رنگارنگ ترین و زیبا ترین سواحل جهان

1-ساحل خلیج هورشو "Horseshoe" در برمودا 

یکی از سواحل سرخ در کرانه های جنوبی برمودا می باشد. علت سرخی آن به علت ترکیبات صدف های شکسته، مرجان و کلسیم کربناتاست و باعث ایجاد رنگ صورتی شن ها شده است. این منطقه دارای آبی زلال و آرام می باشد. با وجود آرامش کنار ساحل، قطعا علاقه مند خواهید شد تا پاهای خود را در روی شن های نرم و زیبا بگذارید و با پای برهنه روی آن قدم بزنید. البته این منطقه به موج های خطرناک زیر آب معروف است که به همین منظور در اطراف ساحل، نجات غریقان بسیاری دیده می شوند. 

2-ساحل پورتوفررو "Porto Ferro"، در جزیره ساردینیا ایتالیا

ساحلی در قسمت شمالی جزیره وجود دارد که شن های آن اُخریی رنگ (زرد مایل به خاک رسی) می باشد. به آن علت که ترکیباتی چون سنگ آهک نارنجی، صدف شکسته، رسوبات آتشفشانی در آن وجود دارند. برای دیدن رنگ بسیار زیبای این منطقه، شما باید به بالای یک تلّ شنی 65 فوتی بروید و از بالا، نظاره گر رنگ نارنجی زیبایی در اطراف ساحل این جزیره باشید.

3-ساحل پاپاکولا "Papakolea"،در هاوایی

در قسمت جنوبی جزیره بیگ آیلند، ساحل شنی سبزی دیده می شود که دلیل آن وجود مواد معدنی رسوب شده در منطقه است. پیاده روی در کنار ساحل، به خودی خود لذتی دیگر دارد. گردشگران باید برای رسیدن به آب، حدود 3 مایل را از سمت صخره ها به سمت پایین پیاده روی کنند. 

4-ساحل ویک "Vik"، در ایسلند

از زیباترین و مشهور ترین سواحل سیاه، ساحل ویک ایسلند است. از علل سیاه رنگ بودن سواحل این منطقه می توان به وجود مواد مذاب آتشفشان کاتلااشاره نمود. مواد مذابی که با تکه های کوچکی در دریا شناور شده و به مرور در اثر سرما سرد و سخت می شوند و سپس ساحل ویک ایسلند را تشکیل می دهند. در این ساحل غار ها، صخره ها و ستون های بازالت هیجان انگیزی وجود دارند.

5-خلیج کای هلولو، در هاوایی

این منطقه در قسمت جنوبی جزیره هانا قرار گرفته است. به دلیل فرسایش دماغه خاکستری، مسیر این منطقه صعب العبور شده است. برای رسیدن به سواحل زیبا و درخشان این منطقه، باید شیب آن را به سمت پایین بروید تا از زیبایی چشم نواز آن لذت ببرید. این منطقه محل اتراقِ گردشگرانی است که می علاقه زیادی به آفتاب گرفتن دارند.

 6-ساحل خلیج راملا "Ramla"، در جزیره غودش مالت

علت نارنجی رنگ بودن شن های این منطقه، وجود مقدار بسیار زیادی آهن است. بعد از گذر از بین این ساحل زیبا، و لذت بردن از نمای دلنشین آن و گشت و گذار، کمی جلوتر به غار کالوسپو برخورد می کنیم. این ساحل، همان منطقه ای است که در داستان های ادیسه هومر نوشته شده است. مکانی که پری دریایی کالوسپو به مدت 7 سال، ادیسه را زندانی عشق کرد.