رنگ درمانی

رنگ ها بر مغز و احساسات افراد تاثیر زیادی دارد. امروزه علم رنگ ها پیشرفت زیادی کرده است و رنگ درمانی را در طب به وجود آورده است. در این فرصت کوتاه درباره رنگ درمانی و تاثیر آن بر بیماری ها خواهیم گفت. ما را همراهی کنید.

رنگ درمانی چیست؟
رنگ درمانی یعنی درمان به وسیله رنگ ها. ما می توانیم از رنگ ها برای درمان بیماری ها و برای مقاصد پزشکی استفاده کنیم. کارشناسان رنگ درمانی عقیده دارند نورهای رنگی بر بیماری ها اثر می گذارد و باعث درمان آن ها می شود.

رنگ درمانی

رنگ درمانی سابقه ای دیرینه دارد

مصریان باستان از رنگ درمانی بهره زیادی می برند. آن ها بیماری های خود را براساس رنگ ها درمان می کردند. معابد مصریان اتاق هایی داشت که هر کدام با رنگ های مختلف نورافشانی شده بودند.
علاوه بر مصری ها، هندی هایی که در آمریکا زندگی می کردند هم از رنگ درمانی استفاده می کردند. آن ها به وسیله رنگ درمانی زخم هایشان را که در جنگ ها برمی داشتند را مداوا می کردند. هدف از رنگ درمانی این است که هماهنگی بین جسم و روح به وجود بیاید.

رنگ ها چه خاصیتی دارند؟

هر رنگی برای درمان بیماری های خاصی سودمند است. در ادامه به خواص برخی از رنگ ها اشاره می کنیم.

خواص رنگ قرمز روشن

رنگ قرمز روشن، رنگی گرم و مهیج است. برای درمان بیماری کم خونی و همچنین بی حالی از این رنگ استفاده می شود. در مواقعی که دچار بی حالی یا رنگ پریدگی هستید رنگ قرمز بسیار مناسب است.

رنگ درمانی

خواص رنگ نارنجی

اگر تنفس تان دچار مشکل شده است و یا به بیماری هایی مثل آسم، سل یا تنگی نفس دچار شدید از رنگ نارنجی استفاده کنید. رنگ نارنجی تیروئید را بهبود می بخشد. کسانی که به علت کم کاری تیروئید دچار چاقی و کم تحرکی شدند از رنگ نارنجی استفاده کنند.

خواص رنگ زرد

روشن ترین رنگ، رنگ زرد است. رنگ زرد انرژی بدن را زیاد می کند و خستگی بدن را به میزان زیادی کاهش می دهد. رنگ زرد در جریان هضم غذا بسیار کمک کننده است.

خواص رنگ لیمویی

رنگ لیمویی که ترکیبی از رنگ زرد و سبز است باعث زیاد شدن فعالیت مغز می شود. در هنگام سرما خوردگی و آسم از این رنگ استفاده می شود. همچنین رنگ لیمویی سرفه را بهبود می بخشد.

رنگ درمانی

خواص رنگ سبز

این رنگ، فعالیت غده هیپوفیز را زیاد می کند. باعث تقویت ماهیچه و بافت های بدن نیز می شود. رنگ سبز همچنین برای درمان بیماری های قلبی و زخم ها بسیار مفید است.

خواص رنگ بنفش

رنگ بنفش، رنگی آرامش بخش است. طحال را به کار می اندازد و به قلب و عضلات بدن آرامش زیادی می دهد. کسانی که بیش فعال هستند بهتر است از این رنگ استفاده کنند. رنگ بنفش همچنین برای کسانی که بیماری های عصبی دارند نیز بسیار سودمند است.

خواص رنگ آبی
این رنگ، خنک کننده است. بسیاری افراد به رنگ آبی علاقه دارند. باید بگوییم این رنگ تب را به میزان زیادی کم می کند. به طور کلی رنگ آبی کاهنده دمای بدن است. رنگ آبی بسیار آرامش بخش است و ضربان قلب را کاهش می دهد. اگر بیماری پر فشاری خون داشته باشید، بهتر است از رنگ آبی استفاده کنید.

  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریاچه قرمز رنگ تایلند

خواص درمانی آناناس

خواص درمانی انگور فرنگی

خواص درمانی توت سفید

خواص درمانی موز

خواص درمانی هندوانه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر