مکان های دیدنی مسکو

مسکو به عنوان یکی از پرجنب و جوش ترین پایتخت های اروپا، ترکیب قدرتمندی از تاریخ و هیجان است. پایتخت روسیه بیش از 800 سال قدمت دارد و توریست های زیادی را به خودش جلب می کند. در این مقاله برای آشنایی با محبوب ترین و بهترین مکان های دیدنی روسیه، با ما همراه باشید. برای اقامت در مسکو، می توانید هتل چهار فصل مسکو روسیه را انتخاب کنید. 

میدان سرخ مسکو روسیه

مکان های دیدنی مسکو

میدان سرخ مسکو روسیه، در قلب پایتخت روسیه، یکی از محبوب ترین مکان ها برای توریست ها به حساب می آید. سنگ فرش های مربعی این میدان با ساختمان های زیبا احاطه شده و اکثر وقایع تاریخی مسکو و روسیه در این میدان رخ داده است. این میدان که زمانی محلی برای خرید و فروش کالاهای تاجران بوده است، الان یکی از مناطق کلیدی شهر محسوب می شود. در اطراف این میدان، می توانید کاخ کرملین، کلیسای کاتدرال سنت باسیل، مقبره لنین و جاذبه های توریستی دیگری را مشاهده کنید.

کلیسای کاتدرال سنت باسیل

اولین چیزی که از این کلیسا به چشم می خورد، گنبدهای رنگین کمانی و درخشان آن است. گنبدها، ساختمان کلیسا را مانند شعله آتش نشان می دهند. این کلیسا در دهه 1500، به دستور ایوان مخوف ساخته شد و طبق افسانه های موجود، از آنجایی که بسیار زیبا بود، تزار دستور داد که معمار این کلیسا را کور کنند. بنابراین هیچ وقت نمی توانست چیزی زیباتر از این خلق کند.

مقبره لنین

این مقبره که بدن مومیایی شده رهبر انقلاب روسیه را در خود جای داده است، در آگوست 1924 برای بازدید عموم باز شد و هر ساله 5/2 میلیون گردشگر را به خود جذب می کند.

کاخ کرملین

این قلعه نظامی، بزرگترین قلعه اروپا محسوب می شود. زمانی که وارد دیوارهای 2245 متری این کاخ می شوید، 5 میدان، ساختمان های متعدد و 20 برج در مقابل شما ظاهر می شوند. به علاوه، کاخ کرملین مسکو روسیه بزرگترین زنگ جهان را نیز در خود جای داده است.

موزه تاریخ روسیه

مکان های دیدنی مسکو

موزه تاریخ ملی روسیه، در سال 1827 توسط ایوان زابلین و الکسی اوراو بنا شده است. این ساختمان که قبلا یک داروخانه بزرگ بوده است، الان مجموعه های مهم و قابل توجهی را در خود جای داده است. از جمله این مجموعه ها می توان به آثار تاریخی مربوط به ساکنین اولیه روسیه امروزی، بزرگترین مجموعه سکه کشور، نسخه های خطی قرن ششم و مجموعه های هنری اشاره کرد.

فروشگاه بزرگ GUM

فروشگاه اصلی روسیه که بین سال 1890 و 1893 ساخته شده است، یکی از زیباترین طراحی های داخلی را دارد. بیش از 200 بوتیک و برند در این مال بزرگ، شعبه دارند، از برندهای لوکسی مانند دیور تا برندهای ارزان تر مانند زارا. حتی اگر علاقه ای به خرید کردن ندارید و نمی خواهید برای آن وقت بگذارید، پیشنهاد می کنیم حتما از این ساختمان زیبا دیدن کنید.

خیابان آربات

این خیابان تاریخی که یکی از مکان های مورد علاقه توریست ها است، درست در مرکز شهر قرار دارد. با قدم زدن در این خیابان، علاوه بر اینکه از اجراهای زنده خوانندگان خیابانی و هنر کاریکاتوریست ها لذت می برید، می توانید در رستوران ها و کافه های منحصر به فردش نیز استراحت کنید.

کلیسای کولومنسکویه

این کلیسا و موزه، که از مرکز شهر با مترو، حدود 10 دقیقه فاصله دارد، شما را به مسکوی قرون وسطی می برد. کلیسا کولومنسکویه روسیه، مربوط به قرن 16 ام، قدیمی ترین باغ مسکو و املاک مورد علاقه تزار الکسی میخائیلو، پدر پتر بزرگ در این ساختمان قرار گرفتند.

بازار ایزمیوسکی

مکان های دیدنی مسکو

اگر بودجه کمی برای خرید کنار گذاشته اید، پیشنهاد می کنیم که به جای مال GUM به این بازار بیایید. می توانید ساختمان GUM را ببینید و بعد وارد بازار دیوانه کننده ایزمیوسکی شوید. در این بازار، انواع صنایع دستی، لباس و وسایل سنتی، عروسک های معروف ماتریوشکا، کلاه های خز روسی و بسیاری از اجناس دیگر را می توانید مشاهده کنید.

کلیک ها: 57

بهترین موزه های مسکو

تاریخ غنی و فرهنگ پویای مسکو، یکی از برجسته ترین سرمایه های جهانی است، که توسط مجموعه ای از موزه ها و گالری های در حال گسترش در این شهر دیده میشود. در حال حاضر یکی از اصول پایه برای ترویج این مکان ها تلاش برای سرگرمی و آموزش، به همراه تکنولوژی های جدید و موضوعات قابل آزمایش است. موزه تاریخ، گذشته روسیه را به یاد می آورد؛ مجسمه های بی شماری اکنون در موزه های معماری این کشور هستند؛ موزه های نظامی نیز از قهرمانان جنگی کشور یاد می کند. موزه های هنر دو طبقه در مسکو، مکان های دیدنی و جذاب هستند، اما گالری های کوچک تر و خصوصی نیز برای هنرمندان و ژانرهای خاصی وجود دارد.

بهترین موزه های مسکو
موزه آرموری

این موزه مخصوص اسلحه است و تاریخ تاسیس آن به سال 1511 باز می گردد، زمانی که واسیلی III برای تولید و نگهداری سلاح های امپریالیستی و برای دادگاه های سلطنتی تاسیس شد. بعدها نیز جواهرات، قاب ها و گلدوزی هایی در آن به نمایش در آمد. تا به امروز، اسناد و مدارک زیادی بر گنجینه این موزه افزوده شده است.  یک راهنمای یک ساعته برای اشاره به برخی از نکات مهم در مورد این موزه به شما اختصاص داده می شود.

بهترین موزه های مسکو
تور شما از طبقه پایین شروع می شود و تا طبقه بالا، که در آن دو اتاق اول دارای دوچرخه های طلایی و نقره ای از قرن 12 تا 17 هستند، وجود دارد که بسیاری از آنها در کارگاه های کرملین ساخته شده اند. در اتاق دوم، شما تخم مرغ مشهور عید پاک، ساخته شده توسط فیبرگ، جواهر فروشی سنت پترزبورگ را خواهید دید. در اتاق های پایینی زره ها، سلاح ها به نمایش گذاشته شده اند. دیدن تاج سلطنتی پرنس اورسلاو، نامه های بوریس گودونوف و سابر مین و پوگرسکی را نیز از دست ندهید.
در طبقه پایین و در اتاق 6، شما می توانید لباس های عروسی قرن های هجدهم را ببینید (امپراطور الیزابت، به علاوه 15،000 لباس دیگر). یکی دیگر از لباس های سکولار نیز نمایش داده می شود، از جمله یک جفت چکمه که متعلق به پیتر کبیر است. اتاق کناری نیز تخت پادشاه پسر پادشاهی پیتر بزرگ و برادرش نا تنی اش ایوان را نشان می دهد و همچنین تخت پادشاهی 800 الماسی تزار الکس، کلاه طلایی پیتر پدر و جواهراتی که آن قرون استفاده می شده است را خواهید دید.  
تور بازدید از موزه در اتاق 9 به پایان می رسد، که کالاهای سلطنتی و سورتمه دارد. سورتمه ای که در آن الیزابت از سن پترزبورگ به مسکو فرار کرد و 23 اسب آن را می کشیدند.

بهترین موزه های مسکو
موزه یهودیان

این موزه وسیع که با تکنولوژی چند رسانه ای پیشرفته پر می شود، به موضوع نابسامانی روابط میان یهودیان و دولت روسیه می پردازد. قرن ها این نمایشگاه داستان های پگروم، انقلابیون یهودی، هولوکاست و ضد یهودیان شوروی را به نمایش می گذاشت. بخش هایی از این نمایشگاه محدود شده و توسط نمایش های ویدئویی تعاملی جبران می شود.

بهترین موزه های مسکو
موزه هنر معاصر

موزه هنر معاصر روسیه در مسکو، قرار دارد. این موزه در ماه مه 2007 برای عموم باز شد. یک موسسه خصوصی، مجموعه ای از آثار هنری را در آن قرار می دهد.
این موزه اغلب در مجموعه دائمی خود به نمایشگاه هایی که توسط موسسات دیگر در روسیه و در سراسر جهان برگزار می شود، اجاره داده می شود، از جمله نمایشگاه ملی و نمایشگاه هنرهای معاصر.

بهترین موزه های مسکو
موزه بلغاکوف

این موزه در مسکو قرار دارد و در سال 2007 تاسیس شده است.
موزه بلغاكوف در مسكو، موزه خانه نويسندگان است كه محل زندگي و كار نويسنده معروف، ميخائيل آفاناويچ بلغاكوف است که در آپارتماني در مسكو، روسيه زندگي مي كرد، و بخشي از رمان «استاد و مارگاريتا» را نوشته است. تصاویری از جمله متن رمان و نقاشی هایی از شخصیت های آن داستان، دیوارهای خارجی و پله های آپارتمانی را از تزئین کرده است. این موزه در مورد بلوک دوم پاتریش پوندز واقع شده است و نزدیک به ایستگاه متروی مایاکوسکیا است.

بهترین موزه های مسکو
موزه نیروهای مسلح مرکزی

موزه نیروهای مسلح مرکزی که به عنوان موزه ارتش شوروی شناخته می شود، در شمال مسکو، روسیه، نزدیک تئاتر ارتش سرخ واقع شده است. اولین نمایشگاه که نشان دهنده وضعیت نظامی جمهوری شوروی و ارتش سرخ بود، در مسکو و توسط ولادیمیر لنین در تاریخ 25 می 1919، پس از یک مسابقه در میدان سرخ افتتاح شد.
در 23 دسامبر 1919، دستور تشکیل یک موزه "زندگی ارتش سرخ و ناوگان سرخ" در همان محل صادر شد، هدف آن اطلاع رسانی به مردم در مورد دستاوردهای انقلاب پس از اکتبر روسیه شوروی در زمینه آموزش نظامی ، فرهنگ و نظم سیاسی در ارتش سرخ و نیروی دریایی بود.

بهترین موزه های مسکو
در سال 1920، یک نمایشگاه دیگر برگزار شد و به کنگره 11 کمینترن در مسکو زندگی و اعمال جمهوری شوروی و نیروهای جوان آن که از فتوحات پرولتاریا دفاع می کردند، اختصاص یافت. بیش از 150،000 نفر از این نمایشگاه بازدید کردند. در سال 1921 این نمایشگاه به موزه ارتش سرخ و ناوگان تبدیل شد و در سال 1922 به یک ساختمان در نزدیکی کتابخانه دولتی روسیه منتقل شد.

موزه مینرالوژی فرسمن روسیه در مسکو

مجموعه ای از کریستال، سنگهای محلی، پودومورف و سنگ های قیمتی و سنگهای هنر است.
یکی از بزرگترین موزه های معدنی جهان است که در مسکو واقع شده است. این مجموعه شامل بیش از 135،000 مورد می باشد. در میان آنها کریستال های طبیعی، ژئودز، سنگ دروس و دیگر انواع گنجینه های معدنی به چشم می خورد. این موزه به نام الکساندر فرسمان نامگذاری شده است.

بهترین موزه های مسکو
این موزه در سال 1716 در سنت پترزبورگ تأسیس شد. به عنوان مجموعه ای که برای مواد معدنی که با 1195 نمونه توسط گاتو ، یک دکتر از دانزیک، به سفارش تزار پیتر بزرگ خریداری شد. این مجموعه توسط سنگ هایی از ذخایر روسیه غنی شده است و برای نمایش عموم از سال 1719 باز شده است.
در این موزه، مجموعه های سنگ های معدنی پیتر بزرگ خیلی زیاد است. و با نشان هایی که به اعضای دادگاه امپریالیستی و یا شخصا به تزار داده شده بود، تکمیل شد. به عنوان مثال، در سال 1718، چارلز XII از سوئد، به پیتر یک نمونه باشکوه از طناب طبیعی نقره ای ساخته شده از معادن نقره سلطنتی در کنگرزبرگ را هدیه داد که در نروژ نیز به نمایش گذاشته شد. این یک نمونه 21 سانتی متری است که به نام " شاخ نقره ای " نام دارد، و قدیمی ترین نمونه موجود در مجموعه آکادمی علوم روسیه است.

کلیک ها: 18

راهنمای سفر به کازان روسیه

کازان با داشتن جمعیتی حدود 1.3 میلیون نفر (سرشماری سال 2011)، یک تاریخ غنی، فرهنگ عمیق و تأثیر اقتصادی قوی دارد. کازان شهری است که دارای یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در روسیه است (پس از مسکو و سن پترزبورگ).

راهنمای سفر به کازان روسیه
به دلیل سرمایه گذاری های اخیر در این زمینه، کازان اخیرا شهرت زیادی را به عنوان یک شهر ورزشی به دست آورده است. کازان میزبان مسابقات ورزشی جهانی Aquatics Sport در سال 2015 و جام کنفدراسیون 2017 بود و همچنین محل برگزاری جام جهانی فیفا در سال 2018 در روسیه است. گفته می شود که یکی از مسابقات نیمه نهایی جام جهانی می تواند در کازان برگزار شود! در دو سال گذشته، سالن های ورزشی در پایتخت تاتار، همراه با ساختمان های مسکونی و اداراتی در این شهر پدید آمده است. و بسیاری از تیم های حرفه ای کازان مانند روبین (فوتبال) و یا اکورس (هاکی) اخیرا قهرمان روسیه شده اند.

راهنمای سفر به کازان روسیه
کازان مدتهاست که مرکز آموزش عالی در روسیه است. و دارای دانشگاه صنعتی کازان (KAI)، دانشگاه ایالتی کازان، دانشگاه صنعتی دولتی کازان، دانشگاه فنی دولتی کازان (KAI)، است. بسیاری از دانشجویان خارجی در کازان تحصیل می کنند و بر تنوع شهر افزوده اند. مدارس کازان نیز به عنوان بهترین مدارس روسیه شناخته می شوند.
کازان بین اروپا و آسیا قرار دارد، و جمعیت آن هم روسی و هم تاتار است که به صورت مسالمت آمیز فرهنگ مسلمانان و مسیحیان را درهم می آمیزد. همچنین بسیاری از ادیان دیگر در کازان وجود دارند. به عنوان مثال، در مرکز شهر کنیسه و کلیسای کاتولیک جدیدی بنا شده است. این شهر پر جنب و جوش با بیش از 1000 سال قدمت، یک مقصد عالی برای سفر است و تعداد بازدید کنندگان و گردشگران آن هر ساله به سرعت در حال رشد است.

راهنمای سفر به کازان روسیه
سفر هوایی به کازان

فرودگاه بین المللی کازان در 30 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر است. خطوط هوایی روسیه از سن پترزبوک و مسکو به مقصد کازان پرواز می کنند. هواپیمایی ترکیه و برخی از خطوط هوایی بین المللی نیز به کازان پرواز می کنند.
مسافرین می توانند از فرودگاه تاکسی بگیرند، که حدود 25 دقیقه طول می کشد تا به شهر برسند. نرخ ها برای رفتن به مرکز شهر از 450 روبل آغاز می شود، و توصیه می شود از تاکسی های معتبر استفاده کنید. برای راحتی مسافران، یک دفتر اطلاعات گردشگری در نزدیکی ورودی پروازهای داخلی وجود دارد. کارکنان انگلیسی زبان، به شما کمک می کنند تا یک تاکسی برای رفتن به هتل تهیه کنید و به طور رایگان اطلاعات لازم را برای سفر خود کسب کنید.

راهنمای سفر به کازان روسیه
گردش و سیاحت در کازان

بخش عمده ای از مرکز شهر که جاذبه های اصلی گردشگران (کرملین و خیابان باومن) است، فقط برای عابر پیاده می باشد. اتوبوس های عمومی نیز فراوان و ارزان هستند. نقشه رایگان شهر در پذیرش هتل ها توزیع می شود.
شما می توانید یک دوچرخه از یکی فروشگاه های Veli'k که در مرکز شهر قرار دارد، اجاره کنید اما نیاز به استفاده از کارت اعتباری می باشد که ممکن است روش ثبت نام آن برای شما گیج کننده باشد.

راهنمای سفر به کازان روسیه
کرملین

در طول قرن های 16 و 17، روس ها با امکانات جدید و موسسات روسی (مانند کلیسای رسالت) بازسازی کرملین را انجام دادند. بسیاری از ویژگی های کرملین نفوذ روسیه در آن دوران را منعکس می کند و ساختن برج های برجسته به ویژه در مورد دیگر شهرهای غربی روسیه مانند پوسکوف و نووگورود را یادآور می شوند. ورود به کرملین از طریق برج ساعت در انتهای خیابان باومون امکان پذیر است. هزینه ورود 300 روبل برای تور ، یا 20 روبل برای برای هر شخص می باشد. چندین چیز جالب برای دیدن در کرملین وجود دارد، از جمله:
• برج سویمبیک
• مسجد کول شريف
مسجد کول شریف در سال 2005 پس از ده سال ساخت، تکمیل شد و در قرن 16 به نام امپراتوری تاتار که پس از ده سال دفاع از کازان در برابر ارتش اوان فوت کرد، نامگذاری شد. این مسجد در داخل دیوارهای کرملین واقع شده است، ورود به این مسجد رایگان است، هرچند بازدیدکنندگان باید 3 روبل برای روکش پلاستیکی برای کفش های خود پرداخت کنند تا کف آن تمیز نگه داشته شود. سالن نماز در طبقه همکف تنها برای مردان است و بالکن دوم طبقه برای زنان مسلمان است.
کازان رویدادهای مختلفی دارد که در طول اقامت خود می توانید از آنها بازدید کنید از جمله جشنواره بین المللی اپرا و باله، انواع مختلف جشنواره های موسیقی، کنسرت های خوانندگان محبوب و کارهای جالب دیگر.

راهنمای سفر به کازان روسیه
فهرست رویدادها برای بازدید:

• جشنواره بین المللی اپرا به نام فدور شلیاپین - سالانه در ماه فوریه برگزار می شود.
• جشنواره فستیوال روسیه "کاروان" - سالانه در ماه مه برگزار می شود.
• جشنواره بین المللی باله کلاسیک به نام رودلف نوریوف - سالانه در ماه مه برگزار می شود.
• جشنواره تاتاری سبنتوری- سالانه در ماه ژوئن برگزار می شود.
• جشنواره بین المللی صنایع دستی Spasskaya Yarmarka در شهر Elabuga - سالانه در ماه اوت برگزار می شود.
• جشنواره بین المللی موسیقی جاز "- سالانه در ماه اوت برگزار می شود.
• جشنواره بین المللی سینمای مسلمانان کازان - سالانه در ماه سپتامبر برگزار می شود.

راهنمای سفر به کازان روسیه
خرید
سوغاتی کازان نشان دهنده فرهنگ و رنگ و بوی قوم تاتار است. شما می توانید اقلامی از جمله زیور آلات سنتی و صحنه هایی از داستان های قوم تاتار و چیزهای دیگری را خریداری کنید.
محبوب ترین سوغاتی کازان، که هر گردشگری آن را می خرد، سرپوش مردانه ملی تاتار "Tubeteika" است.
صنایع دستی تاتار به خصوص برای هنر چرم و دکوراسیون، منحصر به فرد شناخته شده است. این نوع چرم بسیار نرم و باشکوه است و با نام "سافیان" شناخته می شود. با استفاده از فن آوری های باستانی، صنعتگران اقلام شگفت انگیزی از چرم مانند کفش، کیسه، دمپایی، جاکلیدی و غیره را می سازند.

راهنمای سفر به کازان روسیه
مراکز خرید و تفریحی که می توانید از آنها بازدید کنید عبارتند از:

• "مگا" برای خریدهای خانوادگی است. فضای آرامی است که برای خرید، و به عنوان مکانی تفریحی شناخته می شود.
• "کالتسو". بازاری تاریخی است و مکانی مناسب برای خرید و سرگرمی می باشد که محبوبیت عظیمی دارد.
• "گام". لباس، کفش، لوازم جانبی، جواهرات و مغازه عطر و لوازم آرایشی را در این بازار می توانید بیابید. در رستوران ها و کافه های آن نیز می توانید انواع مختلفی از غذاهای روسی، تاتار، اروپایی، شرقی، چینی، مکزیکی و سوریه را پیدا کنید.
• "تسوم" در سال 1940 تاسیس شد. این مجموعه در مرکز تاریخی کازان واقع شده است. تسوم امروزه یک مجتمع بزرگ خرید با محل مناسب و دارای پارکینگ ماشین است.

کلیک ها: 27

همه چیز در مورد کلیسای خون مقدس در سن پترزبورگ

کلیسای خون مقدس یکی از مناظر اصلی سنت پترزبورگ در روسیه است. این کلیسا در محلی ساخته شده است که امپراتور اسکندر II در مارس سال 1881 توسط نیهیلیست های سیاسی مجروح شد. کلیسا بین سال های 1883 و 1907 ساخته شده است. هزینه این ساخت و ساز توسط خانواده امپراتوری تامین شده است.

 تاریخچه

 ساخت و ساز کلیسا در سال 1883 در زمان سلطنت الکساندر سوم، 2 سال پس از ترور پدرش، اسکندر دوم آغاز شد. کلیسا برای یاد بود پدرش الکساندر دوم ساخته شد. تحقیقات نشان می دهد که هزینه ساخت و ساز 4.5 میلیون روبل برآورد شده است. ساخت و ساز در زمان حکومت نیکلاس دوم در سال 1907 تکمیل شد. بودجه ساخت و ساز کلیسا توسط خانواده امپراطوری با پشتیبانی بسیاری از اهداکنندگان خصوصی تامین شد.

همه چیز در مورد کلیسای خون مقدس در سن پترزبورگ
 کلیسا در کنار کانال گریبودوف ساخته شده است. جاده های دو طرف کانال سنگ فرش هستند. در تاریخ 13 مارس 1881 همان طور که کالسکه حامل امپراطور روسیه از امتداد این جاده خاکی عبور می کرد، یک نارنجک پرتاب شده توسط توطئه گرهای آنارشیست منفجر شد. امپراطور بسیار ترسیده بود و شروع به خارج کردن بارهای همراه خود از کالسکه شد. در توطئه دوم که با یک بمب گذاری دیگر همراه بود، توطئه گر  خود را به قتل رساند و توانست امپراطور را مجروح کند.
 امپراطور پس از خونریزی شدید، به کاخ زمستانی برده شد و پس از چند ساعت مرد. از بین همه امپراطوری های روسی الکساندر دوم به نظر می رسد که سزاوار چنین سرنوشت وحشتناکی است. او یک فرمانروای ظالم بود و بسیاری از اصلاحات را انجام داد تا چهره کشور شوروی را تغییر دهد. بهتر است او را با از بین بردن صلح در روسیه در سال 1861 به یاد داشته باشید. پیش از آن سال ها، روسیه دارای یک سیستم مالکیت خاندانی بود. بر خلاف دوره برده داری دهقانانی که بر روی زمین های صاحب مزرعه کار می-کردند به نحوی برخورد می شد که گویا مالک مزرعه بودند.

همه چیز در مورد کلیسای خون مقدس در سن پترزبورگ
یک مکان موقت در محل حمله نصب شده بود، در حالی که برنامه ها برای جمع آوری کمک های مالی جهت ساخت یک یادبود دائمی به اجرا گذاشته شد. به منظور ساخت یک مکان دائمی در محل دقیق جایی که این ترور انجام شد، تصمیم گرفتند تا کانال را باریک کنند تا بخشی از جاده ای که تزار در آن در حال عبور بود بتواند در داخل دیوارهای کلیسا قرار بگیرد. یک محل استادانه به شکل یک قوس در انتهای کلیسا در مقابل محراب در محل دقیق قتل اسکندر ساخته شد. این کلیسا با لازوریت و دیگر سنگ های نیمه قیمتی تزئین شد و با سنگ های ساده ای که از جاده های قدیمی آورده شده بود کف کلیسا فرش شد.

همه چیز در مورد کلیسای خون مقدس در سن پترزبورگ

معماری

 معماری این کلیسا با دیگر سازه های سنت پترزبورگ متفاوت است. معماری سنت پترزبورگ عمدتاً باروک و نئوکلاسیک است. اما کلیسای خون مقدس، به روح ملی گرایی عاشقانه و به معماری قرون وسطی روسیه جان داده است.  این کلیسا عمداً به کلیسای قرن هفدهم یاروسلاو و کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو شباهت دارد. کلیسا شامل بیش از 7500 متر مربع موزاییک است که با توجه به معماری آن، بیش از هر کلیسای دیگری در جهان موزاییک دارد.

همه چیز در مورد کلیسای خون مقدس در سن پترزبورگ
 این رکورد می تواند به رکورد کلیسای جامع سنت لوئیس که 7700 متر مربع موزاییک دارد برسد. این کلیسا توسط برخی از هنرمندان مشهور روسیه طراحی شده است. طراحانی که در این پروژه شرکت داشته اند عبارتند از ویکتور وانستوف، میشل نسترف و میشل وروبل. اما معمار ارشد کلیسا، الفرد الکساندرویچ پرلند بود که نسبتاً شناخته شده بود. الفرد الکساندرویچ متولد سنت پترزبورگ بود. او در سال 1842 در یک خانواده لیتوانی-بالتیک آلمانمتولد شد.  شاید جای تعجب داشته باشد که هزینه ساخت و ساز این کلیسا بیش از 3.6 میلیون روبل تخمین زده شده است. اما هزینه ساخت کلیسا بیش از 4.6 میلیون دلار شده است.

همه چیز در مورد کلیسای خون مقدس در سن پترزبورگ

انقلاب روسیه 1917

 پس از انقلاب روسیه کلیسا مورد غارت قرار گرفت و به شدت داخل آن آسیب دید. دولت شوروی درب کلیسا را در سال 1932 بست. در طول جنگ جهانی دوم زمانی که بسیاری از مردم به علت محاصره لنینگراد توسط نیروهای نظامی نازی آلمان گرسنه بودند کلیسا به عنوان یک مأمور موقت برای کسانی که در جنگ و از گرسنگی و بیماری جان باختند استفاده شده است. کلیسا آسیب قابل توجهی را متحمل شد. پس از جنگ، از کلیسا به عنوان یک انبار برای سبزیجات استفاده می شد.

استفاده مدرن

در ژانویه 1970 مدیریت کلیسا به کلیسای سنت ایزاک انتقال یافت و به عنوان یک موزه مورد استفاده قرار گرفت. درآمد حاصل از کلیسای جامع صرف بازسازی کلیسا می شد. در ماه اوت سال 1997 کلیسا دوباره باز شد. پس از 27 سال هنوز هم به عنوان یک محل پرستش خداوند به صورت تمام وقت باز نیست. این کلیسای نجات دهنده یک موزه موزاییک است. در دوره قبل از انقلاب نیز به عنوان یک مکان عمومی برای عبادت استفاده نشد. کلیسا به خاطر حافظت از امپراطور ساخته شد ولی تنها یاد بود امپراطور در آن بر پا شده است. کلیسا در حال حاضر یکی از جاذبه های مهم گردشگری در سن پترزبورگ است.

همه چیز در مورد کلیسای خون مقدس در سن پترزبورگ

 دروازه مقدس

در سال 2005 موزه کلیسای ایالت سنت ایزاک دروازه مقدس را رونمایی کرد. این دروازه در دوره اتحاد جماهیر شوروی به طور کلی در دهه 1920 از دست رفته بود. گیتس جدید مقدس به طور کامل با میناکاری ساخته شده و بر اساس عکس ها و لیتوگرافی های زمان قدیم دوباره طراحی شده است.

منابع فرهنگی 

کلیسا بر روی جلد آلبوم کلاسیک تریاکا در سال 2011 چاپ شده است.

کلیک ها: 40

بهترین جاذبه های گردشگری در یکاترینبورگ

اسم این شهر را ممکن است به نسبت سایر شهرهای روسیه مانند سن‌پترزبورگ کمتر شنید‌ه باشید؛ اما این شهر ازنظر جاذبههای گردشگری و زیبایی از هیچ‌کدام از شهرهای روسیه کمتر نیست. این شهر یکی از شهرهای مدرن با تاریخچهی طولانیمدت است. در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین مکانهای سن‌پترزبورگ واقع در روسیه بپردازیم. پس اگر شما هم برای آشنایی با این شهر کنجکاو هستید یا این شهر روسیه را به‌عنوان مقصد بعدی مسافرت خود انتخاب کردید حتماً با ادامهی این مقاله همراه شوید که با بهترین و معروفترین جاذبههای توریستی شهر یکاترینبورگ بیشتر آشنا شویم.

 خانه ی کریلو (Kirillov’s House)

شماره‌ی یک از این جاذبههای دیدنی متعلق به این خانهی زیبا واقع در کانارا تعلق میگیرد. این خانه قرون‌وسطا توسط سرجی کریلو (Sergey Kirillov) که یک آهنگر روستایی بود، ساخته شد.

بهترین جاذبه های گردشگری در یکاترینبورگ

 بنای صفحه کلیدی (Keyboard Monument) 

در کنار رودخانه ی ایست (Iset River)، این دکمه های صفحه‌کلید قرارگرفته‌ اند. افراد بومی این منطقه میگویند بعدازاینکه آرزو کردید، دکمه‌ی enter را فشار دهید تا آرزوی شما به حقیقت تبدیل شود.

 ساختمان آکادمیک اپرا و تئاتر باله واقع در یکاترینبورگ(Yekaterinburg State Academic Opera and Ballet Theatre)

این مکان به‌تنهایی محل برگزاری اجراهای فوقالعاده تأثیر گزاری بوده است. بالهی مدرن و کلاسیک را در این مکان میتوانید مشاهده کنید. همچنین ستارههای بزرگی از این صنعت در این مکان رشد و پرورش یافتند ازاین‌رو یکی از مکانهای پربازدید و معروف یکاترینبورگ محسوب میشود.

 سد رودخانه ی ایست (Iset River Dam)

در قلب این شهر سد رودخانهی ایست یا همان پلوتینکا (plotinka) قرارگرفته است که محل بسیار خوبی برای گشت و گزار و استراحت کردن هست. شما می‌توانید یک بعدازظهر را صرف استراحت کردن در این مکان کنید و از تماشای غروب آفتاب در این مکان نهایت لذت را ببرید.

بهترین جاذبه های گردشگری در یکاترینبورگ

یادبودی از جنگ The Black Tulip

در این مکان می‌توانید به سربازان وطن‌دوستی که طی جنگ افغانستان و چچن جان خود را از دست دادند ادای احترام کنید. همچنین این مکان برای مردم روسیه بسیار قابل‌احترام بوده است.

 دریاچه ی شهری (City Ponds)

این مکان بعد از دریاچهی ایست ( Iset River) یکی دیگر از جاهای دیدنی فوقالعاده زیبا است. شما می‌توانید در تابستان در این مکان به گشت و گزار بپردازید و در زمستان در این دریاچهها اسکی کنید.

بهترین جاذبه های گردشگری در یکاترینبورگ

 موزهی تجهیزات ارتشی (Museum of Military Equipment)

این موزه یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر یکاترینبورگ است. این موزه کلکسیون تأثیر گزاری از وسایل و تجهیزات ارتشی و جنگی دارد. خودتان را برای دیدن یکی از بزرگ‌ترین کلکسیونهای ارتشی مانند قایقها، هواپیماها، تانکها و دستگاه شلیک توپ در کل دنیا آماده کنید. این موزه یکی از خاصترین مکانهای دیدنی این شهر است که سالانه عدهی زیادی از اقسام نقاط جهان از آن بازدید می‌کنند. اگر شما هم یکی از علاقهمندان به این سری از تجهیزات نظامی هستید دیدن این موزه را حتماً به شما پیشنهاد میکنیم.

کلیک ها: 27