ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

راهنمای صرفه جویی در سفر با کودکان

همیشه قبل از مسافرت، باید هزینه های سفر را تعیین کنید. البته اگر کودک همراه شما است، مطمئنا سفر شما پر خرج تر می شود. اگر به دنبال یک سفر کم هزینه هستید، با ما همراه باشید تا به نکات اساسی در مورد صرفه جویی در سفر با کودکان بپردازیم.

راهنمای صرفه جویی در سفر با کودکان

مسافرت با بچه کوچک زیر دو سال

اگر کودک شما زیر دوسال می باشد، بهتر است با هواپیما سفر کنید، زیرا بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی ایران برای بلیت کودک زیر دو سال مبلغی دریافت نمی‌کنند. البته این موضوع را در نظر بگیرید که در صورت نگرفتن هزینه برای کودکتان، به احتمال زیاد او صندلی ندارد و تمام مدت باید روی پاهای شما بنشیند. اگر دوست دارید به مقدار زیادی در هزینه هایتان صرفه جویی کنید تا کودکتان بزرگ نشده، به سفر های مهم تان بروید.

وسط هفته بهتر است!

بهترین زمان برای سفر کردن در تمام فصل ها، وسط هفته می باشد؛ زیرا سفر کردن در آخر هفته‌ها یا تعطیلات ملی و مذهبی بیشتر می‌شود. اگر فرزندتان دانش‌آموز می باشد، بهتر است با مدرسه هماهنگ کرده و چند روز مرخصی برای فرزندتان بگیرید و یک سفر کوتاه مدت در وسط هفته داشته باشید.

با خودتان کارتون ببرید

راهنمای صرفه جویی در سفر با کودکان

پیشنهاد می کنیم حتما برای کودکتان چند انیمشن زیبا در گوشی موبایل یا تبلت بریزد. معمولا بچه ها در سفر زیاد بهانه می گیرند و دوست دارند کارتون تماشا کنند و شما را مجبور می کنند که برایشان کارتون بخرید. پس بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ها، قبل از مسافرت با کودکتان، کارتون‌های مورد علاقه او را روی تبلت بریزید و شارژر یا پاوربانک را با هماهنگی خدمه پرواز به همراه ببرید.

اسنک نخرید

همیشه بچه ها در طول سفر، گرسنه هستند و شما مجبور می شوید که برایشان اسنک هایی بخرید که نه تنها سالم نیستند، بلکه هزینه زیادی هم باید بابت آنها پرداخت کنید. پیشنهاد می کنیم قبل از سفر برای بچه هایتان، غذاهای سالم آماده کنید. شما می توانید با هزینه بسیار کمی میان وعده های خوشمزه ای به همراه بیاورید که بسیار سالم هستند و دیگر لازم نیست نگران سلامتی بچه هایتان باشید.

انتخاب هتلی که آشپزخانه دارد

همان طور که می دانید بیشترین هزینه های سفر، مربوط به خورد و خوراک است. اگر دوست دارید در مسافرت با کودکتان، بیشترین صرفه‌جویی را انجام دهید؛ بهتر است هتلی را رزرو کنید که اتاق آن یخچال و اجاق یا ماکروفر داشته باشد. در این صورت شما می توانید با هزینه بسیار کمی مواد لازم برای خرید یک غذای سالم و ارزان قیمت را خریداری کرده و خودتان آشپزی کنید.
 
دنبال تفریح ارزان باشید

راهنمای صرفه جویی در سفر با کودکان

قبل از سفر کردن، در گوگل چرخی بزنید و در مورد شهری که می خواهید سفر کنید، کمی تحقیق نمایید. مثلا به دنبال تفریحات ارزان قیمت بگردید و مجموعه‌ای از آن‌ها را انتخاب کنید. بعد از اینکه هتل خود را رزو کردید، بلیط این تفریحات رابخرید. این کار به شما در کاهش هزینه ها بسیار کمک می کند. شما می توانید در کنار صرفه جویی در هزینه ها، خاطرات فراموش نشدنی را برای خانواده رقم بزنید.
 
درباره سایز غذا سؤال بپرسید

زمانی که در سفر به رستوران می روید، بهتر است درباره سایز غذای آنجا بپرسید؛ زیرا معمولا بچه ها کم غذا هستند  و شما می توانید یک بشقاب غذای بزرگ را با کودکتان به صورت اشتراکی بخورید. هم چنین  در صورتی که غذایی باقی ماند، می توانید از خدمه رستوران یک ظرف یکبار مصرف در خواست کنید و غذا را همراه خودتان به هتل ببرید و هر زمان که فرزندتان گرسنه شد، آن را گرم کنید.

داروهای لازم را همراه داشته باشید

راهنمای صرفه جویی در سفر با کودکان

حتما قبل از سفر، داروهای ضروری مثل تب‌برهای کودکان، قرص سرماخوردگی کودک یا شربت سینه به همراه ببرید تا در صورت بروز سرماخوردگی جزئی در مسافرت با کودک، مجبور نشوید هزینه اضافی برای تهیه دارو بپردازید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد