطقه باعث ایجاد زیر ساختارهای عظیمی در این منطقه شده است.

جزیره کیش در سال ۱۳۶۱ به عنوان منطقه ای برای تجارت و اقتصاد در ایران شروع به کار کرد. با این کار کیش روز به روز پیشرفت های فراوانی کرد. گردشگری بیشترین تاثیر را بر آن گذاشته است. بیشترین درآمد این جزیره از راه گردشگری بدست می آید. محمدرضا پهلوی تلاش خود را کرد تا این جزیره را به عنوان، یک منطقه گردشگری در ایران به تمام جهان معرفی کند. تا حدودی محمدرضا شاه توانست به هدف خود برسد. در جزیره کیش در زمان قدیم مروارید توسط مردم بومی صید می شد، یه همین خاطر جایگاه ویژه ای در بین دیگر جزایر داشت. ولی با گذشت زمان و ورود مروارید های ژاپنی رونق خود را از دست داد، و دیگر صید مروارید ارزش اقتصادی نداشت.

راهنمای سفر به کیش

عمل پیشرفت جزیره کیش در همان زمان ه باقی نماند، و با روی کار آمدن جمهوری اسلامی ایران این روند سیر صعودی پیدا کرد. به طوری که امروز به جزیره معروف کیش با امکانات فراوان تبدیل شده است. جزیره مرجانی بیشترین بودجه مصرفی را به خود اختصاص داده است. در نتیجه حتما باید به این مکان زیبا سفر کنید تا نتیجه کار و زحمت روزمره کارکنان را مشاهده کنید.

راهنمای سفر به کیش

وضعیت آب و هوایی

جزیره کیش نیز در جنوب کشور قرار دارد و همانند شهرهای جنوبی تابستان بسیار گرم و طاقت فرسایی دارد. در مقابل زمستان در آنجا بسیار مطلوب می باشد و بهترین زمان برای مسافرت به این جزیره می باشد. اگر در بهار و عید نیز به این مکان بیایید آب و هوای آن مرطوب و معتدل است ولی در فصل تابستان آب و هوای گرم و خشکی دارد. در نتیجه هیچگاه تابستان فکر سفر به این منطقه را نداشته باشید. ساحل زیبای آن در بیشتر اوقات آرام و بدون هیچ موج های سهمگین است، ولی دارای موج های کوچک برای تفریح مناسب می باشد.

راهنمای سفر به کیش

شهر حریره

شهر حریره جزوه یکی از شهرهای تاریخی ایران می باشد. این بنا در سال ۵ تا ۱۰ هجری ساخته شده است. این شهر زیبا و تاریخی در شمال کیش قرار گرفته است. همانطور که از اسناد تاریخی میتوان فهمید شهر حریره یکی از شهر های پر رونق در زمان های قدیمی می باشد. این شهر دارای ساحل، حمام و مساجد قدیمی، خانه های اعیانی، حتی قنات های قدیمی می باشد.

کشتی یونانی

اگر شما به کشتی علاقه دارید بهترین زمان برای دیدن یکی از این کشتی های تاریخی می باشد. کشتی یونانی در ساحل نیلگون جزیره کیش قرار دارد. در زمان قدیم تلاش بسیاری برای بیرون کشید آن انجام دادند ولی نتوانستن آن را حرکتی بدهند، در نهایت کشتی را آتش زدند تا همانجا نابود شود ولی هنوز ویرانه های آن باقی مانده است. بهترین ساعات برای دیدن این کشتی در زمان غروب آفتاب می باشد زیرا، جلوه ی زیبایی را به نمایش می گذارد. هر گردشگری که به این منطقه وارد می شود به طور حتم عکس زیبایی از این منطقه می گیرد. شما می توانید زمان زیادی را در این مکان بگذرانید زیرا، در ساحل امکانتی همچون رستوران و کافه تریا وجود دارد. حتی می توانید دوچرخه کرایه کنید و در ساحل آن با دوچرخه به گردش خود ادامه دهید.

راهنمای سفر به کیش

پارک ساحلی میر مهنا

این پارک در شمال و شمال غربی جزیره کیش قرار دارد. پارک ساحلی دارای منظره ی زیبا و آرام بخشی می باشد. همه روزه این منطقه آماده پذیرایی گردشگران زیادی از نقاط مختلف کشور می باشد. پارک میر مهنا بهترین مکان برای گذراندن اوقات فراغت خانواده و دوستان می باشد. در پارک ساحلی اسکله ای وجود دارد که شما می توانید بر روی آن به ماهیگیری مشغول شوید. از امکانات آن می توان به بوفه، چایخانه، بازارهای خرید و... نام برد. حتی پارک هایی برای کودکان ساخته شده است که بچه ها بتوانند اوقات خوبی را در آنجا سپری کنند. بعد از گردش یک روزه می توانید در مناطقی که برای پخت کباب تعیین شده است غذای خود را آماده کنید، و یک پیک نیک خانوادگی راه بیاندازید.

راهنمای سفر به کیش

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور کیش

تور کیش نوروز 94

تور کیش ویژه مبعث

تور کیش تعطیلات اردیبهشت 94

تور کیش خرداد 94

تور کیش ویژه نیمه شعبان 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد