رشته های موکوس مزاحم

رشته های موکوس مزاحم
وقتی رشته های موکوس به صورت مداوم  ایجاد شوند و فرد مجبور به برداشتن و پاک کردن آنها از چشمش  باشد. سندروم فیشینگ موکوس نامیده می شود.
علایم اولیه این سندروم پاک کردن مرتب رشته های موکوس از سطح چشم است. تکرار  مداوم این حرکت می تواند باعث تحریک و عفونت چشم شود. فردی با عفونت چشمی ممکن است علایم زیر را داشته باشد:
•    قرمزی داخل یا اطراف چشم
•    آب ریزش
•    درد، احساس سوزش
•    التهاب اطراف چشم
علت:

رشته های موکوس مزاحم
کنژکتویت: به عنوان چشم صورتی شناخته شده است. چشمان صورتی یا ورم ملتحمه، قرمزی و التهاب غشای پوشاننده سفیدی چشم و غشای قسمت داخلی پلک می باشد. بیماری مسری است که باعث قرمزی و درد ناک شدن چشم می شود. معمولا هر دو چشم را در گیر می کند و می تواند در اثر آلرژی، باکتری یا ویروس رخ دهد. علائم چشم های صورتی باکتریایی شامل درد، ورم و قرمزی چشم و همچنین وجود ترشحات به رنگ زرد و یا سبز می باشد. این ترشحات غالبا بعد از خوابیدن در چشم جمع می شوند. کودکان مبتلا ممکن است بیدار شوند، در حالی که چشمانشان بسته باشد. در این حالت با یک پارچه تمیز گرم و خیس، ترشحات را از چشم کودک بردارید.
عفونت مجرای اشکی: زمانی اتفاق می افتد که مجاری اشکی مسدود شده اند و باعث می شود، چشم شروع به تولید ترشحات چسبناکی کند. نوزادان معمولا بیشتر دچار این مشکل می شود.
سندروم چشم خشک: این سندروم زمانی رخ می دهد که اشک به حد کافی چشم را مرطوب  نمی کند. برای جبران آن، چشم تلاش می کند، اشک بیشتری تولید کند که باعث ریزش اشک می شود و فرد مجبور  است به صورت مرتب اشک چشم را پاک کند و این باعث می شود چشم  فرد دچار عفونت شود. کاهش تولید اشک و تبخیر سریع آن و اختلال در تولید ترشحات چربی در مبتلایان به این سندرم شایع است.
بلفاریت:

رشته های موکوس مزاحم

اشک ها شامل مواد مختلفی هستند از جمله: آب، نمک، موکوس و چربی. وقتی غده ها چربی تولید می کنند که به خوبی کار نمی کنند و فرد دچار بلفاریت شده و باعث التهاب لبه پلک می شود. بیماری بلفاریت مسری نیست اما کسانی که مبتلا به بیماری های پوستی مانند بسوره، روزاسه، پوست چرب و شوره سر هستند، بیشتر به بیماری بلفاریت مبتلا می شوند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی