ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

روابط پنهان گوگل با شرکت هوآوی

این تنها فیس بوک نیست که در رابطه با شرکت های فناوری چینی قرار دارد. در حال حاضر مسئولان گوگل نیز روابط خود با شرکت های قناوری چینی را مورد بررسی قرار داده اند. سناتور مارک وانر، دموکرات ایالت ویرجینیا، یک نامه غیر محرمانه به لاری پیج فرستاد و در مورد معاملات این شرکت سازندگان دستگاه های چینی همچون هوآوی و شیاومی و هم چنین پلتفرم شرکت تنسنت ابراز نگرانی کرد. در این نامه، وارنر گفت این مسئله مهم که برخی شرکت های چینی به داده های گوگل دسترسی داشته باشند، نگرانی های امنیتی ملی آمریکا را افزایش می دهد. این سخنان به این دلیل است که در هفته های اخیر ادعا شده است که شرکت هوآوی در ارتباط مستقیم با دولت چین است. این سناتور همچنین لاری پیج را تحت فشار قرار داد تا اطلاعات بیشتری از معاملات گوگل با این شرکت های چینی را افشا کند. نمایندگان Google، Huawei، Xiaomi و Tencent هنوز نسبت به این اظهارات واکنشی نشان نداده اند. 

 

روابط پنهان گوگل با شرکت هوآوی

نامه وارنر روزها بعد از گزارش نیویورک تایمز این موضوع را فاش می کند که فیس بوک با بیش از 60 سازنده دستگاه، از جمله اپل و سامسونگ، برای استفاده از اطلاعات شخصی افراد در این شبکه اجتماعی مشارکت داشته است. فیس بوک بعدها اذعان کرد که شرکت هوآوی و سایر شرکت های چینی هم در این مشارکت حضور داشته اند. علاوه بر سناتور وارنر، جمهوری خواهانی از جمله سناتور تام کتلون آرکانزاس و نماینده مایک کواوی از تگزاس نیز گزارش داده اند که روابط بین گوگل و هوآوی را با دقت بررسی می کنند.

 

این هشدار از کنگره تنش های بین ایالات متحده و چین را بیشتر می کند و نگرانی ها در مورد جاسوسی دیجیتالی چینی ها از آمریکایی ها را افزایش می دهد. گوگل و فیس بوک تحت نظارت شدید در مورد شیوه های جمع آوری اطلاعات خود بوده اند. پس از جلسات، اعضای کنگره گفتند که می خواهند بررسی خود را در گوگل و توییتر افزایش دهند. در ماه نوامبر گذشته، همه این سه شرکت قبل از کنگره در مورد یکپارچگی پلتفرم خود شهادت دادند. اما هیچ یک از آنها مدیران اجرایی خود را نمی فرستادند در عوض آنان وکلایی را موظف می کردند که اقداماتی را برای آنان انجام دهد.

 روابط پنهان گوگل با شرکت هوآوی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

هتل شرکت نفت مشهد

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد