راه های پیشگیری از سرطان پوست (2)

5- استفاده از جایگزین‌ کرم های طبیعی مثل کرم ضدآفتاب

از آنجا که ضدآفتاب از جذب ویتامین D  که توسط نور خورشید ایجاد می شود جلوگیری می‌کند سعی کنید از جایگزین‌ طبیعی استفاده کنید. چرا که بدن انسان برای مقابله با سلول‌ها سرطانی نیازاولیه ئ ضروری به ویتامین D دارد. تمام انسان‌ها روزانه نیاز به 20 دقیقه قرار گرفتن در معرض آفتاب  را دارند، پس شما هم خود را از آن محروم نسازید. سعی کنید به جای استفاده از کرم‌ شیمیایی از انواع طبیعی آن نظیر روغن کنجد و روغن نارگیل یا ژل آلوورا استفاده کنید. روغن نارگیل و ژل آلوورا علاوه بر فواید طبیعی تا 20 درصد تشعشعات فرابنفش و خطرناک خورشیدی را  دفع می‌کنند.

6- خوردن انگور

آنتی‌اکسیدان  که در پوست انگورهای سبز و قرمز وجود دارد و  روغنی که از هسته انگور استخراج می‌شود نه تنها از پوست در برابر اشعه‌ فرابنفش خطرناک خورشید  حفاظت می‌کند بلکه تا 98 درصد خطر بروز تومور سرطانی پوست را کاهش می‌دهد. این آنتی‌اکسیدان همچنین از تولید سلول‌ سرطان خون به شدت جلوگیری می‌کند.

7- دنبال کردن افکار مثبت در زندگی

 داشتن روحیه و احساس منفی سبب ضعف سیستم ایمنی و تولید سلول‌های ایمنی ناپایدار وضعیف می‌شود. به عبارت دیگر افسردگی و ناراحتی‌ طولانی مدت، افراد را بیشتر مستعد ابتلا به سرطان های بدخیم می‌کند. با غلبه بر استرس  و احساسات منفی و دست یافتن به احساسات شاد نسبت به آینده می‌توانید فعالیت‌ سلول‌های ایمنی لنفوسیتی را بهبود دهید. به واسطه داشتن شرایط ذهنی امیدوارانه، سلول‌های ایمنی لنفوسیتی در نابودی سرطان فعال ‌تر می شوند.

8- یوگا

انجام تمرینات  یوگا سبب تعادل و تناسب بدن و دست یافتن به انگیزه مثبت زندگی می‌شود که این امر به نوبه خود سبب بهبود سیستم ایمنی و کاهش استرس خواهد شد. انجام این فعالیت‌ها باعث می‌شود نواحی سمی را پاکسازی کرده و افکار منفی را  هم  دور می‌کند. در نتیجه بدن را از انواع سرطان ها حفاظت خواهد شد.

9- آگاهی از میزان آفتاب مورد نیاز

بهترین شیوه حفاظت در مقابل سرطان پوست این است  بدانیم چه موقع نیاز بدن  به آفتاب تامین شده است و چه موقع باید از آفتاب  به شدت دوری کنیم. افرادی که پوست تیره تری دارند از افرادی که دارای پوست روشن تری هستند به دلیل مقاومت پوست کمتر نسبت به اشعه ماورای بنفش حساسیت نشان می دهند. پس یادتان باشد افرادی که پوست روشن مدت زمان کمتری باید در معرض نور خورشید قرار بگیرند.

زندگی را زنده نگه دارید و محیط بیرون را د آغوش بگیرید

از خورشید نترسید، خورشید به شما زندگی می دهد. اما عادت های را تغییر دهید تا بتوانید از زندگی  لذت ببرید بدون آن که خود را در معرض خطر قرار دهید. وقتی در از منزل  خارج می شوید  کلاه های عریض، عینک آفتابی برای جلوگیری از  اشعه ایکس وفرا بنفش خورشید و محافظت از راش پوستی را فراموش نکنید.

نکته: کارسینوم سلول های بازال رایج ترین شکل سرطان پوست است که معمولا به بافت های دیگر گسترش نمی یابد اما امکان تهاجمی شدن آن به سایر قسمت ها نیز وجود دارد.

بهتر برنامه ریزی را انجام دهید

او همچنین توصیه می کند که هرگز در ساحل و در معرض نور مستقیم خورشید یا هنگام ورزش در محیط باز در طول روز بدون استفاده از محافظ های نور خورشید نمانید زیرا این کاملا غیرممکن است که  سلامت پوست  را 100٪ بدون توجه به کرم ضد آفتاب و سمحافظ ها، حفظ کنید. به این نکته حتما توجه داشته باشید که خورشید از 11 صبح تا 3 بعد از ظهر شدیدترین نوع گرما را می تابد.

سرطان پوست، قسمت های فراتر از پوست را  هم درگیر می کند

افراد معمولا شایع ترین نوع سرطان پوست، یعنی کارسینوم بازال را نادیده می گیرند زیرا تقریبا در صورت تشخیص به موقع 100٪ قابل درمان و با استفاده از روش های ساده و یا حتی یک کرم  های موضعی می توانید جلوی پیشرفت ان را بگیرید. مشکل دیگر این  که افرادی که فقط به  این دلیل  سرطان پوست را داشته اند، احتمال ابتلا به سرطان بخش های داخلی مانند ریه، پستان یا کولون را 53 درصد بیشتر از هم سن های که هرگز سرطان پوست نگرفته اند نشان می دهند.

آنتی اکسیدان را اضافه کنید

 در استفاده از محصولات پوستی برای اطمینان از اینکه یک نقطه را از دست ندهید و برای محافظت از پوست خود از استراتژی های مختلف  هم استفاده کنید. از سرم آنتی اکسیدان یا ویتامین های C و E زیر کرم ضد آفتاب استفاده نمایید. این سرم آنتی اکسیدان با خنثی کردن رادیکال های آزاد که بدن تولید می شوند، از پوست مراقبت می کند.

لب هایتان را فراموش نکنید

پوست نازک روی لب، فاقد ملانین است، و آن را  برای سرطان پوست و علائم پیری آسیب پذیر می کند.با وجود داشتن ویژگی برجسته و، اغلب لب ها در برابر خورشید محافظت نمی شوند. در واقع، یک مطالعه  نشان داد که تنها 37 درصد از افرادی که از کرم های ضد آفتاب استفاده کردند نیز باز این کرم نتوانست از لب ها محافظت کند بچه ها به خصوص مستعد ابتلا به سرطان پوست هستند.

کرم ضد آفتاب را فقط در ساحل را استعمال نکنید

این کافی نیست که کرم ضد آفتاب را فقط در هنگام کار یا در زمانی که در فضای باز برای دوره  طولانی استفاده کنید. ما روزانه  آنقدر اشعه ماوراء بنفش دریافت می کنیم که حتی فکر کردن به ان سخت است را برآورد شده که میانگین زمان ضمنی که افراد زیر نور خورشید می گذرانند، به میزانسه چهارم کل طول عمرانها است. تحقیقات به به وضوح نشان می دهد که استفاده از کرم های ضد آفتاب، چه در روز-بارانی یا آفتابی،-به هر قسمت  های مختلف بدن که در معرض آن قرار می گیرد، بسیار مهم است. برای بسیاری از افراد، این قسمت ها شامل  چهره، گردن، دست و ساعد است.

از کرم ضد آفتاب به میزان کافی استفاده شود

 هنگامی که افراد به کرم ضد آفتاب نیاز پیدا دارند، از ان استفاده نمی کنند مطالعات نشان می دهد که مردم، در هربار تنها از یک سوم از میزان کرم مورد نیاز برای جلوگیری از نور خورشید، استفاده می کنند. بنابراین ممکن است این افراد کرم ضد آفتابی با SPF 50 خریداری کنند اما به اندازه کرمی با SPF 25 از آن استفاده نکنند!

به طور معمول یک برداشت حدود سی گرمی از کرم ضد آفتاب برای تمام بدن در زمان قرارگرفتن در  ساحل نیاز است.). در این شرایط یک کرم ضد آفتاب با 30 SPF می تواند برای کل بدن کافی باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

رستوران های مالزی

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر