راه حل های برای مقابله با کاهش قند خون و سرگیجه در بارداری

راه حل های برای مقابله با کاهش قند خون و سرگیجه در بارداری
کاهش قند خون زنان در طی دوران بارداری:
دلیل پایین آمدن سطح قند خون زنان در طی دوران بارداری، بروز تغییرات در سوخت و ساز بدن است. البته زنانی که وریدهای واریسی دارند، ممکن است در مقایسه با دیگر افراد بیشتر مستعد ابتلا به سرگیجه باشند. هم چنین پایین آمدن قند خون، اثرات منفی بسیاری بر رشد جنین داخل رحم خواهد داشت. به علاوه زمانی که مادر باردار دچار مشکل  هیپوگلیسمی شود، می تواند جنین را در معرض خطر نقص شناختی، فشار خون بالا، ناهنجاری های عصبی قرار داده و او را در مراحل بعدی زندگی دچار بیماری دیابت نماید. به همین دلیل، حفظ سطح قند خون زنان باردار در حالت متعادل برای جلوگیری از بروز مسائل رشدی در جنین داخل رحم اين افراد بسیار مهم می باشد. زن حامله باید دقت داشته باشند که به تاخیر انداختن مصرف یک وعده غذایی، باعث افت  قند خون می شود. هم چنین انجام حرکات ورزشی سنگین و یا خوردن وعده های غذایی بسیار کوچک موجب  پایین آمدن قند خون زنان در طی دوران بارداری می شود.
روش درمان پایین آمدن قند خون زنان در طی دوران بارداری:
مصرف غذاهاي سرپايي در وعده های غذایی کوچک:

راه حل های برای مقابله با کاهش قند خون و سرگیجه در بارداری
داشتن برنامه غذایی و مصرف میوه های مختلف در دوران بارداری، کمک می کند تا اين افراد بتوانند سطح قند خون خود را کنترل نمایند. به همین دلیل، زنان باردار باید سعی کنند تا وعده های غذایی کوچک و مکرر را به جای مصرف سه وعده بزرگ غذایی مصرف نمایند.
مصرف شکر:
کاهش قند خون منجر به سرگیجه در زنان باردار می شود. در این شرایط مصرف مواد غذایی با قند بالا مانند آب میوه، شکلات و آب نبات برای کنترل فشار خون شما بسیار مفید است. حتما برای رفع مشكل پايين بودن قند خون اقدام کنید زیرا کم خونی یکی از علل شایع بروز سرگیجه در دوران بارداری است.
 بروز سرگیجه به علت خوابیدن زنان به پشت:

راه حل های برای مقابله با کاهش قند خون و سرگیجه در بارداری
خوابیدن زنان حامله به پشت، باعث می شود که وزن جنین داخل رحم بر روی ورید اجوف (رگ های بزرگ که باعث بازگشت اکسیژن خون به دهلیز راست قلب می شوند) فشار زیادی وارد کند، که منجر به بروز سندرم فشار خون بالا در سه ماهه سوم از دوران بارداری می شود.  در واقع شخصی به پشت دراز می کشد، قلب او خون کمتری پمپاژ نموده و فرد احساس اضطراب و سرگیجه خواهد کرد. هم چنین وقتی مادر بارداری بر روی پشت بدن خود دراز می کشد، وزن جنین داخل رحم فشار زیادی بر روی رگ های خونی قسمت پایین بدن او نموده و مادر را دچار سرگیجه  می کند.
روش درمان:
اجتناب از تغییر ناگهانی وضعیت بدن در طي دوران بارداری:

راه حل های برای مقابله با کاهش قند خون و سرگیجه در بارداری
زنان حامله برای جلوگیری از بروز مشکل سرگیجه، نباید به طور ناگهانی و سریع، موقعیت خود را تغییر بدهند.. علاوه بر این موارد، دراز کشیدن بر روی پشت بدن به منظور ورزش کردن و یا خوابیدن زنان باردار هم اصلا مجاز نیست. اگر ماما یا دکتر متخصص زنان و زايمان از شما بخواهد تا برای معاینه، بر روی پشت خود قرار بگیرید، ضرري ندارد، زيرا این کار برای مدت کم و جهت بررسی وضعیت شما و جنین داخل رحمتان انجام مي گيرد.
اجتناب زنان باردار از قرار گرفتن در هوا گرم و استفاده از دوش آب داغ:
زنان باید در کل دوران بارداری خود از ایستادن برای مدت طولانی در هوای گرم و یا دوش آب داغ خودداری کنند، زیرا این کار باعث بروز سرگیجه در زنان حامله شده و حتی ممکن است موجب ضعف و غش در این افراد بشود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد