راه حل هایی برای مقابله با فشار خون بالا در دوران بارداری

راه حل هایی برای مقابله با فشار خون بالا در دوران بارداری
بالا بودن فشار خون مادر در طی دوران بارداری
یکی از علت های غش کردن و بروز مشکل سرگیجه در دوران بارداری، وجود نوسان در فشار خون مادر، مخصوصا در طول چهار ماه اول دوران بارداری است. در این دوران، گردش خون به طور ناگهانی افزایش یافته و فشار خون فرد بالا می رود. رگ هایی که خون را به جنین داخل رحم می رسانند کاملا باز هستند، اما سرعت بازگشت خون در رگ ها کاهش یافته و باعث افت فشار خون به میزان خیلی پایین تر از حد معمول می شود. در واقع کاهش فشار خون در زنان باردار باعث می شود که جریان خون به مغز کم شده و منجر به سرگیجه در زنان باردار می شود.
انواع فشار خون در طی دوران بارداری زنان:

راه حل هایی برای مقابله با فشار خون بالا در دوران بارداری
دو نوع فشار خون در انسان وجود دارد، که عبارتند از:
فشار خون سیستولیک: در این نوع فشار خون، خون موجود در رگ هاي مادر باردار در طول انقباضات بطن چپ قلب، قطره ای و با اندازه 5 تا 10 میلی متر جیوه به سمت بالا بدن حرکت می کند.
فشار خون دیاستولیک: در این نوع فشار خون، پس از انقباض عضلات قلب در حالی که دهلیزهای قلب دوباره پر شدند، خون از قلب به میزان 10 تا 15 میلی متر جیوه به نقاط دیگر بدن حرکت می کند.
در چنین شرایطی، زنان حامله باید استراحت کامل کرده و آرامش خود را حفظ کنند. البته بروز مسائل مربوط به افزایش و کاهش فشار خون در طی دوران بارداری زنان امری کاملا طبیعی است. البته این نکته را فراموش نکنید كه وضعیت زنان در چند هفته آخر دوران بارداری و بعد از انجام عمل زایمان به حالت عادی خود باز خواهد گشت.
درمان مشکل فشار خون در طی دوران بارداری زنان:

راه حل هایی برای مقابله با فشار خون بالا در دوران بارداری
در این مقاله  چند راهکار ساده برای مقابله با نوسانات فشار خون زنان در طي دوران بارداری را به شما یاد می دهیم. این راهکارها عبارتند از:
بلافاصله نشستن بر روي زمين، در هنگام بروز سرگیجه:
هنگامی که زن باردار احساس سرگیجه کرد، باید بلافاصله در یک جای امن بنشیند. اگر با نشستن و استراحت کردن سرگیجه برطرف نشد، سعی کنید دراز بکشید، چون خوابیدن به پشت به افزایش جریان خون به قلب و مغز کمک کرده و مشکل سرگیجه را از بین مي برد.
قرار دادن سر در بین پاها:
قرار دادن سر فرد در بین پاهايش، در کنترل کردن مشکل غش بسیار موثر است. البته اگر قبل از بارداری، مشکل فشار خون داشتید، باید بیماری خود را با مصرف دارو کنترل نمایید. حتما قبل از مصرف دارو نزد یک متخصص بروید و از او مشاوره بگیرید. انجام این کار به شما کمک میکند تا از بروز عوارض بعدی در بدن خود و فرزند داخل رحمتان جلوگیری کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر