روش‌های جلوگیری از گزش نوزادان توسط حشرات

روش‌های جلوگیری از گزش نوزادان توسط حشرات
بدن همه کودکان به نیش پشه‌ها حساس می‌باشند. به همين دليل در اين مورد هم پیشگیری بهتر از درمان است. در این مقاله روش های جلوگیری از گزند نوزاد كوچك توسط پشه را به شما آموزش می دهیم. این روش ها عبارتند از:
•    والدین نباید نوزاد کوچک خود را به مناطقی که دارای پشه‌های آلوده هستند، ببرند. معمولا مناطقي آلوده به پشه‌ها هستند كه در آن‌ها زباله و یا قوطی‌ها، وسایل کثیف و یا مواد غذایی پسمانده جمع شود. هم چنین تمام باغ‌ها و مناطق  مرطوب هم دارای پشه و حشرات گوناگون و احتمالا آلوده هستند.

روش‌های جلوگیری از گزش نوزادان توسط حشرات
•    يادتان باشد كه اگر دارای فرزند کوچکي هستید، در مسافرت‌ها بعد از طلوع آفتاب خانه خود را جهت گردش و انجام کارهای خود ترک کنید و در هنگام تاریک شدن هوا برای جلوگیری از حمله پشه‌ها به نوزاد کوچک خود به خانه برگردید.
•    سعی کنید با نصب صفحه های توری مخصوص پنجره و در، از ورود حشرات به داخل منزل جلوگیری کنید.
•    اگر در حیاط منزلتان هر گونه آب راکتی ایستاده و جمع شده، باید آن محل را خشک کنید زیرا این مکان ها باعث تجمع  انواع حشرات و تخم‌گذاری آن‌ها در آب می شود.
•    هم چنین می‌توانید از پماد های مخصوص برای دفع پشه‌ها از اطراف نوزادان و کودکان خردسال خود هم استفاده کنید. دقت داشته باشید برای جلوگیری از بروز عوارض استفاده از پمادهاي شيميايي، بايد میزان کمي از این کرم‌ها را مصرف كرد.  برای حفظ سلامتي فرزندتان، بهتر است پماد را تنها بر روی دست‌ها و صورت نوزاد که در معرض نیش حشرات قرار دارند، بمالید. حتما قبل از مصرف این پمادها با متخصص اطفال مشورت کنید.

روش‌های جلوگیری از گزش نوزادان توسط حشرات
•    در مناطقی که ممکن است پشه‌ها و حشرات گزنده وجود داشته باشند، به فرزند خود شلوار بلند و پیراهن آستین‌دار بپوشانید. همچنین، برای جلوگیری از مورد حمله قرار گرفتن نوزادان خود توسط پشه‌ها از لباس‌هاي رنگ‌ روشن استفاده نکنید زیرا سبب جذب پشه‌ها می‌شوند.
نکته:
علایم ایجاد شده در بدن نوزاد كوچك خود را به دقت بررسی کنید، تا مطمئن شوید که فرزند شما مبتلا به انواع بیماری‌ها نشده و یا مورد حمله ویروس‌های کشنده قرار نگرفته است. به ياد داشته باشيد كه اگر این گونه باشد، در طولانی مدت برخی از علائم شایع مانند حالت تهوع، استفراغ و سردرد می‌تواند باعث مرگ نوزاد کوچک شما شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد