ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

روستاییان ایرانی خانه هایشان را به هتل موزه تبدیل می کنند

یک کارگر ساختمانی از روستایی در استان سمنان، گردشگران محلی سراسر کشور را در خانه محلی خود که آن را به هتل موزه تبدیل کرده است میزبانی می کند. عمو علی مردی از روستای قیچ قلعه است که مهمانان را برای حفظ میراث فرهنگی استان سمنان می پذیرد. بر اساس یک گزارش فارسی توسط خبرگزاری مهر، بسیاری از افرادی که از موزه هتل او دیدن می کنند، بیشتر به ملاقات با این مرد مشتاقند تا دیدن خانه. علی خانجاری در طی چند سال گذشته مشغول کار کردن به عنوان یک کارگر ساختمانی بوده و هیچ کس او را نمی شناخت.

 

روستاییان ایرانی خانه هایشان را به هتل موزه تبدیل می کنند

با این حال، زمانی که او برای چای با مدیر جاذبه های گردشگری شهرستان شاهرود نشست، مقامات متوجه شدند که او یک نقاش و یک موسیقیدان است و آنچه را که متعلق به زندگی روزمره مردم سمنانی است جمع آوری می کند. بنابراین، به علی پیشنهاد داده شد که یک مکان برای قرار دادن این اشیاء در نمایشگاه برای گردشگران فراهم کند. برای چند سال مردم او را جدی نمی گرفتند، اما اکنون همین افراد باید 20،000 ریال را پرداخت کنند تا از موزه انسان شناسی او دیدن کنند. علی آشپزخانه و یکی از اتاق ها را به موزه تبدیل کرده است و تمام اشیاء زندگی روزمره مردم سمنان را در آنجا جمع آوری کرده است. طراحی و ترتیب این آیتم ها نیز ابتکاری است و به عنوان یک نقاش او یک تصویر با شکوه از منظره قدیمی روستای قیچ قلعه برای یادآوری هر چیزی از آنچه که در گذشته بوده است بر روی دیوار کشیده است.

 

روستاییان ایرانی خانه هایشان را به هتل موزه تبدیل می کنند

مردم شهر های مختلف به خانه او می آیند و آنجا می مانند و بعضی به هدف گوش دادن به حرف های او می آیند. او همه چیز را برای مهمانان از جمله غذا و اقامت در 7 اتاق که به طور ویژه برای مسافران تجهیز شده است را فراهم کرده است علی همچنین برای آنها موسیقی می نوازد. در سال گذشته تعداد 1،250 نفر از موزه عمو علی روستای قیچ قلعه دیدن کردند، اما تعطیلات نوروز اخیر، حدودا 1000 گردشگر آمدند. همچنین مردمی از شهرهای مختلف استان سمنان بودند که برای معماری قیچ قلعه آمده بودند

 

روستاییان ایرانی خانه هایشان را به هتل موزه تبدیل می کنند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل الیت ورد پرستیژ استانبول

هتل اترنو استانبول

هتل اورینت مینتور استانبول

هتل آستین استانبول

هتل آل سیزن استانبول

هتل آوانتگارد استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد