ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ساخت تراریوم

ابزار و مواد اولیه برای ساخت تراریوم

اگر عاشق گل و گیاه هستید و دوست دارید یک باعچه کوچک برای خودتان در خانه داشته باشید، با ما همراه باشید تا ساخت یک تراریوم زیبا را به شما آموزش بدهیم.

ساخت تراریوم

•    ظرف شیشه‌ای: ابتدا برای ساخت تراریوم، باید ظرفی شیشه‌ای تهیه کنید. ظرفی که انتخاب می کنید، باید کاملا شفاف باشد تا بتوانید باغچه‌ای را که می‌سازید، تماشا کنید. اگر قوری و کتری‌های شفافی در خانه دارید که دیگر نمی‌خواهید، می‌توانید دسته و حلقهٔ آن‌ها را باز کرده و به‌عنوان ظرف تراریوم استفاده کنید. حتی می توانید از یک تنگ ماهی ساده هم استفاده کنید.

    سنگ‌ریزه: از سنگ‌ریزه‌ها به‌عنوان پایهٔ تراریوم استفاده می‌شوند، تا آب اضافی در خاک نماند و باعث پوسیدگی گیاه نشود.

•    زغال فعال:  شما برای ساخت تراریوم به زغال زیادی لازم ندارید، فقط یک لایهٔ نازک زغال فعال کافی است که از رشد باکتری در تراریوم جلوگیری کرده و آب را تازه نگه دارد.

•    خاک گلدان: خاک گلدان لایهٔ مهمی در تراریوم است. شما از تمام انواع خاک می توانید استفاده کنید. اما اگر  قصد دارید که کاکتوس یا گیاه آب‌دار بکارید، ترکیب‌های خاصی باید تهیه نمایید.

•    ماسه: می‌توانید بین لایه‌های سنگ‌ریزه و همراه زغال فعال، کمی هم ماسه بریزید.

•    گیاه :چند گیاه کوچک موردعلاقهٔ خود را انتخاب کنید. گیاه‌های هوازی، گیاه‌های آب‌دار و کاکتوس‌های کوچک، انتخاب‌های خوبی هستند.

•    ابزارهای باغبانی کوچک: ابزارهای کوچک برای ساخت تراریوم و قرار دادن گیاه کافی می باشد.

•    وسائل تزئینی:  شما می توانید علاوه بر  گیاه‌های داخل تراریوم، از مجسمه‌های پلاستیکی و سرامیکی کوچک یا وسایل دیگری برای تزیین آن استفاده نمایید.

بهترین گیاهان برای ساخت تراریوم

•    گیاه‌هایی را انتخاب کنید که اندازه‌شان مناسب ظرف شیشه‌تان باشد.

•    گیاه‌هایی که در محیط مرطوب رشد می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که در تراریوم رشد نمایند. گیاه‌های آب‌دار و کاکتوس‌ها برای محیط های مرطوب مناسب نیستند، اما اگر از ظرفی استفاده کنید که سر کوچک‌تری داشته باشد، محیط مناسب‌تری برای آن‌ها مهیا کرده‌اید. شما هر گیاهی را که انتخاب کنید، باید محیطی مناسب برای رشد آن فراهم نمایید. توصیه می‌کنیم یکی از این گیاه‌ها را انتخاب کنید:

•    گیاه هوازی، تیلاندسیا (Tillandsia Stricta)،

•    گیاه دوستی، پیله‌آ (Pilea Involucrata)،

•    گیاه ستاره‌ماهی، کریپتانتوس (Cypthathus Bivittatus)،

•    گیاه پوست‌ماری، فیتونیا ورسافتلی (Fittonia Verschaffeltii)،

•    گیاه‌های آب‌دار مناسب،

•    کاکتوس‌های مناسب.

بعد از انتخاب گیاه‌ های مناسب، ساخت تراریوم را شروع می کنیم. در ادامه مراحل ساخت را کامل برایتان توضیح دادیم.

راهنمای گام‌به‌گام ساخت تراریوم

ساخت تراریوم
۱. کف ظرف شیشه‌ای را با سنگ‌ریزه، به ضخامت حدود ۴ سانتی‌متر پُر کنید
البته اینکه چه مقدار از سنگ ریزه می خواهید استفاده کنید، کاملا سلیقه ایی است.  ولی حتما باید کف ظرف شما مقداری سنگ ریزه باشد.
۲. روی سنگ‌ها یک لایه ماسه هم بریزید
این مرحله اختیاری است و اگر ماسه در دسترس ندارید، می‌توانید به‌سراغ مرحلهٔ بعدی بروید.
۳. لایهٔ بسیار نازکی زغال فعال روی سنگ‌ریزه‌ها بگذارید
زغال فعال، برای اینکه آب تازه بماند، استفاده می شود. هم چنین از رشد باکتری در تراریوم جلوگیری می‌کند.
۴. یک لایه خاک گلدان اضافه کنید
هر نوع خاک گلدانی که داشته باشید، خوب است، اما اگر گیاه آب‌دار یا کاکتوس می‌کارید، باید از ترکیب‌های خاصی استفاده کنید. به اندازه ایی خاک اضافه کنید که برای رشد گیاه مناسب باشد. بهتر است حدود ۶ سانتی‌متر خاک اضافه کنید.
۵. حالا موقع اضافه کردن گیاه است
اول به سرراغ بزرگ‌ترین گیاه‌ بروید. گیاه را از گلدانش خارج کرده و زوائد ریشه را بزنید؛ سپس سوراخ بزرگی به‌اندازهٔ ریشهٔ گیاه، در خاک ایجاد کنید.
بعد هم گیاه را در خاک قرار بدهید. بهتر است کار را از انتهای تراریوم آغاز کرده و به‌سمت جلو بیایید..
نکتهٔ مهم: هنگام کار با کاکتوس‌ها یا سایر گیاه‌های تیغ‌دار، از دستکش استفاده کنید.
۶. دوباره یک لایه سنگ‌ریزه یا ماسه اضافه کنید
بعد از اینکه همهٔ گیاه‌ ها را در ظرف شیشه‌ای کاشتید، با یک لایه سنگ‌ریزه، یا ماسه، آن را تزیین نمایید. هم چنین می‌توانید از مجسمه‌های کوچک و خرده‌ریزهای دیگری هم استفاده کنید.

ساخت تراریوم

نور و آب لازم برای تراریوم

بعد از ساخت تراریوم باید از آن مراقبت کنید. نور خورشید و آب دو عامل مهم برای رشد گیاه هستند.
•    هر زمانی که متوجه شدید، خاک تراریوم خشک است، به آن آب بدهید. اگر تراریوم‌ شما سربسته می باشد، بهتر است از گیاهانی در ساخت آن استفاده کنید که نیازی به آب‌دهی نداشته باشند.
•    تراریوم را جایی بگذارید که نور کافی به آن برسد. البته آفتاب باید به صورت غیرمستقیم به آن بتابد.
شما به راحتی و در عرض بیست دقیقه می توانید با چند وسیله ساده، تراریوم خاص خودتان را با گیاه‌های موردعلاقه‌تان بسازید.

ساخت تراریوم

کلیک ها: 3
این عبارات را هرگز در گوگل جستجو نکنید - 5.0 out of 5 based on 1 vote
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

این عبارات را هرگز در گوگل جستجو نکنید

این عبارات را هرگز در گوگل جستجو نکنید

 نشانه‌های بیماری

به هیچ وجه در مورد بیماری در گوگل سرچ نکنید؛ زیرا بسیاری از این سایت ها توسط افراد غیر حرفه ای مدیریت می شوند. هم چنین گاهی خواندن علایم برخی از بیماری ها نه تنها به شما کمک نمی کند؛ بلکه شما را  نیز می‌ترساند. توصیه می کنیم که اگر مشکلی دارید، به پزشک مراجعه نمایید.

جست‌وجوی محرمانه

این عبارات را هرگز در گوگل جستجو نکنید
شاید سرچ عبارات «چگونه بمب بسازیم» یا «چطور قرص آمفتامین درست کنیم» فقط به‌خاطر کنجکاوی باشد، اما فراموش نکنید که نیروهای امنیتی و مبارزه با مواد مخدر این جست‌وجوها را رهگیری می‌کنند و ممکن است به دردسر بیافتید.  

سرطان

سرطان نشانه‌های مختلفی دارد و اغلب علایم آن را می‌توان در سایر بیماری‌های عادی هم مشاهده کرد. مثلا نشانه‌هایی مثل سرگیجه، ضعف، حالت تهوع و … از این نشانه‌ها هستند. ممکن است شما این علایم را با نشانه های سرطان اشتباهی بگیرید.

آلودگی ساس

این عبارات را هرگز در گوگل جستجو نکنید

آیا تا به حال اسم ساس را شنیده اید؟ پیشنهاد می کنیم برای اینکه بتوانید خوابی راحتتری داشته باشید، کمتر در این مورد این موجود بدانید.

 بیماری‌های پوستی

بیماری‌های پوستی مختلفی وجود دارند که تماشای تصاویر آنها اصلا خوشایند نیست و ممکن است اثر بدی روی شما بگذارد. بهتر است که به سراغ این تصاویر نروید.

ریه‌ی افراد سیگاری

این عبارات را هرگز در گوگل جستجو نکنید

اگر اهل سیگار کشیدن هستید، پیشنهاد می کنیم اصلا در مورد تاثیر آن روی ریه در گوگل سرچ نکنید. در سطح وب، تصاویر مختلفی از ریه‌ی افراد سیگاری پیدا می‌شود که بسیار عجیب هستند. البته گاهی تماشای این تصویر، می تواند به ترک سیگار شما کمک کند اما در عین حال آزار دهنده نیز هستند. پیشنهاد می کنیم برای ترک سگار، به دنبال روش دیگری باشید.

 حیوانات خطرناک

این عبارات را هرگز در گوگل جستجو نکنید

بهتر است در مورد حیوانات خطرناک در گوگل سرچ نکنید زیرا ممکن است همین حیوانات در نزدیکی شما زندگی کنند و باعث ترس و وحشت شده بشوند. شاید چنین ترس‌هایی باعث شوند که از سفر کردن هم خودداری کنید.

 اسم خودتان

هیچ وقت نام خود را در گوگل سرچ نکنید، زیرا ممکن است با جست و جوی نام خود، نتایج ناخوشایندی مثل اطلاعات قدیمی، محتوای بی‌ربط و تصاویر زننده‌ای از خودتان روبه‌رو شوید. شاید با دیدن این تصاویر، بخواهید آنها را حذف کنید ولی این کار آسانی نیست.

تخلیه‌ی جوش‌های سرسیاه

بعضی از عبارات، بهتر است هیچ وقت در گوگل سرج نشوند، زیرا نه تنها مفید نیستند بلکه وقت شما هم هدر می دهند. یکی از این عبارات در مورد تخلیه جوش سر سیاه است.

 متولد شدن نوزاد

این عبارات را هرگز در گوگل جستجو نکنید

متولد شدن یک نوزاد، در حالی که مادر فریاد می زند و در حال درد کشیدن است، اصلا خوشایند نیست. این صحنه بسیار استرس آور است و مطمئنا با تماشای این فیلم از آوردن کودک پشیمان می شوید.

پس چه چیزی را جست‌وجو کنیم؟

پیشنهاد می کنیم برای اینکه با موارد ناخوشایند در گوگل روبه رو نشوید، بهتر است جست‌وجوی خود را با کلماتی مثل چرا، چگونه و… شروع کنید. با این کار گوگل محبوب‌ترین جست‌وجوها را نشان می‌دهد که از دیدن آن ها لذت می برید.

کلیک ها: 3
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

با این ترفندها عمر کفش هایتان را زیاد کنید

 در انتخاب کفش بسیار دقت کنید، زیرا پاها قلب دوم انسان می باشند. محافظت از پا دارای شرایط خاصی است که استفاده از کفش مناسب یکی از آنهاست. سعی کنید کفشی را استفاده کنید که سایز شما باشد، زیرا در غیر این صورت، عمر آن به نصف کاهش پیدا خواهد کرد. راهکارهای زیادی وجود دارند که می توانید برای محافظت از کفش ها به کار ببرید. در این مقاله قصد داریم تا شما را برای داشتن کفشی سالم راهنمایی کنیم.

•    شما باید در زمان خرید کفش، به جنس و همچنین نوع دوخت آن بسیار دقت کنید. توجه داشته باشید کفش‌هایی که از جنس‌های نامرغوب ساخته شده‌اند؛ خیلی زود پاره می‌شوند. همچنین اگر کفش دارای دوخت نا‌مناسب باشد، به راحتی از هم جدا می شوند.

با این ترفندها عمر کفش هایتان را زیاد کنید
•    در زمان خرید کفش، باید به اندازه آن دقت کنید. هیچوقت کفش را بزر‌گتر و یا کوچکتر از پا تهیه نکنید؛ زیرا اگر اندازه کفش مناسب نباشد؛ عمر آن به نصف کاهش پیدا خواهد کرد.
•    یک راه حل دیگر برای داشتن کفش های سالم این است که همیشه کفش های خودتان را دور از گرد و خاک نگهداری کنید. مثلا کفش های مجلسی را بهتر است داخل جعبه قرار دهید.
•    در مورد کفش‌های ورزشی باید به کفی کفش بسیار دقت کنید؛ زیرا شما زمان بیشتری از این نوع کفش ها استفاده می کنید و به همین دلیل فشار بیشتری نیز به کف پای شما وارد می‌شود. توصیه می کنیم که از کفی های طبی استفاده  کنید. با اینکه این کفی ها، قیمت بالایی دارند ولی محافظ پاهای شما هستند. به هیچ وجه از کفی های غیر استاندار استفاده نکنید.

با این ترفندها عمر کفش هایتان را زیاد کنید

•    برای داشتن کفش های سالم، به بند های آن دقت کنید. اگر کفش های شما بندی است، بهتر است در بستن بند ها دقت کنید. هیچ وقت بندها را محکم نبندید تا دیگر نیازی به بستن یا باز کردن آن نباشد، زیرا این کار باعث می شود که فشار بیشتری به کفش ها وارد شده و عمر آنها کم شود.
•    همیشه کفش های خود را واکس بزنید. این کار نه تنها باعث زیبایی کفش ها می شود، بلکه عمر کفش شما را نیز افزایش می دهد. برای کفش‌های چرمی، می‌توانید از روغن‌های مخصوص برای براق شدن و نرمی بیشتر کفش استفاده کنید.
•    پاشنه‌ها، یکی از قسمت های کفش ها است که عمر کوتاهی دارند و زود آسیب می بینند. پیشنهاد می کنیم که در زمان خرید، پاشنه‌های اضافه هم خریداری کنید تا در صورت خرابی، آنها را سریعاً تعوض کنید.
•    پیشنهاد می کنیم که کفش‌های اسپرت را هر دو هفته یک بار بشویید. شما با انجام این کار نه تنها از بو گرفتن کفش جلوگیری کرده؛ بلکه به افزایش طول آن نیز کمک می کنید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

با این ترفندها عمر کفش هایتان را زیاد کنید

کلیک ها: 3
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تاثیر رنگ ها بر مطالعه

امروزه تاثیر انواع رنگ بر مطالعه و یادگیر به اثبات رسیده است. اینکه رنگ ها عامل مهمی در تقویت مغز می باشند، و فعالیت های ذهنی را افزایش و یا کاهش می دهند.

در مطالعات انجام شده در تاثیر رنگها بر مطالعه نشان داده که هریک از آنها خواصی را در بردارند، و ارتعاشاتی را ساطع می کنند که می تواند بر میزان یادگیری هر فرد اثر عمیقی بگذارد. به طوریکه هر رنگ دارای فرکانس خاصی است که اگر درهنگام یادگیری از ان استفاده شود می تواند به درک و یادگیری فرد درهنگام مطالعه کمک کند.  در این مطلب می خواهیم شما را با  مهمترین اثراتی که رنگ های اصلی در مطالعه و یادگیری دارند آشنا کنیم.

تاثیر رنگ ها بر مطالعه

رنگ های اصلی

همانطور که می دانیم رنگ های اصلی از فرکانس قوی تری نسبت به سایر رنگ ها برخوردار هستند که این تاثیرات می تواند عملکرد مغز را تحت الشاع خود قرار دهد و در فعالیت آن واکنش ایجاد نماید.

رنگ آبی: آبی رنگی است که باعث ارامش می شود و می تواند هماهنگی ذهن را ایجاد کند. افرادی که به رنگ آبی علاقه مند هستند می توانند برای تمرکز در مطالعه و یادگیری از آن استفاده کنند . اما در به کار بردن رنگ آبی در اتاق و یا فضای مطالعه باید دقت کرد. زیرا که آبی رنگ سردی است و ممکن است به دلیل تاثیر زیاد کسالت به همراه آورد. بنابراین بهتر است فضای مطالعه با تلفیقی از رنگ آبی همراه باشد تا صرفا فقط از خود این رنگ به تنهایی استفاده شود.

تاثیر رنگ ها بر مطالعه

رنگ زرد: با وجود اینکه رنگ زرد کاربرد زیادی به خصوص در مطالعه دارد. باید که در استفاده از این رنگ نیز احتیاط کرد. زیرا که رنگ زرد بر احساسات تاثیر دوگانه دارد. برای همین در مکان های آموزشی نظیر سالن مطالعه باید در ترکیب با رنگ هایی دیگر از رنگ زرد نیزاستفاده کرد.

رنگ قرمز: طبق آزمایش های تاثیر رنگ بر مطالعه می توان گفت که قرمز بسیار هیجان انگیز و اعتماد آفرین است. رنگ قرمز باعث تمرکز ذهن و شهامت در فرد می شود. بنابراین می توان طیف زیبایی از رنگ قرمز را در فضای مطالعه به کار برد. که البته تاثیر این رنگ نیز به دلیل هیجان زیادی که دارد، ممکن است درهنگام مطالعه موجب مشکلاتی گردد. بناباین توصیه می شود در به کار بردن رنگ قرمز در مکان مطالعه نیز ا زرنگ های ترکیبی استفاده گردد.

تاثیر رنگ ها بر مطالعه

چرا تاثیر رنگها تا این حد مهم است؟

طبق مطالعاتی که در دانشگاه بریتیش کلمبیا انجام گرفته بود. محققان به این نتیجه رسیده اند که رنگ ها می توانند اثرات مهمی را بر عملکرد مغز و بهبود حافظه انسان بگذارند که از جمله مهمترین آنها چهار مورد زیر می باشد.

تاثیر رنگ ها بر مطالعه

•رنگ ها به تقویت قدرت یادگیری کمک می کنند

•معمولا در کودکان عامل یادگیری و به خاطر سپردن لغات رنگ ها هستند.

•رنگ ها می توانند الهام بخش خلاقیت و نوآوری باشند، به طوریک با تاثیر از آنها اید های نو به ذهن فرد می رسد.

•هوشیاری و درک بچه هایی که در اتاقهایشان از طیف وسیع و گوناگونی از رنگ ها استفاده می شود، بیشتر می باشد.

 

کلیک ها: 2
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

شوینده‌های خانگی مناسب خانم‌های باردار

 شوینده‌های خانگی مناسب خانم‌های باردار

شوینده‌های مختلف از ترکیباتی درست می شوند که برای سلامتی مضر هستند. هم چنین استفاده از شوینده‌ها در خانم‌های باردار، موجب بروز آسم و خس‌خس سینه در کودکانشان خواهد شد. طبق تحقیقات انجام شده، تاثیر مواد شوینده معادل همان اثری است که کشیدن یک پاکت سیگار در روز روی ریه‌ها می‌گذارد. شما می توانید به جای استفاده کردن از انواع و اقسام شوینده‌ها، از دستمال میکروفایبر و آب تمیز استفاده کنید. هم چنین می توانید خودتان پاک‌کننده‌های ارزان‌قیمت و مؤثری را در خانه بسازید تا هم برای شما و جنین‌تان ضرری نداشته باشند.

پاک کننده‌ی چندمنظوره بسازید

بوره یا بوراکس و جوش شیرین، جزء مواد معدنی طبیعی هستند که می توانید در تهیه پاک کننده از آنها استفاده کنید. توجه داشته باشید که بلعیده شدن بوراکس توسط کودکانتان، موجب مسمومیت می‌شود. پس بهتر است از آن استفاده نکنید.

تهیه اسپری پاک کننده:

نصف قاشق چای‌خوری جوش شیرین، دو قاشق چای‌خوری بوره یا همان بوراکس، نصف قاشق چای‌خوری صابون مایع گیاهی و دو فنجان آب داغ را در یک بطری اسپری با هم مخلوط کنید و خوب تکان دهید.

با آب‌لیمو و روغن درخت چای یک ضدعفونی کننده بسازید

 شوینده‌های خانگی مناسب خانم‌های باردار

    روغن درخت چای خاصیت ضدباکتری دارد که عوامل قارچی و میکروبی را نیز نابود می کند.
•    یک‌دوم فنجان آب گرم، یک‌دوم فنجان سرکه سفید و دو قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه را در یک بطری اسپری بریزید.
•    15 قطره روغن درخت چای نیز به آن اضافه کنید، بطری را خوب تکان دهید تا همه‌ی مواد با هم ترکیب شوند.

سرکه و جوش شیرین برای تمیز کردن فر

•    یک‌چهارم فنجان صابون مایع گیاهی را در کاسه‌ی متوسطی بریزید.
•    سپس سه‌چهارم فنجان جوش شیرین، یک‌هشتم فنجان سرکه سفید و چند قطره آب‌لیمو به آن اضافه کنید.
•    مواد را با قاشق هم بزنید تا خمیر مانند شود.
•    این خمیر را با کمک یک اسفنج یا قلم مو به جداره‌های داخل فر بزنید، اجازه دهید چند دقیقه بماند.
•    سپس با یک برس آن را بسابید و بعد با آب و تکه‌ای پارچه تمیز کنید.

یک تمیزکننده‌ی خانگی برای وان حمام

 شوینده‌های خانگی مناسب خانم‌های باردار

•    یک و نیم فنجان جوش شیرین، یک‌دوم فنجان صابون مایع و یک‌دوم فنجان آب را با هم مخلوط کنید.
•    سپس دو قاشق چای‌خوری سرکه سفید به آن اضافه کنید.
•    بلافاصله این ترکیب را بسابید و با پارچه خشک کنید.

تمیزکننده‌ی کاسه توالت بسازید

•    جوش شیرین را به تمام قسمت‌های داخلی کاسه توالت بپاشید.
•    یک فنجان سرکه سفید را روی جوش شیرین‌های پخش شده در کاسه توالت بریزید.
•    سپس با برس توالت همه جا را بسابید و بگذارید 20 دقیقه بماند.
•    در آخر با آب فراوان آبکشی کنید.

آب‌لیمو و روغن زیتون برای پولیش مبلمان

•    یک فنجان روغن زیتون را در یک بطری اسپری تمیز بریزید.
•    یک‌دوم فنجان آب‌لیمو به آن اضافه کنید و خوب تکان دهید.
•    سپس روی مبلمان چوبی یا کابینت‌ها، لایه‌ی نازکی از این اسپری را بپاشید و با پارچه‌ای نرم به آرامی خشک کنید.

خودتان شیشه شور بسازید

•    به نسبت مساوی آب و سرکه سفید را در یک بطری اسپری با هم مخلوط کنید.
•    این اسپری می تواند جرم‌های چسبناک روی شیشه‌ها را تمیز کند.
•    می‌توانید برای پاک‌کنندگی بیشتر، نصف قاشق چای‌خوری صابون مایع نیز به این ترکیب اضافه کنید.

برطرف کننده‌ی کپک و قارچ بسازید

 شوینده‌های خانگی مناسب خانم‌های باردار

•    یک بطری اسپری را با آب‌لیمو پُر کنید و روی قارچ یا کپک بپاشید.
•    سپس روی آن نمک بریزید و با یک اسفنج آن را بسابید تا خمیر درست شود.
•    اجازه دهید این خمیر 20 تا 30 دقیقه بماند و بعد با دستمالی خیس آن را تمیز کنید.
•    همچنین می‌توانید نصف فنجان سرکه سفید را با ده قطره روغن درخت چای در یک بطری اسپری ترکیب کنید.
•    سپس روی سطح مورد نظر بپاشید، 30 دقیقه صبر کنید و سپس با دستمالی تمیز و مرطوب آن را پاک کنید.

تمیزکننده‌ی پارکت و سرامیک بسازید

 شوینده‌های خانگی مناسب خانم‌های باردار

•    سطلی را با چهار لیتر آب گرم پُر کنید، یک‌چهارم فنجان سرکه سفید و چند قطره صابون مایع طبیعی به آن اضافه کرده و خوب ترکیب کنید.
•    این محلول برای بیشتر سطوح کف خانه شامل چوب و لمینت مناسب است.
•    توجه داشته باشید که اگر کف خانه‌ی شما سرامیک یا سنگ ظریفی مانند مرمر است، سرکه به کار نبرید و  به جای آن از چند قطره صابون با pH خنثی استفاده کنید.

نکته:

در زمان استفاده از مواد شوینده، حتما ماسک بزنید. حتی اگر بوی مواد ضد عفونی کننده به مشامتان خورد، سریع دهان و بینی خود را بپوشانید. هم چنین در زمان استفاده از شوینده ها، دستکش بپوشید و از لباس‌های آستین‌بلند استفاده کنید.

کلیک ها: 3