رفع بوی بد دهان


بوی بد دهان و یا بوی ناخوشایند از نفس یک فرد تولید می شوداین یک مسئله شایع در میان مردم کل جهان است. این یک  اصلا یک بیماری نیست و به راحتی میشود  علت بوی بد دهان را یافت. این وضع  با جمع  شدن باکتری ها  به علت به  وجود آمدن  ذرات غذا در دهان، بیماری های لثه و یا به  علت تشکیل  شدن پلاک ایجاد می شود. مواد غذایی که بوی  بسیار تندی  دارند  مثل  سیر و پیاز می تواند بوی بد دهان رازیاد کند. با کمک بهداشت دهان و دندان می توان تاحدودی از بوی بد دهان جلوگیری  کرد.  اغلب  داروهای خانگی طبیعی است که به کنترل  ومدیریت  مشکل بوی بد دهان نیز کمک می کند. اگر بوی بد دهان حتی بعد از از رعایت  کردن  بهداشت مناسب دهان و دندان و با کمک درمان های طبیعی ادامه  یابد، شما  نیاز به مراجعه به یک دندان پزشک برای یافتن علت باشید تا مشکلتان  رفع شود

آیا به دلیل  بوی بد دهان از صحبت کردن با سایرین  خجالت می کشید؟ سعی نمایید پاسخ های طبیعی  طبیعی زیر را انجام بدهید که  به طور موثر از بوی بد دهان پیشگیری  کنید. این داروهای خانگی نفس  را  برای مدتی  طولانی  تازه  نگه می دارد.

رفع بوی بد دهان
استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد دهان

جوش شیرین  یک درمان خانگی فوق العاده  برای  بوی بد دهان  است.   تعادل pH دهان را حفظ  نماید و از جمع شدن  باکتری در داخل دهان جلوگیری می کند  هم چنین پلاک و لکه  روی دندان ها نیز از بین می برد. با این حال، بهره بردن بیش از  جوش شیرین موجب  می شود دندان ها خورده  شود پس بهتر  است که دهان  را پس  از استفاده از جوش شیرین  بشوئید. شما می توانید از جوش شیرین با روش های  مختلف برای جلوگیری از بوی بد دهان استفاده کنید:
روش اول :

مسواک را در یک قاشق چای خوری جوش شیرین بغلطانید و دندان های  خود را با آن تمیز نمایید انجام  همه روز این کار به خلاصی از بوی نا خوشایند دهان شما  کمک می کند.

رفع بوی بد دهان

روش دوم:

مسواک زدن  هر روزه دندان ها به کمک  از  مخلوطی  ازیک خمیر دندان یا اضافه کردن  کمی جوش شیرین همراه با خمیر دندان   و آبکشی  دهان بعد از این کار در کاهش بوی نا خوشایند دهان تاثیر زیادی دارد. 
امروزه با  مقدار بسیار  کمی جوش شیرین،   دندان های خود را تمیز کرده  تا  تعادل در دهان  PH  ایجاد شود و  دهان خود را به طور کامل بشورید.

روش سوم:

ابتدا یک لیوان آب گرم را با  اضافه کردن  یک قاشق چای خوری جوش شیرین ترکیب  کنید و از این محلول  را غرغره کنید این کار را چند بار در روز انجام دهید.

رفع بوی بد دهان

استفاده از دانه رازیانه برای از بین بردن بوی بد دهان

رازیانه خواص ضد میکروبی دارد و برای کشتن باکتری  هایی که موجب بوی بد دهان می شود کمک بسیار زیادی  می کند .دانه رازیانه نیز در  مشکلات گوارشی که از علل مهم بوی بد دهان  می باشد در بعضی از افراد بسیار موثر است.
روش اول:

جویدن یک دانه رازیانه بلافاصله بعد از خوردن غذاهایی با بوی تند عالی است .عطر دانه رازیانه بر بوی موادخوراکی  غلبه می کند.
جویدن دانه رازیانه بوی بد دهان  را  که از از خشکی دهان تولید می شود را از بین میبرد چون رازیانه در  افزایش بزاق دهاناثر دارد. اما بهتر است که  دانه رازیانه را با ادویه هایی  مانند هل و میخک و یا دارچین مخلوط کنیدپس  از غذا این کار را انجام دهید.

رفع بوی بد دهان

روش دوم:

خوردن  چای رازیانه (با کمک یک قاشق چای خوری دانه رازیانه خرد شده و یک فنجان آب)
نوشیدن چای به همراه عسل  نیز موثرتر است.

 استفاده از دارچین برای از بین بردن بوی بد دهان

دارچین  دارای  یک اسانس به نام Cinnamic aldehyde که  به کم شدن  بوی بد دهان کمک شایانی  می کند.
روش اول

1  قاشق چای خوری پودر دارچین  به اضافه ی یک فنجان آب به مدت 10-15 دقیقه دم کنید و سپس مصرف نمایید.

 رفع بوی بد دهان

روش دوم:

دهانشویه دارچین با ترکیب  کردن  نصف قاشق چای خوری پودر دارچین،  یک آب  لیموی تازه  و یک و نیم قاشق چای خوری عسل را با یک فنجان آب گرم می باشد.
ترکیب را در یک بطری با درب محکم بریزیدخوب آن را تکان بدهید و دهان را مرتب غرغره کنید

استفاده از سرکه برای از بین بردن بوی بد دهان

سرکه سیب به علت داشتن  خواص ضد عفونی کننده آن و خواص ضد میکروبی معروف شده است است.وجود اسید در سرکه سیب  موجب کاهش رشد باکتری در دهان می شودو  به حذف پلاک ها کمک می کند
روش اول:

ترکیب  یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب.  قبل از خوردن وعده های غذایی خود  بنوشید
این راه خانگی را به  طور منظم  انجام دهید هم بوی بد دهان را از بین  خواهد  برد و هم برای دستگاه گوارش عالی است.

روش دوم:

غرغره کردن با کمک سرکه سیب رقیق شده بعد از غذا جهت  بین بردن  بوی بد دهان.

استفاده از روغن درخت چای برای از بین بردن بوی بد دهان

روغن درخت چای برای از بین بردن  باکتری ها و قارچ ها است که در دهان رشد می کنند و در از بین بردن بوی بد دهان بسیار اثر دارد.


روش اول:

ترکیب مساوی از روغن درخت چای، روغن نعناع و آب لیمو در یک لیوان آب
با کمک این ترکیب  به عنوان دهان شویه
روش دوم :

مسواک زدن دندان هابا کمک  خمیر دندان به مرور زمان و بعد از  آن شستشو دهان با کمک آب سپس  اضافه کردن چند قطره  روغن درخت چای.
یا از خمیر دندان دارای  عصاره درخت چای استفاده کنید.

استفاده از گیاه جعفری برای از بین بردن بوی بد دهان

 جعفری درمان کاملا  طبیعی  برای از بین بردن باکتری ها در دهان است. جویدن  گیاه جعفری موجب  تحریک  شدن جریان بزاق  می شودو درصد  رشد باکتری در دهان را کمتر می کند.
روش اول:

مقداری برگ تازه جعفری را در سرکه  قرار دهید و  1-2 دقیقه  آن را با دهان بجوید
آدامس با طعم  نعناع  نیز موثر  است

روش دوم:

آب  تعدادی از  برگ جعفری را  با کمک آبمیوه گیری هر زمانی که تمایل داشتید یک جرعه از آن را بنوشید  که هم بوی بد دهان را از بین  برد و هم برای جلوگیری  از سوء هاضمه  بسیار مفید است

روش سوم :

1ابتدا یک  فنجان جعفری خردکرده و با در دو فنجان آب
بعد از هر  وعده های غذایی دهان خود را با آن  محلول بشوئید

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رفع پرش و اشکالات نرم افزاری ماوس

رفع مشکل عدم شناسائی ابزار USB

رفع مشکلات پوستی با شاه تره

بد افزار ها و برنامه هایی که نباید داشته باشید

تغذیه و سلامت دهان و دندان

علت بوی بد دهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر