راه های پیشگیری از درد کمر

ممکن است شما درد کمر را تجربه کرده باشید. در این حالت به جای خواندن این متن حتما به پزشک مراجعه کنید، چون تقریبا کار از کار گذشته است. هر چند در کنار درمان ها رعایت نکاتی که در زیر می آید تا حدی مفید است، اما درد کمر چیزی است که بهترین راه مقابله با آن مبتلا نشدن به آن است. چون ورود به آن مثل ورود به یک شبکه ی فراماسونری است، ورودش با شماست اما خروجش خیر.

راه های پیشگیری از درد کمر

درد کمر علل گوناگون دارد، از بد شانسی هایی مثل ضربه در رانندگی و اتفاقات ناگوار که بگذریم، اکثر علل آن به نوع زندگی شما برمی گردد. خیلی ساده می توان از آن جلوگیری کرد و یکی از عوارض پیری را از خود دور کرد. پس نکات زیر را بخوانید.

  • از کارهای شدید بدنی بدون آمادگی قبلی پرهیز کنید. عموما بعد از اساس کشی خانه تعداد زیادی از افراد به خاطر کمر درد به پزشک مراجعه می کنند. چرا؟ چون بلند کردن جسم سنگین و بد فرم یک تخصص است، نه چیزی که در ذات شما قرار دارد. البته عمده کمر دردهایی که پس از بلند کردن جسم سنگین رخ می دهد از نوع گرفتگی عضله است، اما گاهی هم دیسک بین مهره ای شما جا به جا می شود که برگرداندنش به جای خودش موضوع پیچیده ای است.

راه های پیشگیری از درد کمر

  • اگر کارمند هستید و باید ساعت های زیاد به طور ثابت بنشینید، هر 45 پنج دقیقه استراحتی به خود بدهید، سعی کنید از جای خود بلند شوید و کمی نرمش کنید، دست های خود را بکشید، کمی به چپ و راست و جلو و عقب خم شوید و چند قدمی راه بروید. استفاده از صندلی های استاندارد وظیفه ی کارفرما است، پس از این حق خود استفاده کنید. این مسئله در رانندگان هم صادق است. علاوه بر استفاده از تجهیزاتی که جای مناسبی برای شما فراهم می کند، در فواصل منظم از ماشین پیاده شوید و کمی نرمش کنید.
  • از کفش های غیر استاندارد پرهیز کنید. قدم زدن و ایستادن با چنین کفش هایی، به خصوص کفش های پاشنه بلند، موجب افزایش فشار برای حفظ تعادل بر روی کمر شما می شود. در دوره های طولانی حتی موجب تغییر شکل ستون مهره ها می شود و عوارض بعدی پیش می آید. این کفش ها نه تنها به کمر شما که به زانو و مچ پا و انگشتان پا هم آسیب می زند.

راه های پیشگیری از درد کمر

  • ورزش کردن برای همه ی افراد و پیش گیری از اکثر بیماری ها مناسب است. تقویت ماهیچه های کمر به خصوص با ورزش شنا بسیار مفید است.
  • گاهی دردهای شما دردهای راجعه است. برای مثال درد کلیه دارید اما فکر می کنید مشکل کمر است، یا قلب شما مشکل دارد و فکر می کنید ماهیچه ی کمر شما مشکلی دارد. حتما در موارد درد به پزشک مراجعه کنید. از درمان خود با روش های سنتی و ماساژهای غیر اصولی پرهیز کنید. اکثر دردها با مراجعه به پزشک خوب می شود. چون نیاز به کمی رعایت دارد، اما اگر به این اشخاص مراجعه کردید احتمالا بستری شوید.

راه های پیشگیری از درد کمر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

رستوران های مالزی

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد