راه حل هایی برای مقابله با کم خونی و عدم تنفس در دوران بارداری

راه حل هایی برای مقابله با کم خونی و عدم تنفس در دوران بارداری
مبتلا شدن زنان باردار به بیماری کم خونی:
زنان حامله به دلیل کافی نبودن میزان آهن، فولات و ویتامین B12 در بدن آنها، دچار کم خونی می شود. این نکته را فراموش نکنید که جنین هم برای رشد مناسب نیاز به دريافت آهن از خون مادر خود دارد. پس کم خونی در مادران،  مساله بسیار مهمی است که باید حتما به آن توجه کرد. زنان بارداری که کم خونی دارند به دلیل اینکه، سلول های قرمز کافی برای حمل اکسیژن به مغز و سایر اندام های بدن را ندارند، دچار سرگیجه می شود.
روش درمان:
استفاده از رژیم غذایی غنی از آهن در طي دوران بارداری زنان:

راه حل هایی برای مقابله با کم خونی و عدم تنفس در دوران بارداری
پزشکان متخصص زنان و زايمان توصیه می کنند، که زنان باردار حتما مقادیر مناسبی آهن، اسید فولیک و ویتامین ها در برنامه غذایی خود قرار بدهند. به دلیل این که مصرف قرص آهن در اغلب موارد باعث بروز مشکل اسهال در زنان حامله میشود، بنابراین بهتر است این افراد از غذاهای غنی از آهن مانند تخم مرغ، میوه های خشک، اسفناج، سبزی، نان کامل، گوشت گاو و غلات و حبوبات استفاده نمایند.
مصرف مقدار زیادی مایعات در طي دوران بارداری:
نوشیدن مقدار زیادی مایعات در طي دوران بارداری، به زنان کمک می کند تا بدن خود را هیدراته نگه دارند. البته،  فراموش نکنید که در این دوران از نوشیدنی های کافئین دار مانند چای و قهوه خودداری کنید. مصرف آب، آب میوه، آب نارگیل و آب لیمو را در دوران فراموش نکنید.
عدم تنفس عمیق زنان در طي دوران بارداری:

راه حل هایی برای مقابله با کم خونی و عدم تنفس در دوران بارداری
نفس کشیدن عمیق و سریع به زن باردار  کمک می کند که جریان خون در بدن افزایش یابد. افزایش جریان خون در بدن زنان باردار موجب دفع گاز مونوکسیدکربن (عامل بروز سرگیجه) می شود. معمولا بروز برخی از بیماری ها در سه ماهه اول از دوران بارداری عمدتا به علت عدم داشتن آمادگی جسمانی مادر، چاق بودن، ابتلا به بیماری آسم، تب، عفونت بدن، وجود اضطراب، سینه پهلو کردن، مصرف برخی داروها و یا COPD رخ می دهد، که در نهایت باعث می شود تا زن حامله هوشیاری خود را از دست داده و غش کند. به همین دلیل، نفس کشیدن عمیق و سریع مادر در طي دوران بارداری به حل این مشکل بسیار کمک می کند و زایمان مادر را هم به حدود 15 تا 20 دقیقه كاهش مي دهد.
روش درمان:
استفاده از تکنیک های مناسب برای تنفس زنان در دوران بارداری:

راه حل هایی برای مقابله با کم خونی و عدم تنفس در دوران بارداری
نفس کشیدن عمیق و سریع زنان باردار، نیاز به یادگیری فنون تنفس مناسب و کنترل آن دارد. همچنین، باید مطمئن شوید که نفس کشیدن عمیق و آرام، اکسیژن را به مغز شما رسانده و تمام نیازهای آن را برطرف خواهد نمود. این نکته مهم را به خاطر داشته باشيد که این دوران را زیاد سخت نگیرند، زیرا افراد باتجربه خانواده و ماماها همیشه در کنار شما هستند و کمک خواهند کرد تا این دوران به آسانی سپری شود. تنها چیزی که در این میان بسیار مهم است، داشتن اعتماد به نفس و حفظ آرامش در هنگام احساس سرگیجه مي باشد. اگر با به کار بردن توصیه های بالا مشکلتان حل نشد، فورا باید به بیمارستان مراجعه کنید، زیرا با شدید شدن مشکل ممکن است با علائم جدیدی مانند خونریزی واژینال، تپش قلب، گلو درد و تنگی نفس روبرو شوید. امیدورام خواندن این مقاله به شما کمک کرده باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر