رهایی از بوی بد بدن

رهایی از بوی بد بدن
تمیز باشید
اگر در نواحی گرمسیر زندگی می‌کنید؛ حتما روزانه دوش بگیرید. برای حمام کردن از آب گرم استفاده کنید زیرا برای کاهش بوی بد بدن، موثر تر می باشد؛ این کار تا حدود زیادی عرق حاوی باکتری‌ها را از نواحی مستعد تعریق پوست کاهش می‌دهد. حتما از صابون های  ضد باکتری و خوشبو کننده استفاده کنید. به ویژه، صابون چوب صندل برای مقابله با بوی بد بدن بسیار مفید است.
کاهش مصرف غذاهای تند
 اگر متوجه شدید که دائما بدن تان بو می دهد، حتما غذاهای تند را از برنامه غذایی خود حذف کنید.  مصرف انواع و اقسام خوراکی‌های تند (نظیر فلفل قرمز، سیر،‌ هالاپینو و ترشیجات) باعث می شود، بیش‌تر در معرض بوی بد بدن باشید، زیرا بوهای متمایز این خوراکی‌ها توسط بدن جذب می‌شوند. از خوراکی‌های تند پرهیز کنید تا به آسانی بوهای تند از بدن‌تان دور شوند.
درمان بوی بد بدن با جوش شیرین

رهایی از بوی بد بدن
جوش شیرین یک ترکیب هایپوآلرژنیک طبیعی است و درمان خانگی خوبی برای بوی بد بدن به شمار می‌رود. بعد از حمام، جوش شیرین را مستقیما به نواحی پر عرق بدن‌  مانند زیر بغل یا کشاله‌ی ران بمالید. این ماده عرق بیش از حد را جذب می‌کند، منافذ باز پوست را مسدود کرده و تمیز می‌کند و با موفقیت بوی بدن‌تان را از بین می برد. برای اثر بخشی بیشتر هم‌چنین می توانید مقداری نشاسته گندم به جوش شیرین  اضافه کنید.
درمان بوی بدن با سرکه سفید
سرکه سفید یک ضد باکتری  و قابض می باشد و برای از بین بردن بوی بدن بسیار موثر است. برای رفع بوی بدن کافی است که ۵۰ تا ۶۰ میلی‌لیتر سرکه سفید را به آب وان حمام‌تان اضافه کنید یا به سادگی تکه پنبه‌ای را به آن آغشته کنید و مستقیما به نواحی بد بوی بدن‌تان بمالید. سرکه سفید باکتری‌های عامل بوی بد را نابود می‌کند و هم‌چنین از ایجاد باکتری‌‌های جدید نیز پیشگیری می‌نماید. هم‌چنین می‌توانید از سرکه سیب نیز به همین شکل استفاده کنید.
درمان خانگی بوی بد بدن  با آب لیمو

رهایی از بوی بد بدن
آبلیمو به دلیل خاصیت اسیدی، یک  معجزه‌ی طبیعی برای درمان مشکل بوی بد بدن‌تان به شمار می رود. آب لیمو دارای ویژگی‌های ضد باکتری و لایه‌برداری طبیعی است. برای پیشگیری از بوی بد بدن، آب دو عدد لیمو را به آب وان حمام‌تان اضافه کنید. آب لیمو هم باکتری‌ها را از بین می‌برد و هم سلول‌های مرده‌ی پوست را از نواحی پر عرق پاک می‌کند و منجر به کاهش بوی بد می شود. استفاده‌ی مستقیم از لیمو نیز اثربخش است، مگر این‌که موهای زائدتان را به تازگی اصلاح یا وکس کرده باشید. سعی کنید موهای زائد این نواحی را  شب اصلاح کنید و فردای آن روز، لیمو را مستقیما به آن نواحی بمالید تا دچار سوزش نشوید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد