ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

چند روش آسان و کاربردی برای صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‌های زندگی

شرایط سخت اقتصادی، پس انداز کردن را غیر ممکن کرده است. اینکه بتوانید در چنین شرایطی کمی پس انداز کنید، واقعا معجزه است. البته بسیاری از افراد با اینکه وام و بدهی دارند، اما می توانند پس انداز کنند، با ما همراه باشید تا چند روش آسان برای صرفه جویی بیشتر در هزینه های زندگی را به شما معرفی کنیم.  
راه‌های کوچک فراوانی وجود دارند که می‌توانیم با استفاده از آن‌ها هزینه‌ها را کاهش دهیم و پس‌اندازهای کوچکی کنار بگذاریم. در ادامه این راه ها را پیش روی شما را می گذاریم تا بتوانید هر ماه مقداری پول برای خودتان پس انداز کنید. 

چند روش آسان و کاربردی برای صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‌های زندگی

 تحت تأثیر بقیه، خرید نکنیم

زمانی که می خواهید یک جنس گران را بخرید، قانون ۳۰ روز را در ذهنتان مرور کنید. این قانون می‌گوید اگر ۳۰ روز برای خرید چیزی صبر کنید، در این مدت متوجه می‌شوید که واقعا به آن نیاز دارید یا نه.

 طبق فهرست خرید پیش برویم

چند روش آسان و کاربردی برای صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‌های زندگی

قبل از اینکه برای خرید به سوپر مارکت بروید، بهتر است یک فهرست از مواد غذایی مورد نیز خود تهیه کنید. این فهرست به شما کمک می کند که فقط مواد غذایی لازم را خریداری کرده و بتوانید مقداری پول پس انداز کنید.

 سیگار را ترک کنیم

سیگار یکی از موارد غیر ضروری است که در ماه هزینه زیادی را بابت آن می پردازید. با ترک سیگار، نه تنها بدن سالم تری دارید، بلکه می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

 سری به کتابخانه بزنیم

اگر اهل کتاب خواندن هستید و هر ماه مقداری پول بابت خرید کتاب می پردازید، پیشنهاد می کنیم به کتابخانه بروید و کتاب های مورد علاقه خود را آنجا بخوانید.

چند روش آسان و کاربردی برای صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‌های زندگی

یک ترموستات خوب تهیه کنیم

نصب یک ترموستات قابل‌تنظیم، می‌تواند هزینه‌های انرژی را حسابی پایین بیاورد. ترموستات، می‌تواند دمای اتاق را به‌راحتی تنظیم کرده و در نتیجه مصرف انرژی را تا جای ممکن پایین بیاورد.

 با هم صحبت کنیم

اگر با همسر و شریک زندگی‌مان تفاهم نداشته باشیم، نمی‌توانیم پولی پس‌انداز کنیم. پیشنهاد می کنیم هر ماه یک روز را مشخص کنید تا در مورد اهدافتان با هم صحبت نمایید. به جای اینکه با هم دعوا کنید با هم منطقی حرف بزنید و تصمیم بگیرید چگونه پس‌انداز کنید.

 به‌جای خریدن، قرض بگیریم

چند روش آسان و کاربردی برای صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‌های زندگی

شما می توانید به جای خریدن بعضی از وسایل، آنها را قرض بگیرید.هم چنین اپ‌ها و وب‌سایت‌هایی هم هستند که می‌توانید برای قرض دادن و قرض گرفتن یا تبادل وسایل‌مان از آن‌ها استفاده کنید.

دسته دوم بخریم

اگر قصد دارید مبل، میز نهار خوری یا کمد بخرید، بهتر است اول سراغ وسایل دسته دوم بروید. شما با این کار می توانید با مبلغ کمتری وسایل خانه تان را عوض کنید.

 دربارهٔ خدمات ارزان‌تر پرس‌وجو کنیم

اگر اهل غذاخوردن بیرون از خانه هستید، به‌جای رستوران‌های گران‌قیمت، دنبال مکان های ارزان‌قیمت‌تر و البته مناسب بگردید. شما به راحتی می توانید در اینترنت، فهرستی از غذاخوری‌های ارزان و با کیفیت را پیدا کنید.

 فقط موادغذایی واجب را تهیه کنیم

پیشنهاد می کنیم طی مدت هفت روز، فقط چیزهای واجب بخرید و سراغ تنقلات نروید. در پایان این هفت روز هم پولی که معمولا بابت این چیزها می پرداختید را کنار بگذارید. شما با این روش به راحتی می توانید پس انداز کنید.

 دست‌هایمان را از جیب بیرون نیاوریم

تحقیقات نشان می دهند که هرقدر بیشتر چیزی را در دستتان نگه دارید، تمایل تان برای داشتن آن بیشتر می‌شود، و در نتیجه احتمال بیشتری دارد که آن را بخرید. پس از این به بعد اگر به فروشگاه می‌روید، دست‌هایتان را از جیب بیرون نیاورید، مگر اینکه به یکی از اقلام فهرست خرید برسید.

 آهسته‌تر حرکت کنیم

جالب است بدانید که هر چقدر سرعت خودرو افزایش پیدا کند، سوخت بیشتری هم می‌سوزاند. پس لطفا بیایید کمی آهسته‌تر برانیم.

وسایل بی‌استفاده را به پول تبدیل کنیم

برای اینکه مقداری پول پس انداز کنید، وسایل بی استفاده خود را بفروشید. به‌طور مثال لباس‌هایی که دیگر نمی‌پوشیم را می‌توان از طریق وب‌سایت‌های فروش اجناس دسته‌دو عرضه و به پول نقد تبدیل کرد.

 تخفیف‌ها را پس‌انداز کنیم

چند روش آسان و کاربردی برای صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‌های زندگی

اگر قصد خرید یک تلویزیون را دارید، می توانید با کمی پرس و جو یک تلویزیون مناسب تر از قیمت مورد نظرتان پیدا کنید. شما با این کار می توانید باقی مانده پول خود را پس انداز کنید.

 یک درصد بیشتر پس‌انداز کنیم

اگر اهل پس انداز کردن هستید، پیشنهاد می کنیم از همین امروز یک درصد بیشتر پس‌انداز کنید. مثلا اگر تا امروز ۱۰۰ هزار تومان در ماه پس‌انداز می‌کردیم، از این به بعد ۱۰۱ هزار تومان پس‌انداز کنید.

کلیک ها: 2
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

10 نکته مهم برای مراقبت از خودرو در فصول گرم

برای اینکه بتوانید از خودروتان در روزهای گرم تابستان مراقبت کنید، نیاز به تخصص خاصی نیست. اگر آگاهی مختصری از نحوه عملکرد قطعات مختلف خودرو داشته باشید، می‌توانید از خودروی خود به نحو بهینه استفاده کنید.  در این مقاله قصد داریم تا نکات مهمی برای مراقبت از خودرو در فصل تابستان به شما بگوییم؛ با ما همراه باشید.

10 نکته مهم برای مراقبت از خودرو در فصول گرم
۱- ترموستات خودرو را در تابستان باز نکنید

به هیچ وجه ترموستات خودرو را در تابستان باز نکنید. وجود ترموستات در فصل تابستان باعث می شود موتور در ساعات اولیه روز، به‌سرعت به دمای نرمال برسد و سرد کار نکند. هم چنین درست کار کردن ترموستات، رادیاتور، پمپ خنک‌کاری و سایر بخش‌های سیستم خنک‌کاری را نیز به‌خوبی بررسی کنید.

۲- بررسی سیستم کولر

10 نکته مهم برای مراقبت از خودرو در فصول گرم

با شروع شدن فصل گرما، سرویس‌های مربوط به شارژ گاز، تعویض تسمه کولر، تعویض فیلتر خشک‌کن و… را انجام دهید. توجه داشته باشید که روشن کردن کولر، به موتور  فشار زیادی وارد می کند و موجب افزایش مصرف سوخت می شود. بهتر است با انجام سرویس‌های مورد نیاز از کولر به‌صورت بهینه استفاده کنید.

۳- بررسی سیستم خنک‌کننده پیش از ریختن ضدیخ

قبل از ریختن ضد یخ، حتما ترموستات، پمپ آب، شیلنگ‌ها و درِ رادیاتور را بررسی کنید. حتما تمام مسیرهای گردش ضدیخ، بدنه بیرونی رادیاتور را با محلول آب و صابون بشویید تا عبور هوا از میان پره‌های رادیاتور راحت‌تر انجام شود.

۴- سیال خنک‌کننده را بررسی کنید

توجه داشته باشید که سیال خنک‌کننده در اثر گذر زمان خواص خود را از دست می‌دهد و نقطه انجماد آن بالا رفته و اسیدی می‌شود. بهتر است هر ۱۰۰۰ کیلومتر یا هفته‌ای یکبار سیال خنک‌کننده خودرو را بررسی کنید. معمولا  بعد از 30 کیلومتر باید سیال خنک‌کننده را تعویض کرد. اما شرایط سخت رانندگی مثل (یدک کشیدن کمپ؛ استفاده از باربند در مسافت‌های طولانی، طی کردن مکرر مسافت‌های کوتاه (کمتر از ۸ کیلومتر) و… می‌تواند بر زمان تعویض سیال خنک‌کننده اثرگذار باشد.

۵- بررسی تسمه پروانه

 با آغاز فصل تابستان حتما تسمه پروانه را هر 8  تا ۱۰ هزار کیلومتر بررسی کنید.

۶- سطح روغن خودرو را کنترل کنید

سطح روغن خودرو باید در کل سال کنترل شود اما در فصول گرم، باید بیشتر به آن توجه کرد. با شروع فصل گرما، روغن موتور، روغن جعبه دنده و دیفرانسیل خودروی خود را بررسی کنید. سیستم خنک‌کننده باعث کاهش دمای موتور می شود؛ اما اگر روغن موتور در شرایط خوبی قرار داشته باشد به پائین آمدن دمای موتور کمک خواهد کرد.

۷- بررسی تایرها

10 نکته مهم برای مراقبت از خودرو در فصول گرم

شرایط جوی گرم، هوای داخل تایرهای خودرو را منبسط می‌کند و موجب ترکیدگی تایرها می شود. در نتیجه با شروع فصل گرم، حتما باد تایرها را تنظیم کنید.

۸-مخزن شیشه‌شوی را پر کنید

در فصل تابستان، حتما مخزن شیشه‌شو را پر کنید؛ زیرا مخزن شیشه‌شو به موتور نزدیک است و در معرض گرمای زیادی قرار دارد و به همین دلیل خالی بودن این مخزن در فصل گرما باعث خشکی، شکنندگی و خرابی مخزن می‌شود.

۹-مراقب دمای خودرو باشید

حتما در فصل تابستان به آمپر خودرو توجه کنید. اگر متوجه شدید که دمای خودرو بالا می رود، حتما خودرو را متوقف کرده و علت را بررسی کنید.

۱۰- محافظت از بدنه و داشبورد

10 نکته مهم برای مراقبت از خودرو در فصول گرم

برای اینکه در فصل تابستان از رنگ بدنه خودرو محافظت کنید، بهتر است خودروی خود را در سایه پارک کنید. اگر قصد دارید خودروی خود را برای مدت طولانی زیر آفتاب بگذارید، حتما از چادر استفاده کنید. هم چنین بعد از شستن خودرو، از واکس استفاده نمایید. اگر ماشین خود را شستید، تا زمانی که کاملا خشک نشده، آن را زیر آفتاب قرار ندهید؛ زیرا این کار می‌تواند به رنگ خودرو آسیب وارد کند. حتما بعد تمیز کردن داشبورد، از واکس های مخصوص استفاده نمایید.  
در فصل تابستان، حتما از سایبان استفاده کنید. استفاده از سایبان باعث کاهش دمای داخل خودرو شده و داشبورد خودرو را از آسیب‌دیدگی ناشی از گرما و اشعه خورشید محافظت می‌کند.

کلیک ها: 2
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

نحوه تمیز کردن مایکروفر با ۴ روش مختلف

وسایل آشپزخانه، نسبت به سایر لوازم خانه بیشتر به تمیز کردن نیاز دارند. یکی از وسایل آشپزخانه، مایکروفر است که از آن برای آماده کردن غذا استفاده می‌کنیم. یکی از دغدغه های خانم ها تمیز کردن ایمن وسیله است؛ زیرا اگر به درستی تمیز نشود، بوی بد می گیرد و کارایی آن پایین می آید. با ما همراه باشید تا نحوه تمیز کردن مایکروفر را به شما آموزش دهیم.

نحوه تمیز کردن مایکروفر با ۴ روش مختلف

 استفاده از سرکه

یکی از روش های تمیز کردن مایکروفر، استفاده از سرکه است. یک کاسه یا یک شیشه مناسب برای مایکروفر را تا نیمه با آب پر کنید. سپس یک قاشق پر هم سرکه‌ی سفید به آن اضافه کنید. پس از آن، این محلول را داخل مایکروفر قرار دهید و مایکروفر را به‌مدت ۵ دقیقه روشن کنید. اگر قدرت مایکروفر شما بالا می باشد، بهتر است مدت زمان آن را کم نمایید. پس از مدتی، شاهد بخار کردن محلول در مایکروفر خواهید بود. بعد از چند دقیقه دستگاه را خاموش کرده و سپس محلول را از داخل مایکروفر خارج کنید. سپس با یک دستمال نرم و تمیز، داخل آن را تمیز نمایید. بعد از اینکار تمام چربی ها به راحتی تمیز می شوند. همچنین می توانید  محفظه شیشه‌ای داخل مایکروفر را هم خارج کنید و مثل یک ظرف، آن را بشویید.

استفاده از لیمو

نحوه تمیز کردن مایکروفر با ۴ روش مختلف

برای تمیز کردن مایکروفر با لیمو، ابتدا یک لیمو را نصف کنید و سپس داخل بشقاب مناسب برای مایکروفر قرار دهید و یک قاشق هم آب به آن اضافه کنید. سپس مایکروفر را برای یک دقیقه روشن کرده تا داخل آن پر از بخار شود. بغد از خاموش شدن دستگاه می توانید با یک دستمال تمیز، به آرامی چربی ها را پاک نمایید. بعد از اتمام کار می توانید لیمویی را که داخل مایکروفر استفاده کرده‌اید، به قسمت‌های ریزتری خرد کنید و داخل سطل زباله بیندازید تا بوی بد زباله‌ها را بگیرد.

 استفاده از مایع ظرف‌شویی

یک کاسه مناسب برای مایکروفر را با آب گرم پر کنید و به میزان لازم مایع ظرف‌شویی به آن اضافه کنید. سپس این ظرف را داخل مایکروفر قرار دهید و به‌مدت یک دقیقه دستگاه را روشن کنید تا داخل مایکروفر پر از بخار شود. سپس از بعد از این زمان، با یک اسفنج تمیز داخل مایکروفر را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن مایکروفر با ۴ روش مختلف

استفاده از مایع مخصوص تمیز کردن شیشه

داخل یک کاسه، مایع مخصوص تمیز کردن شیشه را با آب گرم ترکیب کنید. توجه داشته باشید که مقدار مایع تمیز کردن شیشه، دو برابر آب باشد. سپس یک اسفنج را وارد این محلول کنید و با آن، داخل مایکروفر را به‌صورت کامل تمیز نمایید. البته قبل از تمیز کردن، مطمئن شوید که مایکروفر به برق وصل نشده باشد. بعد از این کار، با یک دستمال تمیز و نسبتا خیس، داخل مایکروفر را به گونه ایی تمیز کنید که هیچ اثری از محلول باقی نماند، زیرا این محلول دارای مواد شیمیایی است که می‌تواند روی غذای شما تأثیر بگذارد. در آخر با یک دستمال خشک، مایکروفر را تمیز کنید. شما با این روش می توانید به راحتی تمام چربی ها را پاک نمایید.

کلیک ها: 3
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

استفاده خلاقانه از قالب‌های یخ در آشپزی

شما می توانید از قالب های یخ، استفاده کنید و هنر آشپزی خود را به رخ مهمان ها بکشید. به‌ جای اینکه به قالب‌ها فقط به چشم قالبی برای درست کردن یخ نگاه کنید، از آنها برای درست کردن خوراکی‌های خوشمزه با ترکیبات جالب یخ و مواد دیگر بهره ببرید. در این مقاله قصد داریم تا چند روش برای استفاده از قالب‌ های یخ به شکلی هنرمندانه را به شما معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

قالب یخ و قهوه

یخ‌قهوه یا آیس‌کافی (iced coffee) در روزهای گرم تابستان می چسبد. شما می توانید بعد از اینکه قهوه‌تان را نوش‌جان کردید، باقی‌مانده آن را در قالب‌های یخ بریزید و بگذارید تا در فریزر یخ بزند. بعد آن را به شیرتان اضافه کنید و لذت ببرید. برای هر فنجان، دو تا سه قالب یخ‌ قهوه کافی است.
 

استفاده خلاقانه از قالب‌های یخ در آشپزیدتاکس واتر

در قالب‌های یخ‌تان ترکیبی از میوه‌ها و گیاهان خوش‌عطر بریزید و بگذارید که در فریزر یخ بزند. سپس قالب را از فریزر خارج کرده و یخ‌های زیبا را به شربت یا آب اضافه کنید. شما می توانید از دتاکس واتر در نوشیدنی های مهمان های خود استفاده کرده و آنها را غافلگیر کنید.

 تکه‌های کوچک چیزکیک

اگر عاشق چیزکیک یا کیک پنیری هستید، حتما این کار را انجام دهید: ابتدا قالب‌های یخ را به صورت خالی چند دقیقه در یخچال بگذارید. سپس آنها را بیرون آورده و کف‌شان را چرب کنید و با یک قاشق در آنها شکلات بریزید. سپس مواد چیز کیک را به قالب اضافه کنید و در آخر روی ترکیبات هم لایه دیگری از شکلات بریزید. بگذارید که قالب حدود دو تا سه ساعت در فریزر بماند و بعد از آن، آماده خوردن هستند. شما می توانید در این روش از قالب‌های پلاستیکی یا سیلیکونی استفاده کنید. شما با همین روش می توانید برای مهمان هایتان چیز کیک خوشمزه و با طرح های زیبا درست نمایید.

منجمد کردن سوپ و غذاهای آبکی دیگر

استفاده خلاقانه از قالب‌های یخ در آشپزی

زمانی که مقداری از سوپ شما باقی ماند، به جای اینکه آن را دور بیاندارید، می توانید یک کار خلاقانه انجام دهید. بهتر است به سراغ قالب‌های یخ بروید و باقی مانده سوپ هایتان را در این قالب ها منجمد نمایید. شما با این کار سوپ را به راحتی در فریزر نگهداری کرده و هر زمان که خواستید مصرف می کنید.

 منجمد کردن اسکراب‌های شکری

اسکراب های شکری همان لایه‌بردارهایی هستند که برای پوست استفاده می‌شوند و در آنها شکر قهوه‌ای و مواد دیگر وجود دارد. با منجمد کردن این ترکیبات و قرار دادن در ظروف شیشه‌ای می‌توانید راحت تر از آنها استفاده کنید.

استفاده خلاقانه از قالب‌های یخ در آشپزی

تازه نگه داشتن سبزیجات

گیاهان معطر و دارویی را هم می‌توانید با روغن زیتون ترکیب کنید و در قالب‌های یخ بریزید. برای اینکه گیاهان در فریزر مدت زمان بیشتری شاداب بمانند، باید یک‌سوم قالب را روغن زیتون و دوسوم آن را سبزی بریزید. رُزماری، مریم گلی، پونه و آویشن از جمله گیاهان مناسب برای این کار هستند.

اسموتی‌های فوری

اسموتی‌ را آماده کنید و در قالب‌های یخ بریزید. شما زمانی که می خواهید به خارج شهر بروید، می توانید اسموتی های یخ زده را در قمقمه یا لیوان‌تان بریزد و در طول روز از خوردن یک نوشیدنی خنک لذت ببرید.

حفظ میوه‌هایی از خانواده توت

اگر عاشق میوه‌های خانواده توت مانند توت فرنگی، شاه‌توت، تمشک، بلوبری و… هستید و دوست دارید در طول سال از خوردن آنها لذت ببرید؛ می توانید، این میوه‌ها را در قالب‌های یخ بریزید و به آنها آب اضافه کنید. نگهداری این مخلوط در فریزر به شما اجازه می‌دهد تا در طول سال، میوه‌های مورد علاقه‌تان را به خوبی حفظ کنید و هر وقت که لازم بود از آنها در غذا، دتاکس واتر، نوشیدنی‌های مختلف و… استفاده نمایید.

 شربت یخی

شربت‌ها یا آب میوه‌ها را هم می‌توانید در قالب یخ بریزید و منجمد کنید. در روزهای گرم تابستانی، این شربت های یخی به شما کمک می کنند تا گرما را تحمل کنید.  

استفاده خلاقانه از قالب‌های یخ در آشپزیبستنی یخی

خوردن بستنی یخی در روزهای گرم تابستان بسیار لذت بخش است. شما می‌توانید با انواع و اقسام مواد مثل شیر یا شربت و .. بستنی یخی درست کنید. در این روش مقداری شربت در قالب ریخته و یک عدد چوب بستنی داخل آن قرار دهید. بعد از چند ساعت، بستنی یخی چوبی شما آماده است.

کلیک ها: 5
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اگر نسبت به آینده ناامید هستید، این کارها را انجام دهید

برخی از افراد به آینده ناامید هستند. آنها تصور می کنند که دیگر آخر دنیا شده و نمی توانند به آرزوهایشان برسند. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که نسبت به آیندتان ناامید هستید، با ما همراه باشید تا راهکارهایی را به شما معرفی کنیم.  

اگر نسبت به آینده ناامید هستید، این کارها را انجام دهید

 مکثی کنید و به خودتان ارج بدهید

اگر حس ناامنی آزارتان می‌دهد، باید توقف کنید و راهی برای مراقبت از خودتان پیدا کنید. بهتر است در این زمان پیاده روی، صحبت با دوستی صمیمی، سفری کوتاه، گوش دادن به موسیقی، مدیتیشن یا نوشتن را امتحان کنید. شما هر قدمی که بردارید تا به رویاهایتان نزدیک بشوید، سودمند است.

 اهداف و چشم‌اندازتان را بازنگری کنید

اگر در زمانی که دچار مشکلی شدید، اهداف های خود را مرور کنید؛ باعث می شود که جزئیات اهدافی که تعیین کرده‌اید را به‌خودتان یادآوری کنید و انگیزه کافی برای ادامه راه را پیدا نمایید. برای مثال اگر می‌خواهید وزن کم کنید، آیا به دلیل دستور پزشک است یا اینکه می‌خواهید سالم‌تر باشید؟ توجه داشته باشید که برای خودتان اهدافی تعیین کنید که به شما انگیزه می‌دهند و خود را متعهد به پیگیری آنها می‌دانید. پیشنهاد می کنیم که اهداف تان را داخل یک دفترچه یادداشت کنید و درباره جزیات آن بنویسید.

اگر نسبت به آینده ناامید هستید، این کارها را انجام دهید

 انتظارات‌تان را مدیریت کنید

یکی از دلایلی که باعث می شود فرد انگیزه خود را از دست بدهد این است که انتظارات دور از دسترس دارد. اکثر اوقات شما اهدافی دارید که غیر واقعی هستند و نمی‌توانید به آن اهداف دست یابید و همین امر باعث افسردگی شما می شود. زمانی که شما کسب و کار خود را شروع کردید، به جای سود چندصد میلیونی، به هزینه ها و درآمدی واقعی تمرکز کنید.  

 برنامه‌ٔ جایگزین داشته باشید

همیشه ممکن است طرح و برنامه‌‌تان آن‌طور که انتظار داشتید، پیش‌ نرود. البته قبول کردن شکست، بدون حس سرخوردگی، سخت است. داشتن برنامه جایگزین یا همان نقشهٔ ب، به کنار آمدن با احتمال شکست کمک چشمگیری می‌کند. در واقع نقشه ب، مانند چتر نجاتی می باشد که در شرایط سخت، استفاده می شود. برای اینکه نقشه جایگزینی داشته باشید ابتدا باید مشخص کنید که چه چیزی طرح اولیه شما را دچار مشکل کرده است و با توجه به تجارب قبلی، یک نقشه جایگزین برنامه ریزی نمایید. با وجود طرح جایگزین، پذیرش اینکه شکست نه پایان ماجرا، بلکه انحرافی در مسیر است، ساده‌تر می‌شود.

اگر نسبت به آینده ناامید هستید، این کارها را انجام دهید

 به دنبال منابع انگیزه‌بخش باشید

برای اینکه به اهدافتان برسید باید همیشه امید داشته باشید. البته ممکن است در نیمه راه، امید خود را از دست بدهید اما روش های زیادی وجود دارد که می تواند امید را در شما زنده کند؛ مانند تأیید و تشویق موفقیت‌های کوچک و یادآوری موانعی که موفق شدیم، پشت سر بگذاریم. همچنین می‌توانید از کتاب‌ها، موسیقی، فیلم‌ها و داستان‌ آدم‌های مختلف، الهام بگیرید.

 چشم‌اندازتان را زیر نظر داشته باشید

هدف‌گذاری، صفحهٔ چشم‌انداز و تصویرسازی، روش هایی برای شکل دادن به رویاها هستند. با تکرار و تمرین این روش ها، اهداف‌ تان واقعی به‌نظر می رسند و به راهنمایی برای تمرکز نیرویمان در جهت پیشروی تبدیل می شوند.

 حامیان قدرتمند داشته باشید

برای رسیدن به اهدافتان به حامیان قدرتمند نیاز دارید. بهتر است به دنبال تعدادی مشاور، راهنما و مربی مورد اعتماد باشیم تا به چشم‌اندازی که برای زندگی‌مان تعریف کرده‌ایم، باور داشته باشند. این آدم‌ها انگیزه کافی برای ادامه راه را در شما ایجاد می کنند.

 آگاه‌، مطلع و کنش‌گرا باشید.

دانش یعنی قدرت؛ دانش و اطلاعات توانایی گرفتن تصمیم‌های حساب‌شده را به ما می‌دهد. دانش باعث تقویت باورهایتان شده و شما را برای رسیدن به اهدافتان کمک می کند

اگر نسبت به آینده ناامید هستید، این کارها را انجام دهید

 بر زمان حال تمرکز کنید

هرچند ما دوست داریم اوضاع بهتر شود، اما باید جریان کنونی زندگی را بپذیریم و با آن کنار بیاییم! این پذیرش باعث آرامش درونی و مانع وابستگی بیش‌ازاندازه به آینده می‌شود.

 قدردان باشید

هرچه بیشتر قدردان داشته‌هایتان (مادی و معنوی) باشید، چیزهای بیشتری به دست می‌آورید. هرگاه نسبت به آینده احساس ناامیدی کردید، نفسی عمیق بکشید و به چیز های الهام بخش و اهدافتان بیاندیشید. هر روز به خاطر  زندگی که دارید، خدا رو شکر کنید.

اگر نسبت به آینده ناامید هستید، این کارها را انجام دهید

کلیک ها: 3