ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بهترین جاذبه های گردشگری در یکاترینبورگ

اسم این شهر را ممکن است به نسبت سایر شهرهای روسیه مانند سن‌پترزبورگ کمتر شنید‌ه باشید؛ اما این شهر ازنظر جاذبههای گردشگری و زیبایی از هیچ‌کدام از شهرهای روسیه کمتر نیست. این شهر یکی از شهرهای مدرن با تاریخچهی طولانیمدت است. در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین مکانهای سن‌پترزبورگ واقع در روسیه بپردازیم. پس اگر شما هم برای آشنایی با این شهر کنجکاو هستید یا این شهر روسیه را به‌عنوان مقصد بعدی مسافرت خود انتخاب کردید حتماً با ادامهی این مقاله همراه شوید که با بهترین و معروفترین جاذبههای توریستی شهر یکاترینبورگ بیشتر آشنا شویم.

 خانه ی کریلو (Kirillov’s House)

شماره‌ی یک از این جاذبههای دیدنی متعلق به این خانهی زیبا واقع در کانارا تعلق میگیرد. این خانه قرون‌وسطا توسط سرجی کریلو (Sergey Kirillov) که یک آهنگر روستایی بود، ساخته شد.

بهترین جاذبه های گردشگری در یکاترینبورگ

 بنای صفحه کلیدی (Keyboard Monument) 

در کنار رودخانه ی ایست (Iset River)، این دکمه های صفحه‌کلید قرارگرفته‌ اند. افراد بومی این منطقه میگویند بعدازاینکه آرزو کردید، دکمه‌ی enter را فشار دهید تا آرزوی شما به حقیقت تبدیل شود.

 ساختمان آکادمیک اپرا و تئاتر باله واقع در یکاترینبورگ(Yekaterinburg State Academic Opera and Ballet Theatre)

این مکان به‌تنهایی محل برگزاری اجراهای فوقالعاده تأثیر گزاری بوده است. بالهی مدرن و کلاسیک را در این مکان میتوانید مشاهده کنید. همچنین ستارههای بزرگی از این صنعت در این مکان رشد و پرورش یافتند ازاین‌رو یکی از مکانهای پربازدید و معروف یکاترینبورگ محسوب میشود.

 سد رودخانه ی ایست (Iset River Dam)

در قلب این شهر سد رودخانهی ایست یا همان پلوتینکا (plotinka) قرارگرفته است که محل بسیار خوبی برای گشت و گزار و استراحت کردن هست. شما می‌توانید یک بعدازظهر را صرف استراحت کردن در این مکان کنید و از تماشای غروب آفتاب در این مکان نهایت لذت را ببرید.

بهترین جاذبه های گردشگری در یکاترینبورگ

یادبودی از جنگ The Black Tulip

در این مکان می‌توانید به سربازان وطن‌دوستی که طی جنگ افغانستان و چچن جان خود را از دست دادند ادای احترام کنید. همچنین این مکان برای مردم روسیه بسیار قابل‌احترام بوده است.

 دریاچه ی شهری (City Ponds)

این مکان بعد از دریاچهی ایست ( Iset River) یکی دیگر از جاهای دیدنی فوقالعاده زیبا است. شما می‌توانید در تابستان در این مکان به گشت و گزار بپردازید و در زمستان در این دریاچهها اسکی کنید.

بهترین جاذبه های گردشگری در یکاترینبورگ

 موزهی تجهیزات ارتشی (Museum of Military Equipment)

این موزه یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر یکاترینبورگ است. این موزه کلکسیون تأثیر گزاری از وسایل و تجهیزات ارتشی و جنگی دارد. خودتان را برای دیدن یکی از بزرگ‌ترین کلکسیونهای ارتشی مانند قایقها، هواپیماها، تانکها و دستگاه شلیک توپ در کل دنیا آماده کنید. این موزه یکی از خاصترین مکانهای دیدنی این شهر است که سالانه عدهی زیادی از اقسام نقاط جهان از آن بازدید می‌کنند. اگر شما هم یکی از علاقهمندان به این سری از تجهیزات نظامی هستید دیدن این موزه را حتماً به شما پیشنهاد میکنیم.

