روش هایی برای پیشگیری از اعتیاد به گوشی های هوشمند

چند بار در روز با تلفن خود ارتباط برقرار می کنید؟ تعداد کمی؟ چند ده؟ شاید صد؟ استفاده بیش از حد از گوشی هوشمند بدون شک برای سلامت روانی شما بسیار بد است. بر اساس یک مطالعه اخیر NeuroRegulation، اعتیاد دیجیتال واقعی است و گوشی های هوشمند آن را در تعداد زیادی از افراد ایجاد می کنند. علاوه بر این، علائم و رفتارهای اغتیاد به تلفن همراه به مواردی از سوء مصرف مواد مخدر شباهت دارد و می تواند شامل افزایش تنهایی، اضطراب و افسردگی باشد.

گرچه این مطالعه با چند استراتژی برای مبارزه با اعتیاد دیجیتالی نتیجه می گیرد، ما باید در مورد این مشکل و راه های مقابله با آن بیشتر بدانیم بنابراین در ادامه به برخی از صحبت های دکتر جان هوبر، رئیس سازمان غیر انتفاعی بهداشت عمومی روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی آمریکا اشاره می کنیم.

 

روش هایی برای پیشگیری از اعتیاد به گوشی های هوشمند

تعریف شما از اعتیاد به تلفن همراه چیست؟

دکتر هوبر: با یک اصرار غیر قابل کنترل تلفن خود را بردارید و آن را چک کنید، و هر بار فکر کنید که چیزی را از دست خواهید داد.

چگونه من به این عارضه دچار می شوم؟

هنگامی که ما یک اطلاعیه دریافت می کنیم، مانند Instagram یا هر برنامه رسانه ای دیگر، مغز ما مقدار بسیار کمی از دوپامین را آزاد می کند. این همان انتقال دهنده ی عصبی است که وقتی مغز شما توسط کوکائین تغذیه می شود، آزاد می شود. بنابراین از لحاظ ذهنی و فیزیکی اعتیاد آور است. در حقیقت، با تنها دو ساعت از صرف زمان با تلفن های همراه، تحقیقات نشان می دهد که افراد شروع به ابراز نشانه های رفتاری از افسردگی می کنند.

 

روش هایی برای پیشگیری از اعتیاد به گوشی های هوشمند

اگر من از تلفن همراه زیاد استفاده کنم، آیا این به این معنی است که من به آن معتاد هستم؟ شاید برای کار فقط به آن نیاز داشته باشم.

هوبر: زندگی مدرن در حال حاضر نیازهای عظیمی به ما داده است و برای کارکردن به طور زیاد از تکنولوژی استفاده می کنیم. استفاده زیاد از تلفن همراه بخشی از این روند است. هنگامی که در محل کار نیستید، می توانید در به طور مستقیم در مکالمات زنده با افراد شرکت کنید؟ آیا از اینکه تلفن همراه خود را به همراه ندارید احساس ناخوشایندی دارید؟ ایا فکر و ذکر شما این است که چگونه می توانید با تلفن همراه خود کار کنید و خود را در آن گم می کنید؟ این ها همه نشان دهنده اعتیاد به تلفن همراه است.

هنگامی که در محل کار نیستید، آیا می توانید خود را چک کنید و یا به مکالمات با افراد زنده به طور مستقیم در مقابل شما شرکت نکنید؟ آیا شما احساس ناخوشایند زمانی که شما گوشی خود را بر روی شخص خود ندارید؟ آیا شما خود را در فکر تفکر در مورد آنچه که شما می توانید بر روی تلفن خود را انجام دهید گم شده است؟ اینها همه نشانه هایی هستند که ممکن است بیش از یک کاربر سنگین باشد و شاید شما باید به دنبال کمک باشید.

 

روش هایی برای پیشگیری از اعتیاد به گوشی های هوشمند

برخی از علائم کلیدی این اعتیاد چیست؟

زمانی که گوشی خود را به همراه ندارید احساس انزوا می کنید در حالی که دوستان و خویشاوندان در کنار شما حاضر هستند. زمانی که اتصال اینترنت برقرار نیست احساس اظطراب می کنید. زمانی که شما از تلفن همراه استفاده می کنید از تعاملات اجتماعی خودداری می کنید؛ مانند شخصی که در نوک کوه یخ قرار گرفته است.

 

روش هایی برای پیشگیری از اعتیاد به گوشی های هوشمند

چند راه خوب برای کاهش استفاده روزانه از گوشی های هوشمند چه هستند؟

تلفنتان را شب هنگام هرگز در نزدیکی محل خواب شارژ نکنید. هر روز صبح 10 تا 30 دقیقه در استفاده از گوشی تلفن همراه اجتناب کنید تا تعاملات شما با دیگران افزایش یابد. در اینصورت شما خواب بهتری در شب خواهید داشت. هنگام غذا خوردن، تلفن خود را خاموش کنید. این نشان دهنده احترام به افرادی است که در کنار شما هستند و کمک می کند تا به ذهن خود یادآوری کنید که افراد در اولویت هستند.

شاید مهمتر از همه این است که در فعالیت هایی که در طول اوقات فراغت خود، و به خصوص در خارج از آن انجام می دهید، از هر دو دست خود استفاده کنید. فعالیت هایی نظیر تنیس، بسکتبال، ماهیگیری و هنرهای رزمی به ما کمک می کند تا ذهن خود را آماده کنیم و پمپاژ قلبمان بهتر انجام شود و این ها همیشه چیزهای خوبی هستند.

استفاده از رسانه های اجتماعی و برنامه ها برای افزایش تعامل اجتماعی ما می تواند برای کسب و کار مفید باشد و ممکن است مارا به جامعه و جهان به طور کلی متصل کند. این تعاملات، هرچند توسط یک فرایند عصبی موجب تقویت می شوند اما بسیار شبیه یک رژیم غذایی سودا زا هستند که شکم شما را پر می کند، اما ارزش غذای واقعی آن کم است و در بلندمدت می تواند خیلی مضر باشد.

 

روش هایی برای پیشگیری از اعتیاد به گوشی های هوشمند

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

رستوران های مالزی

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

راهنمای سفر به مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد