راه فوری رفع سیاهی زیر چشم

برای تسکین و تعدیل سیاهی و کبودی دور چشم راه‌حل‌های زیادی وجود دارد اما راه‌حل خاصی وجود ندارد یعنی نمی‌توان گفت فلان راه‌حل و درمان قطعا این دشوار را برطرف می‌کند. در چنین موقعیت هایی بهترین  روش بهره مندی از نسخه‌های طبیعی هست که نه هزینه‌ای دارد و نه عوارض.

وقتی خود را در آینه نگاه می‌کنید و تصویر زنی پژمرده با چشمان خسته و بی‌حالت را  می‌بینید، کسی که انگار بار ایام خستگی روی صورت اش جا خوش کرده‌هست با خود می‌گویید من که دیشب مناسب خفته‌ام پس چرا سیاهی‌های زیر چشم‌هایم هیچ تغییری نکرده‌هست. باید بدانید داشتن خواب کافی شبانه نمی‌تواند سیاهی زیر چشمان‌تان را از بین ببرد. شاید به کم شدن آن کمک کند، اما برای خلاصی از آن ابتدا باید به علت آن پی ببرید. به این که چه چیزی باعث  سیاهی زیر چشم شده ‌هست تا شاید بتوانید با از بین بردن آن علت از سیاهی خلاص شوید. اما غالبا مواقع علت این سیاهی‌ها به این راحتی‌ها مشخص نمی‌شود. در این مواقع درمان‌های ساده و طبیعی بهترین راه‌حل هست.

راه فوری رفع سیاهی زیر چشم

عوامل سیاهی زیر چشم

تیرگی زیرچشم در زیادی موارد ناشناخته هست و هنوز علم نتوانسته علت دقیق آن را بگوید اما موارد زیادی در این سیاهی‌ها دخیل هستند.

عامل ژنتیك

مهم‌ترین علت بروز سیاهی و كبودی زیرچشم، عامل ژنتیك هست. چنان چه به طور ارثی پوست نازكی دارید، مسلما رگ‌های خونی زیر چشم‌تان، غالبا مشخص می‌شوند. زیادی از افرادی كه زیر چشم‌ها‌یشان كبود و سیاه هست، آن را از والدین خود ارث برده‌اند.

عامل سن و سال

سن و سال نیز یك عامل مهم سایر هست. در درازا سال‌های زندگی، پوست كلاژن خود را از دست می‌دهد و رگ‌های ریز زیر آن غالبا دیده می‌شوند. حمام آفتاب این فرایند را تسریع می‌كند و باعث از بین رفتن غالبا كلاژن و پیدایش خال‌های رنگی روی پوست می‌شود.

راه فوری رفع سیاهی زیر چشم

وجود حساسیت‌های فصلی

حساسیت‌های فصلی باعث ترشح غالبا هیستامین در بدن شده و به این ترتیب رگ‌های خونی ملتهب و متورم می‌شوند. پوست زیر چشم خود را با انگشت‌تان كمی بكشید. چنان چه پوست قسمت كشیده شده تیره‌تر و كبودتر شد، یعنی این موضوع در مورد شما غالبا جنبه ژنتیك دارد  یا اینكه در اثر افزایش سن و سال تیره‌تر شده هست؛ اما چنان چه رنگ آن تغییر نكرد و به همان حالت پیش بود، نشان می‌دهد كه تیر‌گی زیر چشم‌هایتان در اثر حساسیت یا اشعه‌های زیانبار نورخورشید برپایی شده هست.

چند قدم اصلی برای  کم‌رنگ کردن سیاهی‌ها

یکی از علت‌های اصلی کبودی‌های زیر چشم گشاد شدن رگ‌های خونی این قسمت هست؛ به همین علت باید به طریقی این رگ‌ها را جمع کرد. مراحل زیر  برای کمرنگ کردن نقش این رگ‌ها می‌تواند زیاد کمک‌کننده باشد.

قدم اول

اول از همه باید یک کمپرس سرد روی  چشم‌ها بگذارید تا به طور موقت سیاهی‌ها کم‌رنگ شود. می‌توانید یک قطعه پارچه نخی را با آب سرد خیس کنید و حدود 5 تا 10 دقیقه روی چشم‌ها بگذارید. دمای پایین به‌طور موقت همه دلایلی را که باعث گشاد شدن رگ‌های خونی می‌شود از بین می‌برد.

قدم دوم

در حفره‌های بینی مقدار كمی آب نمک خیلی رقیق  یا همان سرم اسپری كنید. این اسپری فشار سینوس‌‌ها در بینی را پایین می‌آورد زیرا بالا بودن فشار سینوس‌ها می‌تواند باعث متورم شدن رگ‌های خونی زیر چشم شود. در هر کدام از دو حفره بینی اسپری بزنید و پس با بینی هوا را به سمت خارج بدهید.

قدم سوم

زیر بالش خود، یک بالش سایر بگذارید؛ به‌طوری که شب‌ها در حالت خواب سرتان بالاتر از بدن‌تان باشد تا خون در زیر چشم‌تان انباشته نشود. علاوه بر این ها برای پیشگیری از پف چشم، از بالش مناسب برای خواب مصرف كنید. هنگام خواب مایعات در بدن توزیع می‌شوند كه ممكن هست مقداری از این مایعات در اطراف چشم جمع شده و موجب پف كردن چشم‌ها شوند. با قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن، مایعات از اطراف چشم دور می‌شوند و مشكل پف چشم حل می‌شود.

قدم چهارم

غالبا بخوابید. شدنی هست که سیاهی زیرچشم به علت کمبود خواب نباشد، اما کم‌‌خوابی می‌تواند این سیاهی‌ها را تشدید کند.

قدم پنجم

در بازار کرم‌هایی وجود دارد که می‌تواند تا حدی سیاهی زیر چشم را کم‌رنگ کند. چنین کرم‌هایی باید حاوی ویتامین kو E  وC و رتینول باشند. البته نباید انتظار زیادی از چنین محصولاتی داشت چرا که فقط کمی تغییر می‌کنند.

قدم ششم

در نهایت چنان چه به‌رهستی این حلقه‌های سیاه آزارتان می‌دهد، می‌توانید سراغ لیزردرمانی بروید تا آن را از زیر پوست‌تان پاک کند. یک متخصص پوست یا جراح زیبایی می‌تواند لیزر درمانی را زیر چشم‌ها انجام دهد و با این کار ملانین این قسمت پوست را کاهش داده و در ثمره سیاهی‌ها را کم کند.

راه فوری رفع سیاهی زیر چشم

نخستین و بهترین راه‌حل برای درمان سیاهی‌ها

هیچ چیزی بهتر از خیار نمی‌تواند به کمک چشم‌ها بیاید. کافی هست هفته‌ای سه تا چهار بار از دو حلقه خیار با پوست یا از پوست خیار به شکل نواری عریض مصرف کرده و در آرامش و به حالت خفته روی چشمانتان بگذارید. پس از 10 دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید.البته چنان چه می‌خواهید برای چشم‌ها سنگ همه بگذارید، از ماسک خیار و گلاب مصرف کنید. برای تهیه این ماسک کافی هست یک خیار را با پوست یا بدون پوست رنده کرده و آن را درون ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری گلاب خالص خیس کنید. سپس این ترکیب را روی پلک‌ها، اطراف چشم و گودی چشم بگذارید و اجازه دهید به‌مدت ۱۵دقیقه به همین صورت بماند. نکته مهم آن هست که خیار را به‌مناسبی بشویید مراقب باشید پلک‌هایتان به‌مناسبی بسته باشد تا آب این ماسک وارد چشم‌هایتان نشود. سپس این ماسک را با دستمال مرطوب از روی چشم‌ها برداشته و صورتتان را با آب نسبتا خنک بشویید.

راه فوری رفع سیاهی زیر چشم

کارایی چای کیسه‌ای را  به هیچ وجه دست‌کم نگیرید

 تانین ماده‌ای هست که در چای‌های کیسه‌ای وجود دارد و می‌تواند به کمک کبودی‌های زیر چشم بیاید. زیرا می‌تواند التهابات و ورم‌ها و تغییر رنگ زیر چشم را تاحد زیادی کاهش دهد. برای این کار باید 2 چای کیسه‌ای را برای همه شب در یخچال بگذارید تا کامل خنک شود، صبح، دو چای کیسه‌ای را مرطوب کنید ، دراز بکشید و دو چای کیسه‌ای را روی چشم‌ها بگذارید. این کیسه‌ها باید حدود 10 تا 20 دقیقه روی چشم‌های بسته شما بماند. هر روز این کار را تکرار کنید.  چای بابونه به علت خاصیت ضد التهابی که دارد می‌تواند اثربخشی فراوانی داشته ‌باشد. این چای گیاهی در کاهش کبودی‌های زیر چشم و پف‌های اطراف آن کارایی بسزایی خواهد داشت.

راه فوری رفع سیاهی زیر چشم

نعناع هم می‌تواند مفید باشد

 مصرف از کمپرس عصاره برگ‌های نعناع کارایی زیادی در بهبود تیرگی اطراف چشم دارد. به اعتقاد زیادی از متخصصان طب سنتی  شیوه‌های طبیعی درمانی تهیه عصاره برگ‌های نعناع که از جوشاندن برگ‌های این گیاه دارویی به‌دست می‌آید موجب بهبود این تیرگی می‌شود. بهترین روش برای تهیه این عصاره آن هست که ۲تا ۳ قاشق از برگ‌های نعناع را درون ۲‌ لیوان آب بریزید و آن را روی حرارت کم قرار دهید تا بجوشد. سپس عصاره به‌دست آمده را صاف کرده و اجازه دهید سرد شود. در این مرحله دستمالی پاک و نخی را به عصاره نعناع آغشته کرده و آن را روی چشم‌ها بیندازید. چنان چه برایتان امکان دارد، بگذارید همه شب روی صورت‌تان بماند.

راه فوری رفع سیاهی زیر چشم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دنیای زیر آب پاتایا تایلند

ایستگاه راه آهن کوالالامپور مالزی

شهر زیر زمینی کاریز کیش

رفع پرش و اشکالات نرم افزاری ماوس

رفع مشکل عدم شناسائی ابزار USB

حدیث نسلِ در راه