کلیک ها: 7
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بهترین مکانهای دیدنی سنپترزبورگ

سنپترزبورگ یکی از شهرهایی است که جاذبه‌های غنی زیادی دارد و همیشه به‌عنوان یکی از مقاصد توریستی به گردشگران توصیه میشود که به این شهر سفر کنند و جاذبههای آن را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین این جاذبهها در زمینههای مختلفی هستند. از کاخهای سلطنتی تا موزههای جذاب سنپترزبورگ همه-ی اینها را در برمی‌گیرد. همچنین هنگام سفر به این شهر می‌توانید در طول رودخانههای اصلی و یا کانالهای آبی این شهر قدم بزنید و از مناظر طبیعی و هنری نهایت لذت را ببرید. البته این نکته را در نظر بگیرید که کارهای زیادی برای انجام دادن و مکانهای زیادی برای دیدن در روسیه هستند که می‌توان نهایت لذت را برد و بهترین خاطرات را رقم زد. این شهر همیشه مردم را برای هفتهها و یا حتی ماهها سرگرم نگه میدارد در این مقاله قصد داریم تا شمارا به سن‌پترزبورگ ببریم و بهترین جاذبههای این شهر را با جزئیات برایتان بررسی کنیم. پس با ادامهی مقاله با ما همراه باشید.

 کاخ زمستانی (The Hermitage)

بدون شک کاخ زمستانی سن‌پترزبورگ یکی از جاذبههایی است که بیشترین گردشگر را همه ساله به خود جذب میکند و در سطح بینالمللی به یک گنجینهی هنری و آنتیک معروف است. موزهی هرمیتاج (Hermitage Museum) در حال حاضر درجاهای مختلفی قرار دارد، اما برای اغلب بازدیدکنندگان کلکسیون اصلی این کاخ زمستانی (Winter Palace) در شهر سن‌پترزبورگ واقع‌شده است. خیلی از بازدیدکنندگان روسیه در طول سال فقط به خاطر این اثر هنری به این شهر میآیند. این موزه بزرگ‌ترین و سرگرمکنندهترین موزهای است که در سطح جهانی معرفی‌شده است. هرسال این موزه به‌تنهایی بازدیدی بالغ‌بر 2 میلیون دارد. این موزه باعث شده تا موزه-های دیگر به نسبت کم‌اهمیت دیده شوند.

بهترین مکانهای دیدنی سنپترزبورگ

 تئاتر ماریناسکی (The Mariinsky Theatre)

یکی دیگر از مؤسسات فرهنگی که متعلق به سن‌پترزبورگ است این تئاتر مارین اسکای (The Mariinsky Theatre) است.
تصویر-2

 دریاچه ها و کانالهای آبی سن‌پترزبورگ از طریق قایق

اگر در ماههای می تا اکتبر به سنپترزبورگ میروید، راههای بسیار زیادی برای کاوش و گردش سطح شهر وجود دارد با قایق وجود دارد. وقتی هوا خوب است، گردشگران حتمان باید بیرون به روی قایقها بروند و از مناظر اطراف نهایت لذت را ببرند.

بهترین مکانهای دیدنی سنپترزبورگ

پیترهف (Peterhof)

وقتی نوبت به بازدید از مکانهای دیدنی، موزهها و کاخهای حومهی شهر می‌رسد، پیترهف (Peterhof) اولین جایی است که هرگز هیچ گردشگری نباید بازدید از آن را از دست بدهد. برای پیتر حدوداً یک ده و چند سال طول کشید تا این قلعه را به‌عنوان محل اقامت خود در طول تابستان بسازد. پارک ساخته‌شده در اطراف این کاخ به خاطر دختر پیتر یعنی شاهزاده الیزابت (Empress Elizabeth) بوده است. این نکته حائز اهمیت است که اگر شما از مرکز شهر میخواهید به دیدن این کاخ بروید حدوداً 45 دقیقه طول میکشد ولی ما به شما توصیه میکنیم که با این وجود حتما به این کاخ زیبا و خیرهکننده سر بزنید و از بازدید از آن نهایت لذت را ببرید.

بهترین مکانهای دیدنی سنپترزبورگ

کلیک ها: 4
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

10 نکته برای سفر به مسکو

مسکو یکی از بزرگ‌ترین شهرهایی است که ممکن است همچنان در ذهن بسیاری از غربی‌ها به عنوان یک سفر ماجراجویانه شناخته شود. دلیل این امر مخلوطی از نقش‌های مافیایی است که در هالیوود به روس‌ها نسبت داده می‌شود و یا بدی‌هایی است که از روسیه در رسانه‌های غربی گفته می‌شود. این تبلیغاات را نادیده بگیرید و اجازه ندهید این موضوعات شما را از کاوش در مسکو، شهری که دارای بسیاری از آثار فرهنگی، از نمایشگاه‌های برتر در گالری ترتیکوف تا برخی از زیباترین ایستگاه‌های مترو جهان، که پر از شیشه‌های پر زرق و برق سنگ مرمر و موزاییک‌های پیچیده ساخته شده‌اند؛ است باز دارد.

10 نکته برای سفر به مسکو

برای گرفتن ویزای روسیه 3 ماه پیش از زمان رسیدنتان به ان‌جا اقدام کنید. شما بیش از سه ماه زودتر نمی‌توانید برای گرفتن ویزا اقدام نمائید؛ همچنین بهتر است تا آخرین لحظات برای طی کردن پروسه منتظر نمانید.

برای سفر به مسکو از بلیت‌های فرست کلس شرکت‌های هواپیمایی لوفانزا و سنگاپور اقدام نمائید.

از مترو مخصوص فرودگاه برای رفتن به فرودگاه و یا خارج شدن از آن استفاده نمائید.

هیچ دلیلی ندارد که با تاکسی‌های فرودگاه مواجه شوید وقتی می‌توانید از مترو استفاده کنید که حتی در زمان بسیار کوتاه‌تری شما را به مرکز شهر مسکو می‌رسانند. همچنین در ایستگاه پاولتسکایا شما به مترو مرکزی مسکو متصل می‌شوید که به شما این امکان را می‌دهد با دانستن ایستگاه‌ها به هر نقطه‌ای از مسکو که دلتان می‌خواهد بروید.

10 نکته برای سفر به مسکو

 در کجا اقامت کنیم؟

اگر هتل لاکچری می‌خواهید در لوت هتل مسکو اقامت نمائید. هیچ تعجبی ندارد که این هتل در سال 2012 از طرف خوانندگان مجلسه کند نست تراولر به عنوان بهترین هتل روسیه انتخاب شده است. همچنین این اعجاب‌انگیز نیست که این هتل به محل مورد علاقه بیزینس‌من‌ها و تاجران تبدیل شده است و از طرف دیگر کسانی که به سفر به مسکو به‌علت جاذبه‌های آن علاقه‌مندند در آن حضور می‌یابند. همچنین آشپزی مخصوص فرانوسی خانم استلار در رستوران لمنوس پر پیر گنیر و یا ماساژ مخصوص و آرام کننده در محل ماساز مادارا را از دست ندهید.

در کجا اقامت کنیم؟

اگر بودجه برای شما مورد اهمیت است، برای شما انتخاب‌های مختلفی از جمله هتل‌ها و آپارتمان‌هایی که به مسافران اجاره داده‌ می‌شوند وجود دارند.  اما بهترین پیشنهاد برای شما مکان‌هایی هستند که تقریبا استفاده از آن‌ها رایگان است اما فضای راحتی فراهم می‌کنند و در مرکز شهر نیز واقع شده‌اند. هیات، ماریوت، اینترکنتوننشال و رادیسون هر کدام در مسکو هتل‌هایی دارند. با جمع‌آوری مقداری امتیاز با استفاده از ثبت نام کردیت کارت‌های مسافرتی شما می‌ـوانید از اقامت چند شب رایگان در یکی از گران‌ترین شهرها لذت ببرید.

