راه های پیشگیری از درد زانو

 وقتی صحبت از درد زانو می شود با چیزی مواجه هستیم که تعداد درمان های بسیار کمی دارد و این درمان ها تنها توسط پزشک قابل انجام است. داروهای تقویتی و هیالین ساز اثر بسیار کمی دارند و معمولا افراد مجبور به عمل جراحی می شوند. اعمال جراحی معمولا عوارض خود را دارند و انتظار برگشتن زانو به روز اول بی جا است. همچنین بخش بزرگی از اعمال جراحی زانو نیاز به پروتز دارند که امروزه پروتزها بدون حمایت بیمه ها قیمت های بالایی دارند. پس بهتر است به جای این همه مکافات سعی کنیم اصلا به درد زانو مبتلا نشویم.

راه های پیشگیری از درد زانو

  • وزن زیاد یکی از عوامل آرتروز زانو است. اگر وزن شما از استاندارد BMI بالاتر باشد احتمال ابتلا به آرتروز زیادتر می شود. پس بهتر است در رژیم غذایی مواظب چاقی باشیم و کمی تحرک داشته باشیم.

راه های پیشگیری از درد زانو

  • پوزیشن های بد نشستن از دیگر عوامل درد زانو هستند. دو زانو نشستن روی زمین فشار زیادی به زانو می آورد و در طولانی مدت موجب سایش مفاصل زانو می شود. بهتر این است که اصلا روی زمین ننشسته و از صندلی و میز استفاده کنیم. به خصوص برای مدت طولانی و بر سر سفره ی غذا. اما تنها این مورد نیست. استفاده از دست شویی های سنتی ایرانی هم بخش زیادی از وزن و میزان زیادی فشار برای حفظ تعادل به زانوها وارد می کند. ابتلا به آرتروز به میزان معنا داری در بین کسانی که از توالت فرنگی و میز و صندلی برای غذا خوردن استفاده می کنند کمتر است. پس تردید نکنید، مطمئن باشید هزینه ی این ها از درمان کمتر است و البته کیفیت زندگی شما هم این گونه بهتر خواهد بود.

راه های پیشگیری از درد زانو

  • پله ها دشمنان زانوها و مچ های پای ما هستند. به خصوص پله هایی که ارتفاع زیادی دارند. کسانی که مدام از پله استفاده می کنند آسیب زیادی به زانوی خود وارد می کنند و پس از مدتی این کار بسیار دردناک خواهد شد. بهتر است از آسانسور استفاده شود و یا اگر ممکن نیست ارتفاع پله ها را کاهش داد و تعداد آن ها را بیشتر کرد. این مسئله باید در خانه سازی های ما رعایت شود چون بعد از ساختن خانه تقریبا راهی باقی نمی ماند.
  • ورزش کردن عمدتا کاری است که به کاهش احتمال آرتروز زانو منجر می شود. اما نه هر ورزشی. کسانی که ورزش می کنند باید حتما پیش از حرکات سنگین مفاصل و ماهیچه های خود را گرم کنند. همچنین سرد کردن بدن در پایان کار به همان میزان گرم کردن اهمیت دارد. به طور کلی فشار ناگهانی برای زانو مضر است. پس هم باید به مرور این فشار وارد شود و هم به مرور از روی زانو برداشته شود.

راه های پیشگیری از درد زانو

  • همیشه درد زانو ناشی از فشار یا فرسودگی نیست. گاهی ممکن است شما دچار بیماری های روماتولوژی شده باشید. مانند نقرس و روماتوئید آرتریت. در این موارد باید هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید. چون بدون دلیل هم می توانند پیش روی کنند و شرایط بدتری برای شما فراهم کنند.

راه های پیشگیری از درد زانو

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

رستوران های مالزی

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد