پنج روشی که به شما یاد می دهد تا هر زبانی را به راحتی یاد بگیرید

بعضی از افراد در یادگیری زبان مورد علاقه شان دچار مشکل هستند و کوشش فروانی هم می کنند تا بتوانند آن را به طور کامل یاد گرفته و بر آن مسلط باشند. اما این گونه افراد هرچه تلاش می کنند زبان را فرا گیرند کمتر یاد می گیرند و به خوبی از عهده آن بر نمی آیند. در ادامه این مطلب پنج روشی که می تواند به شما کمک کند تا هر زبانی را به ساده ترین روش یاد بگیرید ، و در مکالمات و زندگی خود آن را به درستی به کار ببندید، را به شما خواهیم گفت.

پنج روشی که به شما یاد می دهد تا هر زبانی را به راحتی یاد بگیرید
1-برای یادگیری هر زبانی بهتر است از آسانترین بخشی که فکر می کنید با آن راحت ترید اقدام کنید. لازم نیست از ابتدا کلمات و اصطلاحات سخت را یاد بگیرید. می توانید از الفبای هر زبانی شروع کنید و نوع تلفظ، سیلاب گذاری، و سمبل آن را یاد بگیرید و آنقدر تکرار کنید تا بتوانید خوب بر آن تسلط  یابید.

پنج روشی که به شما یاد می دهد تا هر زبانی را به راحتی یاد بگیرید
2-خود را در زبان مورد نظر غوطه ور کنید. به یاد داشته باشید همانطور که عضلات بدن با تمرین مداوم رشد می کند، مغز ما نیز با تکرار و دوام بر روی یک زبان به آن عادت کرده و پیشرفت می کند. اگر واقعا خواهان یادگیری زبان مورد نظر هستید سعی کنید همه جا با آن همراه باشید. بدین منظور ارتباطتان را با مردمی که با آن زبان صحبت می کنند بیشتر کنید،  و دوستانتان را چه از طریق شبکه های مجازی و چه از کسانی انتخاب کنید که با آن زبان صحبت می کنند، حتی زبان کامپیوتر و یا گوشی تان را نیز به آن زبان برگردانید تا به طور کامل با آن ملموس شوید، زیرا تکرار و لمس هر چیزی که در واقعیت می بینید به شما کمک می کند تا آن را با واقعیت خود عجین گردانید. حتی می توانید مردمی را پیدا کنید و در گروههای رسانه ای یا ارتباطی باشید که می تواند شما را برای رفتن به رستوران، گرفتن روزنامه، احوالپرسی ساده و همچنین کلمات ساده آن زبان یاری کنند.

 

پنج روشی که به شما یاد می دهد تا هر زبانی را به راحتی یاد بگیرید
3- در زمینه یادگیری هر زبانی نقاط قوت و توانایی هایتان را بشناسید و از آن شروع کنید. به طوریکه به عنوان مثال اگر شما در زمینه زبان در خواندن توانایی بیشتری دارید می توانید ابتدا با آن شروع کنید. انسانها در زمینه یادگیری زبان دارای چهار توانایی خواندن، شنیدن، گفتن و نوشتن هستند و هر کسی که در یک زمینه ای قوی تر باشد از طریق همین توانایی زودتر آن زبان را یاد می گیرد. شما نیز باید تشخیص دهید کدام یک از این توانایی ها و مهارت ها را در یادگیری زبان دارید. اگر با خواندن سریعتر یاد می گیرید، سعی کنید کتابهای مختلف را بخوانید ولی حتما لازم نیست معنی تمام آنها را بدانید و کسانی که از طریق شنیدن زودتر می آموزند به فایلهای صوتی مورد نظر گوش بدهند یا آهنگ ها و یا رادیو محلی با آن زبان را هر شب قبل از خواب به مدت نیم ساعت گوش دهند و یا فیلم هایی ببنید که با زبان اصلی است.

پنج روشی که به شما یاد می دهد تا هر زبانی را به راحتی یاد بگیرید
 در مورد نوشتن نیز اگر با آن راحت ترید و توانایی بیشتری دارید، می توانید یادداشت های روزانه را در دفترچه یادداشت با زبان مورد نظرتان بنویسید و یا خاطراتتان را هر از گاهی در دفترچه  با زبان مورد علاقه تان بنویسید. به طورکلی برای یادگیری هر زبانی به این چهار مهارت نیاز دارید، به خصوص مهارت صحبت کردن که بسیار مهم است. سعی کنید خود را در موقعیتی قرار دهید که مجبور شوید با زبانی که می خواهید یاد بگیرید صحبت کرده و مکالمه کنید.

پنج روشی که به شما یاد می دهد تا هر زبانی را به راحتی یاد بگیرید
4-مهم نیست چقدر شما با زبان مورد نظرتان درست حرف می زنید. بلکه همین که با آن زبان صحبت می کنید، در واقع قدم مهمی را برداشته اید. برای صحبت کردن با زبان مورد علاقه تان حتی از اشتباه کردن خجالت نکشید. شما می توانید با دوستانی که مثل شما علاقه مند به یادگیری زبان مورد نظرتان است هر از گاهی با آن زبان صحبت کنید. در ابتدا سعی کنید از کلمات ساده استفاده کنید ولی سعیتان بر این باشد که منظورتان را به شخص مقابلتان برسانید. وقتی صحبت کردنتان اصلاح شد، شما می توانید مهارت های دیگر شنیداری، خواندن و نوشتن را نیز به راحتی بیاموزید.

پنج روشی که به شما یاد می دهد تا هر زبانی را به راحتی یاد بگیرید
5- از حفظ کردن کلمات خودداری کنید. زیرا این کار تلاش بیهوده ای است که بعد از مدتی کلمات از ذهنتان می رود. کلمات را باید به این صورت یاد بگیرید که به عنوان مثال در هنگام دیدن فیلمی شما به کلمه ای برخورد می کنید که در فیلم بسیار زیاد استفاده می شود،  ولی شما معنای آن را نمی دانید، می توانید آن را یادداشت کرده و از روی دیکشنری های مختلف معانی آن را پیدا کنید. گاهی پیش می آید در هنگام صحبت با دوستتان او از کلمه ای نااشنا استفاده کند که شما معنی آن را نمی دانید، از او بخواهید که معنای آن را به شما گفته و یا برای شما آن را بنویسد. یاد گرفتن کلمات جدید به این روش کمتر و به ندرت از ذهن شما بیرون می رود.


پنج روشی که به شما یاد می دهد تا هر زبانی را به راحتی یاد بگیرید
بنابراین شما می توانید بین 5 الی 10 کلمه را به این سبک بیاموزید. و در آخر اینکه برای پیشرفت و یادگیری در هر کاری تلاش و استمرار یکی از بزرگترین برگهای برنده برای موفقیت در هر کاری است. امیدورایم از خواندن این مطلب لذت و بهره کافی برده باشید.

کلیک ها: 1

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (3)

ج- تمرین تصویر سازی ذهنی: این تمرین یک روش فوق العاده موثر است، زیرا وقتی شما یک تصویر سازی از نتیجه نهایی موفقیتتان در ذهنتان ایجاد می کنید، باعث می شود که ذهن ناخودآگاهتان را با هدفتان درگیر و عجین کنید و بتوانبد موفقیت دلخواهتان را به دست آورید. می توانید برای راحتی و تسلط داشتن بر کار، ابتدا با تمریناتی از تجسم و تصویر سازی شروع کنید که فقط از یک یا دو حس بینایی و شنوایی استفاده می شود.

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (3)
بدین صورت که جزئیات یک عکس یا شی را که دیده اید را در ذهنتان مجسم کرده و به یاد بیاورید. بعد ازاینکه این کار را به خوبی انجام داده و تمام جزئیات را چه به لحاظ شنوایی و چه دیداری به یاد آوردید، کم کم سعی کنید تا جزئیات یک فیلم یا یک خاطره را با تمام حواستان ریز به ریز به خاطر بسپارید، و در ذهن تصویر سازی کنید. در حین پیشرفتن در تمرینات تجسم باید سعی کنید حواس دیگر نظیر لامسه و سایر حس ها را نیز با آن درگیر کنید.

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (3)
هدف این است که بتوانید با استفاده از حواس پنجگانه خاطره ای را جز به جز یاد بیاورید، تا به مهارت برسید. از این طریق تصاویر دلخواهتان برای آینده و با استفاده از حواس پنجگانه در ذهنتان به طور واقعی تجسم و خلق می کنید.

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (3)
توجه داشته باشید که در تصویر سازی که در واقع همان تجسم خلاق است، باید بتوانید تمام صدا، بو، رنگ و غیره را درک کنید. و زمانی شما این توانایی را به دست می آورید، که بر روی چیزی با تمام جزئیات تمرکز کنید، آن وقت است که می توانید از تصویر سازی خود در تحقق اهدافتان استفاده نماییید و آنها را در ذهنتان طوری مجسم کنید که گویی واقعیت دارند و شما آنها را می بینید و لمس می کنید.

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (3)
این را نیز همواره به یاد داشته باشید که هیچ گاه بر خاطرات منفی تمرکز و آنها را در ذهنتان مجسم نکنید. بلکه از تمرکز و تصویر سازی ذهنی فقط برای خلق اهدافتان در آینده بهره ببرید. مثلا اگر خودتان را در حال سخنرانی می بینید. خود را این گونه تصور و تجسم کنید که از انواع توپوق زدن ها و لکنت زبان ها مبرا هستید، و با اعتماد به نفس کامل در جمعی که همه را برای خود سرپا و مشتاق نگه داشته اید، سخنرانی می کنید.

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (3)
د- اهداف خاصی را تجسم و تصویر سازی کنید: سعی کنید برای تصویر سازی اهدافتان چیزی خاصی را تصویر سازی و مجسم کنید. منظور آن است که اهدافتان را به طور کلی تصویر سازی نکنید، بلکه جز به جز آن را در ذهنتان مجسم کنید. تمامی شرایط از زمان، مکان، رنگ و هر چیزیکه می خواهید با هدفتان همراه باشد، را در ذهنتان تجسم کنید، و تا آن جایی که امکان دارد، وارد جزئیات اهدافتان شوید.

کلیک ها: 2

قدرت ضمیر ناخودآگاه  را درک کنید ( 2)

یاد گرفتید که چگونه ضمیر ناخودآگاه کار می کند. و همانطور که گفتیم ضمیر ناخودآگاه به علت اینکه بین واقعیت و غیر آن تفاوت قائل نیست می توانید آن را به کنترل خود در آورده و از آن بهره ببرید. شما می توانید با استفاده از جملات مثبت تاکیدی، و تصویر سازی و فکر کردن در مورد خواسته ها، روز به روز بیشتر و بهتر روند زندگیتان را بهبود بخشید. در این مطلب می خواهیم تا نحوه اینکه چطوری می توان از ضمیر ناخودآگاه در جهت پیشرفت و موفقیت استفاده کنید تا خواسته هایتان را خلق نمایید توضیحاتی را ارائه دهیم.

قدرت ضمیر ناخودآگاه  را درک کنید ( 2)

چگونه می توان ضمیر ناخودآگاه خود را کنترل کنیم؟
ضمیر ناخودآگاه یکی از موهبت های شگفت انگیز است که در اختیار ما قرار دارد. زیرا اگر ضمیر خودآگاه بر روی یک فرآیند تمرکز دارد. ولی این ضمیر روی چندین فرآیند همزمان کنترل و تمرکز می تواند داشته باشد. و زمانی که ناخودآگاه فعال شود تمامی کارها و افکار چنان پا برجا می ماند، تا اینکه به عمل بپیوندند. به گفته محققان این کاملا غیر ممکن است که بتوانیم ضمیر ناخودآگاه را تماما برای کاری به خدمت و یا آماده کنیم، ولی می توانیم با استفاده از تمایلات و کارهایی که می کنیم دسترسی بیشتری به پتانسیل های ضمیر ناخودآگاه داشته باشیم و آنها را در مسیر رسیدن هدف تقویت و برنامه ریزی کنیم.

قدرت ضمیر ناخودآگاه  را درک کنید ( 2)
در این زمینه چهار روش اصلی وجود دارد که به شما کمک می کند بتوانید با استفاده از آنها ضمیر ناخودآگاه را برای پیشرفت و موفقیت و رسیدن به هدف برنامه ریزی کنید.

قدرت ضمیر ناخودآگاه  را درک کنید ( 2)
الف- بر روی مثبت گرایی تمرکز کنید: یاد بگیرید که با مثبت گرایی حرف بزنید. حتی زمانی که با خودتان تنها هستید، زیرا این مهمتر است از زمانی که با دیگران صحبت می کنید. زیرا مثبت گرایی باعث می شود تا چنانچه  تمام برنامه ریزی های منفی که در ضمیر ناخودآگاهتان بر اثر منفی گرایی انجام داده اید، را تبدیل به مثبت کند، که البته باید بر این امر مداومت نمایید.

قدرت ضمیر ناخودآگاه  را درک کنید ( 2)
جمله من نمی توانم را به جمله مثبت من همواره پیروز هستم و یا من می توانم تغییر دهید. اگر با انجام این کار باز هم در پروسه منفی گرایی هستید و حتی گفتن جملات مثبت هم حالتان را خوب نمیکند. کمی مکث کنید و نفس عمیق کشیده و فکر کنید چرا نمی توانید موفق شوید. و دقیقا مشخص کنید، که چه عواملی هستند که نمی گذارند شما موفق شوید. با این تغییر در نحوه کلامتان شما می توانید آنها را کشف کنید و البته بدانید همین تغییر در زبانتان و از حالت منفی به مثبت، هیچگاه یک شبه اتفاق نمی افتد، و نیاز به زمان و ممارست مداوم دارد.

قدرت ضمیر ناخودآگاه  را درک کنید ( 2)

ب- برای خودتان ذکرها و جملات مثبت طراحی کنید: در زمان هایی که حال خوبی ندارید و یا استرس به سراغتان می آید. می توانید با استفاده از جملات مثبتی که قبلا آن را برای خودتان طراحی کرده اید، خود را آرام کنید. تکرار این جملات افکار منفی شما را فروکش می کند که می توانید آنها را به این طریق شناسایی کنید.

قدرت ضمیر ناخودآگاه  را درک کنید ( 2)
اکثر اوقات قضاوتی که ما از خودمان داریم توهماتی بیش نیستند و جنبه واقعیت ندارد. جمله مثبت شخصی خودتان را طوری بسازید که متضاد قضاوتی است که شما از خودتان دارید. و دو جمله اضافه دیگری را هم انتخاب کنید که تایید کننده معنی جمله شخصی باشد که طراحی کرده اید، و این جملات را هم جایگزین کنید. قسمتی از بدنتان را انتخاب کرده و حس مثبت بودن را با تکرار جملات مثبتی که ساخته اید به آن انتقال دهید، که می تواند آن قسمت قلب شما یا هر عضوی از بدنتان باشد. با تمرکز و با اعتماد به نفس کامل جملات خاص طراحی خودتان را با چند نفس عمیق به قلبتان بگویید.

به عنوان مثال چنانچه در شرایطی قرار گرفتید که کارهایتان به خوبی پیش نمی رود. و یا نتیجه ای که می خواستید نگرفتید، می توانید دستتان را روی قلبتان بگذارید و این چنین بگویید: من به اندازه کافی خوب هستم. من انسان ارزشمندی هستم. من می توانم کارم را به خوبی انجام دهم. من به نحو عالی از عهده انجام کارهایم بر می آیم. و این چنین جملاتی که هم به دل شما بچسبد و حالتان را نیز خوب کند.

کلیک ها: 1

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (1)

اگر می خواهید در زندگی همواره کامیاب وموفق باشید باید بدانید که ضمیر ناخودآگاه به چه شکل کار می کند. باید به این امر اعتقاد داشته باشید هیچگاه برای رسیدن به آرزوها دیر نیست.

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (1)
مغز انسان از دو قسمت ضمیر خود اگاه و ناخود آگاه تقسیم شده است. معمولا همه ما ده درصد از خودآگاه خود را استفاده می کنیم و بقیه مربوط به بخش ناخودآگاه ما است. چنانچه بتوانیم این بخش را درک کنیم و به کنترل و اختیار خویش بگیریم، می توانیم به همه آنچه که می خواهیم در زندگی برسیم. زیرا ضمیر ناخودآگاه بسیار وسیع تر است و عملکردهای ذهنی ما را این ضمیر به عهده دارد.

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (1)

عملکرد ضمیر ناخودآگاه را بشناسیم

ضمیر ناخودآگاه در محل استقرار خود ما را زنده نگه داشته است.  در واقع تمام اتفاقهایی که در جهان بیرون از ما برایمان رخ می دهد بستگی به این ضمیر دارد. به اینصورت که تمامی باورها و افکار در ضمیر ناخودآگاه به صورت اتفاقها و حوادث خود رانشان می دهند. و هر آنچه را که ما با حواس پنگانه خود می بینیم، و حس می کنیم و می شنویم به ضمیر ناخودآگاه ما فرستاده خواهد شد.
به عنوان مثال یک تجربه منفی و خاطره آن در ذهن شما ثبت و ضبط شده است و اگر چنانچه دوباره با چنین رویدادی مشابه آن مواجه شوید، ضمیر ناخودآگاه به طور اتوماتیک آن خاطره را به یاد می آورد، و تمامی احساسات و عواطف و افکار مشابه را به ذهن می آورد.

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (1)
شما می توانید در برابر چنین اتفاق جدیدی با روشی نو و خوبی پاسخ دهید. و بدانید اگر با روش و افکار خوب و مثبت به آن پاسخ دهید و تفسیر مثبت درستی از وقایع داشته باشید، می توانید اتفاقات خوشایند و مثبتی را نیز برای خود رقم زنید.

دقیقا مثل عمل رانندگی است . شما وقتی برای اولین بار پشت رل می نشینید، با ذهنتان یاد می گیرید که چگونه رانندگی کنید و دستوراتی به مغز خود می دهید. و با این شیوه رانندگی را را یاد می گیرید. در دفعات بعدی و به تکرار در عمل رانندگی دیگر نیاز نیست که دستوراتی به مغز بدهید زیرا ضمیر ناخودآگاه بدون آنکه حتی فکر کنید، کار خودش را می کند.

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (1)
شما از طریق عادت هایتان می شناسید که چگونه ضمیر ناخودآگاه شما کار می کند، و این قابلیت را دارد که در آن واحد چند کار را همزمان با هم انجام داده و بررسی کند. زیرا که شما همزمان می توانید راه بروید، فکر کنید و حتی ضربان قلبتان بزند. کلیه این وقایع در ذهن انسان ثبت می شود. همچنین لازم به ذکر است که بگوییم ذهن انسان در طول 24 ساعت آینده مشغول فعالیت است. نکته قابل تامل در مورد ضمیر ناخودآگاه این است، که فقط می توانید از طریق این ضمیر اهداف و آرزوهای خود را تحقق بخشید. و از طریق ذهن طوری برنامه ریزی کنید که سبب موفقیت شما در تمام زمینه ها شود.

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (1)
تمام افکار، رفتار، عواطف و تمام تجربیات که از طریق ذهن خودآگاه درک می گردند، در ضمیر ناخودآگاه ثبت و ضبط می شوند. و اما نکته جالب تر اینجاست که برای ضمیر ناخودآگاه فرقی نمی کند که شما واقعیت را دیده باشید  یا در ذهن خود تصورش کنید، و همین را در دنیای بیرون به عنوان حقیقت شما می پذیرد، و درست در همین جاست که می توان این غول چراغ  جادو را در اختیار خویش در آورد و آن را در مسیر موفقیت هدایت کرد. بدین طریق که موفقیت را در ذهن خود  از پیش تصویر سازی کنید و تفسیر درستی از وقایع هر چند ناخوشایند، نیز برای خود داشته باشید.

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید (1)
حال این موفقیت می تواند چه در زمینه شغلی بوده و یا مالی و یا تحصیلی و یا هرچه که آرزویش را دارید. زیرا که برای ضمیر ناخودآگاه محدودیتی از نظر مکان و زمان وجود ندارد و از این طریق می توانید به طور خودآگاه جذب چیزهایی شوید که خوشایند شماست.
تجسم و فکر کردن به چیزهای خوب می تواند یک کلید در اختیار داشتن ضمیر ناخودآگاه برای رسیدن به چیزهایی باشد که آرزویش را دارید.  زیرا شما قدرت و این حق را دارید که خودتان افکار خود را انتخاب کنید.

کلیک ها: 3

ترفند های کارآمد در مذاکره

1- نشان‌دادن عدم تمایل

سناریو : شما و طرف مقابلتان به صورت لفظی به توافق نهایی رسیده اید اما زمانی که در حال مرور آخرین شرایط قابل قبول هر دو طرف می باشید، طرف مقابل به قول معروف “دبه می کند” و جملاتی با چنین منظوری می گوید (ما زیاد مطمئن نیستیم این شرایط به نفع ما باشد یا نه… فکر کنم این بار نتونیم به توافق برسیم.)

ترفند های کارآمد در مذاکره

یعنی : طرف مقابل شما احساس می کند شما اشتیاق زیادی برای انجام معامله دارید و نمی خواهید هرطور شده این معامله و مذاکره بی سرانجام رها شود بنابراین از اشتیاق شما سوءاستفاده می کند و میخواهد شرایط را هرطور شده بیشتر به نفع خودش تمام کند پس با اعلام اینچنین جملاتی از شما خدمات بیشتر و یا قیمت کمتری می خواهد.

واکنش غلط :

 طرف مقابل : ما مطمئن نیستیم اینبار مذاکره به نفع ما باشد

 شما : چه خدمات دیگری مایلید انجام دهیم(و یا چه قیمتی خودتان پیشنهاد میدهید) تا به توافق دوطرفه برسیم؟

طرف مقابل : اگر 66 ماه خدمات پس از فروش رایگان نیز به محصول بیفزایید به نظر معامله معقولی باشد

واکنش صحیح :

 طرف مقابل : ما مطمئن نیستیم اینبار مذاکره به نفع ما باشد

شما : چه چیزی باعث شده چنین فکری کنید؟

طرف مقابل : ممممم…. به نظرمان قیمت خیلی بالاست

 شما : مشکلی نداره، من بهترین قیمت را پیشنهاد دادم اجازه دهید از طریق برگشت سرمایه ((ROI)  برایتان توضیح دهم چرا این قیمت کمتر از ارزش محصول برای خرید است.

ترفند های کارآمد در مذاکره

2- تقاضای بی‌منطق

سناریو : شما در حال مذاکره و رسیدن به توافق با مشتری هستید و ناگهان مشتری تقاضایی عجیب و بی منطقی اعلام میکند مانند : (ما میخواهیم که از این به بعد با رقیب های ما دیگه کار نکنید… اگر میخواهید معامله انجام بشه.)

یعنی : مشتری میخواهد با اعلام یک تقاضای بی منطق؛ سطح توقع شما را به شدت کاهش دهد تا به دادن امتیازی معقول تر در مذاکره موافقت کنید.

واکنش غلط :

 طرف مقابل : شما باید برای تمام مدیران بخش این سازمان یک ماشین اختصاصی بگیرید.

 شما : چی؟؟؟؟؟ اگر برای همه مدیران بخش یک ماشین اختصاصی بگیریم به 1 سال نخواهد کشید که ورشکست میشیم !!!

طرف مقابل : خب.. اگه واقعا نمیتونید؛ حداقل 200% به حقوق مدیران بخش ها اضافه کنید

 شما : این یکی معقول تره ….

واکنش صحیح :

 طرف مقابل : شما باید برای تمام مدیران بخش این سازمان یک ماشین اختصاصی بگیرید.

 شما : با توجه به اینکه تقاضای شما غیرقابل قبول است برای ما، به نظر میرسد شما دیگر مایل به ادامه همکاری و ماندن در این شرکت نیستید، درسته؟

 طرف مقابل : خب… نه اینطور نیست. فقط تقاضای ما برای بالا بردن بهره وری شرکت است.

ترفند های کارآمد در مذاکره

3- تخفیف در لحظات‌پایانی (دقیقه90)

سناریو : شما با طرف مقابل بر روی قیمت به توافق  رسیدید، هر دو طرف راضی به نظر میرسند اما ناگهان طرف مقابل اعلام میکند : (رئیس من گفته قیمت باید 25% زیر قیمت فروش باشد وگرنه معامله نکنم.)

یعنی : طرف مقابل با این حقه میخواهد بفهمد آیا شما کمتری قیمت را بهش دادید یا نه؟ بدترین کاری که میتوانید در این شرایط انجام دهید دادن تخفیف برای انجام معامله است، زیرا مشتری اعتمادش را نسبت به شما از دست میدهد و تصور میکند همیشه قیمت کمتری از چیزی که اعلام میکنید وجود دارد.

واکنش غلط :

طرف مقابل : اگر 10% تخفیف ندین نمیتونم معامله شدنی نیست…

شما : حالا چون شمایی باشه.

 طرف مقابل : (فکر میکند) فکر میکنه خیلی زرنگه احتمالا اگه 20% هم میگفم قبول میکرد…حیف.

واکنش صحیح :

طرف مقابل : اگر 10% تخفیف ندین نمیتونم معامله شدنی نیست…

 شما : ما برای مشتری احترام قائلیم و بهترین قیمتی که برای ما مقدور است اعلام میکنیم بر خلاف رقبایمان. شما میتونید همیشه اطمینان داشته باشید بهترین قیمت را از ما میگیرید. اگر احساس میکنید برایتان معامله با این قیمت مقدور نیست متاسفیم… از دست ما کاری بر نمی آید.

 طرف مقابل : باشه… مشکلی نیست چطور باید پول رو پرداخت کنم؟

ترفند های کارآمد در مذاکره

کلیک ها: 4