10 نکته برای سفر به مسکو

غذای گرجستانی را امتحان کنید. غذای گرجستانی و شراب قرمز در زمان اتحاد جماهیر شوروی بسیار مورد علاقه مردم بود و همچنان در مسکو یکی از مشهورترین غذاها است. کافه‌های زنجیره‌ای کاچاپوری که کافه‌های محلی هستند. این کافه‌ها نان‌های مخصوص گرجستان که به روش خاصی پخته می‌شوند را به همراه پنیر سولونگون گرجستان می‌فروشند. تعدادی دیگر از غذاهای گرجستانی نیز در این رستوران‌ها و کافه‌ها سرو می‌شوند. ناهار کاری در روزهای هفته در مسکو یکی از بهترین گزینه‌ها هستند.

10 نکته برای سفر به مسکو

دیدن منظره شهر. بر روی برج سیسوتل کراسنی هولمی یکی از بهترین نماهای 360 درجه از مسکو را مشاهده خواهید کرد در حالی که در بار سیتی اسپیس در حال نوشیدن کوکتل‌ها و نوشیدنی‌های بسیار خوشمزه هستید و از سرویس مناسب لذت می‌برید. در تابستان یکی دیگر از مکان‌هایی که می‌توانید در ان لذت ببرید بالکن اسکای لانگ است، که در بالای دانشگاه علوم روسیه ساخته شده است. در این مکان کوکتل‌ها به خوبی مورد پیش‌تر گفته شده نیستند اما منوی غذایی بسیار متنوع‌تر است. برای حضور در این مکان میزی برای ززمان پیش از غروب رزرو کنید. یکی دیگر از گزینه‌های شما برای دیدن منظره شهر حضور در اُ2 لانگ بالای ریتز کارلتون است. در این مکان نمای خوبی از میدان سرخ و کاخ کرملین خواهید داشت.

به زیر زمین سفر کنید.:

اگر شما قبلا ایستاگه‌های مترو روسیه و یا ایستگاه‌های ساخته شده در جمهوری شوراها را ندیده باشید این ایستگاه‌ها زیباترین ایستگاه‌هایی هستند که خواهید دید. ایستگاه‌های نوووسلودسکایا، کومسومولسکایا، مایاکوفسکایا و پلوسچاد رولوتسی را از از دست ندهید. شما می‌توانید ودتان از این ایستگاه‌ها بازدید کنید و یا از تور مترو گردی استفاده نمائید. علاوه بر زیبایی، کارآیی متروهای روسیه نیز بسیار تاثیرگذار هستند. شما کمتر از 1 دقیقه برای رسیدن امدن قطار بعدی صبر خواهید کرد.

10 نکته برای سفر به مسکو

به کلیسا بروید.

شما احتمالا از میدان سرخ مسکو و یا کرملین بازدید خواهید کرد اما یادتان نرود بلیتی برای رفتن به کلیسا تهیه کنید. در این مکان شما هنر استاداته آریستوتل فیوراوانتی، معمار شهیر ایتالیایی را در اوسپنسکی سابر مشاهاده خواهید کرد. همچنین اینجا مکانی‌ست برای دریافت فرهنگ مردم روسیه بین سال‌های 1547 تا 1896. از قسمت‌های مختلف زیبای درون کلیسا لذت ببرید اما به یاد داشته باشید درون کلیسا عکس‌برداری ممنوع است.

10 نکته برای سفر به مسکو

از ورسای روسی دیدن نمائید.

ایالت آرگانگلوسکو کمی دور است. (خط 7 مترو را سوار شوید و در ایستگاه توشینسکایا پیاده شوید سپس سوار مینی‌بوس‌های شماره 151 شوید و پس از طی مسافتی در حدود 20 تا 30 دقیقه به مقصد خواهید رسید.) اما این سفر ارزشش را دارد. شما می‌توانید در تابستان از هوای یک روز پائیزی لذت ببرید. پیک‌نیکی داشته باشید و در این 

کلیک ها: 8
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو

کلیسای جامع باستیل، که در میدان سرخ مسکو قرار دارد، یکی از جاهایی است که در پایتخت روسیه حتما باید از آن بازدید کرد. هزینه ورودی آن 500 روبل می باشد (برای بچه های زیر شانزده سال رایگان می باشد).

مقدمه:

کلیسای جامع سنت باسیل یک کلیسای ارتدوکسی می باشد که در میدان سرخ مسکو قرار دارد و نماد و سمبل این شهر محسوب می گردد. شما می بایست که حتما ازی درون و بیرون آن بازدید کنید چرا که معماری آن در نوع خود منحصربفرد می باشد. این بنا در سال 1990 به همراه کل کرملین به ثبت آثار جهانی یونسکو در آمد. به یاد داشته باشید که کلیسای سنت باسیل، کلیسای اصلی و یا مهم ترین کلیسای مرکزی نمی باشد بلکه این عنواین به کلیسای مسیحی دساویور تعلق دارد. بسیاری از مردم این کلیسا را با کرملین مسکو اشتباهی می گیرند به این دلیل کع این دوتا در مجاورت هم قرار گرفته اند اما حقیقت این است که این دو هیچ ربطی به همدیگر ندارند. بازدید از این بنا عموما با بازدید از دیگر جاذبه های توریستی موجود در محل کامل می شود. بناهایی همچون کرملین، آرامگاه لنین و دپارتمان GUM.


کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو

کلیسای جامع سنت باسیل به دستور ایوان مخوف، سزار وقت روسیه ساخته شد. این بنا در بین سالهای 1551 و 1561 به منظور جشن گرفتن پیروزی در خانات قازان ساخته شد. بر طبق افسانه ها بعد از ساخت این بنا، تزار دستور کور کردن پوستینگ یاکولو، معمار این بنا را داده است و او هرگز نتوانست بنایی به این زیبایی بسازد اما در حقیقت این واقع نشده است چرا که بعدها در ساخت کرملین قازان مشارکت داشته است. این ساختمان در طول سالهایی که سپری کرده است (نزدیک به 457 سال) مورد تعارض و حملات مختلف قرار گرفته و از حوادثی چون آتش سوزی نجات پیدا کرده است. در بیرون از کلیسا شما می توانید گنبدهای بسیار زیبا و متفاوت آن را ببینید که با رنگ ها و شکل های خاص کاملا مجزا و شاخص هستند. در جلوی کلیسا در یک پارک، مجسمه ای برنز به افتخار دیمیتری پوژارسکی و کازما مینین وجود دارد. این دو نفر در زمان شوری و جنگ با لهستانی ها، داوطلبان و سربازان را جمع آوری می کردند.  (در بین سال های 1598 و 1613)

کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو

داخل این کلیسا کوچک تر از سایر کلیساها می باشد و شما می توانید نه معبد را در داخل ببینید و همچنین از ناقوس بلند آن بازدید کنید.

برنامه ها:
کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو

•    از اول ماه جون تا 24 آگوست: از ساعت ده تا 19. (چهارشنبه ها تعطیل می باشد.)
•    از 24 آگوست تا 3 سپتامبر: از ساعت ده تا 16. (چهارشنبه ها تعطیل می باشد.)
•    از 4 سپتامبر تا 5 نوامبر : از ساعت 11 تا 18 (هر روز باز است.)
•    از 6 نوامبر تا 30 آوریل: از ساعت 11 تا 18 (هر روز با است.)
•    از اول می تا 31 می: از ساعت 11 تا 18 (هر روز باز است.)
•    اولین چهارشنبه ی هر ماه به منظور نظافت، تعطیل می باشد.
•    دفتر تهیه بلیط 45 دقیقه قبل از تعطیل شدن کلیسا، بسته خواهد شد.

خرید بلیط و قیمت ها:
کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو

بلیط ها در خود کلیسا قابل تهیه می باشد. همچنین بصورت آنلاین نیز قابل خریداری می باشند. در آدرس http://tickets.shm.ry/.
هزینه ی ورودی تقریبا گران می باشد. 550 روبل برای هر دو نفر اهل روسیه و خارجی ها.
بچه ها و نوجوانان زیر 16 سال رایگان می باشند. برای گروه ها و شرایط خاص نیز بلیط های دارای تخفیف موجود می باشد.

قوانین کلیسا:

•    نباید به هیچ کدام از پنجره ها، اشیای به نمایش گذاشته و وکوراسیون دست بزنید.
•    شما اجازه ی عکس گرفتن و فیلمبرداری بدون فلش را دارید اما در نمایشگاههای دائم عکاسی و فیلمبرداری قدغن می باشد.
•    یکی از ویژگی های این کلیسا این است در جایی که پلکان وجود دارد استفاده از آسان بر های ناتوان ها و کودکان قدغن می باشد.
•    کودکانتان را به هیچ وجه تنها نگذارید چرا که به راحتی در داخل کلیسا گم می شوند.
•    وسیله های بزرگ خود را جلو در تحویل دهید.
•    در دماهای زیر 15 درجه حتما برنامه ی کلیسا را چ کنید، چرا که تغییر می کنند.

کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو

کلیک ها: 9
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع پروکروسکای که بیشتر تحت عنوان کلیسای جامع واسیلی شناخته شده است یک کلیسای سنتی و اورتدکسی می باشد، یک بنای یادبود معمارانه که اکنون یکی از مشهورترین نماد های کشور روسیه به حساب می آید.  معبد در سال 1552 تحت فرمان سزار ایوان له احترام دستگیری کازان خانت (Kazan khanate) پایه گذاری شد. این کلیسا به احترام و تکریم تثلیث دین مسیحیت تخصیص یافت. در سال 1554 ایوان دستور داد که در این محل چند کلیسای کوچک و یک معبد جدید برای حفاظت از ویرجین بسازند و جایی باشد که جشن پیروزی بر تارتارها را در آنجا برگزار کنند. مردم معبد جدید را حافظت گاه نهرها می خواندند چرا که معبد در نزدییک نهر (آبراهه)ی ساخته شده بود که در طول ضلع شرقی کرملین امتداد داشت.

کلیسای جامع سنت باسیل

معماران روسی، پوستنی و بارما به ساخت معبد مشفول شدند. بر طبق افسانه ها سزار ایوان زمانی که ساختن این کلیسا تمام شد و به دیدن آن رفت ، آنقدر تحت تاثیر زیبایی و جذابیت این ساختمان قرار گرفته بود که دستور داد چشمان معماران سازنده آن را از حدقه در بیاورند که دیگر نتوانند ساختمانی به این زیبایی در هیچ جای جهان خاق کنند که برابری با این کلیسای جامع بکند!

کلیسای جامع سنت باسیل

بعدها یکی از محترم ترین  و مقدس ترین دیوانه های روسی به نام سنت واسیلی در یکی از محدوده های کلیسا دفن شد. بر طبق افسانه ها او پول را برای آینده ی کلیسای پوکروسکای جمع می کرد و در میدان سرخ آنها بر شانه راست خود مینداخت و حتی قهارترین دزدها نیز جرات نداشتند که آن پول ها را از بدزدند. در آگوست 1552 قبل از مرگش، تمام پول را به ایوان داد، کسی که دستور ساخت معبد در سایت را داده بود.  کلیسای سنت واسیلی یک مجموعه هشت تایی از معابد ستونی می باشد که معبد نهم که در وسط می باشد را احاطه کرده اند و این معبد وسط یک آسمانه بلندی دارد. هر یک از این هشت معبد توسط نام روحانیونی که پس از پیروزی ایوان برای وی هدایایی ارزنده آورده اند، نام گذاری شده اند. کلیسای وسط تحت عنوان حافظ مادر خدا شناخته می شود. کلیساهای ستونی توسط گنبدهای پیازی آراسته شده اند. هر کدام در نوع خود منحصر بفرد است. هیچ یک شبیه دیگری نیست. و هر گنبد توسط پنجره ها، رخبام ها و طاقچه ها مزین شده است.

کلیسای جامع سنت باسیل

بر طبق افسانه ها، ناپلئون در صدد بوده است که این شاهکار معماری را با خود به پاریس ببرد اما تکنولوژی آن زمان اجازه این کار را به وی نداده است. برای همین امپراطوری فرانسه به ارتش خود دستور داده بودند که قبل از عقب نشینی این معبد را منفجر کرده و بسوزانند. اهالی مسکو برای مهار آتش تلاش بسیاریی کردند اما زیاد تاثیر نداشت تا اینکه بطور ناگهانی باران شروع به باریدن کرده و در مهار آتش بسیار موثر حاصل شده است.

کلیک ها: 5