روش های خانگی برای درمان سندرم تونل کارپال

روش های خانگی برای درمان سندرم تونل کارپال
روغن خردل

روغن خردل خاصیت ضد التهابی دارد که به درمان درد مفاصل کمک می کند. همچنین، عضلات دست و مچ را تقویت کرده و انرژی کافی را برای آنها تامین می کند. برای این درمان کافی است که:
•    کمی روغن خردل را گرم کنید و کف دست‌ها، مچ‌ها و انگشتان‌تان را با آن به مدت حدود ۲۰ دقیقه ماساژ بدهید. هر روز این کار را سه بار انجام بدهید.
•    قرار دادن مچ آسیب دیده‌تان در پودر خردل، یکی از موثرترین درمان‌های سندرم تونل کارپال‌ (نشانگان مجرای مچ دستی) است. در این روش درمانی، کمی پودر خردل را به یک کاسه پر از آب داغ اضافه کنید و بگذارید خنک شود. مچ‌ها و دست‌های‌تان را برای حدود ۲۰ دقیقه در آن فرو کنید. این درمان‌ خانگی را مرتبا تکرار کنید تا دردتان به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. این کار کمک می‌کند، فشار وارد بر روی عصب آسیب دیده به حداقل برسد، تنش عضلانی‌تان تسکین پیدا کند، گردش خون‌تان بهبود یابد و دردتان کم شود.
•    یا اینکه، یک قاشق چایخوری عسل و پودر دارچین را مخلوط و خمیر به دست آمده را هر روز صبح مصرف کنید تا به تسکین و آرامش برسید.

زردچوبه

روش های خانگی برای درمان سندرم تونل کارپال

زرد چوبه خاصیت ضد التهابی و کاهش درد دارد و برای درمان درد و ورم بسیار مفید است.
•    یک قاشق غذاخوری کره‌ را گرم کنید؛ یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید.
•    این مخلوط را در یک لیوان شیر داغ بریزید
•    قبل از رفتن به رختخواب هر شب از این مخلوط بنوشید تا ورم دست شما به حداقل برسد.

 روغن کرچک

روش های خانگی برای درمان سندرم تونل کارپال

روغن کرچک خاصیت ضد التهابی دارد و به درمان موثر علائم سندرم تونل کارپال (نشانگان مجرای مچ دستی) کمک می‌کند. فقط کافی است که:
•    کمی روغن کرچک را گرم کنید.
•    ناحیه‌ی آسیب دیده‌ی دست‌تان را به مدت حدودا ۱۵ دقیقه ماساژ بدهید، یک پارچه‌ی پشمی دور دست‌تان بپیچید و تا آنجا که ممکن است بگذارید به همین وضعیت بماند.
•    این کار را سه بار در روز انجام دهید تا سفتی و درد مچ‌ها و انگشتان‌تان کاهش پیدا کند.

روغن تخم کتان

روغن تخم کتان، درمان فوق‌العاده‌ای برای سندرم تونل کارپال (نشانگان مجرای مچ دستی) است. این روغن به تسکین عصب‌های ملتهب کمک می‌کند. تمام کاری که لازم است انجام دهید این است که یک قاشق چایخوری روغن تخم کنان را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید.

فلفل هندی

روش های خانگی برای درمان سندرم تونل کارپال

فلفل هندی حاوی خواص ضد التهابی و کاهش درد است.
•    دو قاشق غذاخوری پودر فلفل هندی را به یک چهارم لیوان لوسیون پوست اضافه کنید، آن را خوب هم بزنید، و لوسیون را روی مچ دست آسیب دیده مرتبا بمالید تا زمانی که دردتان به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند.
•    یا اینکه، حدودا هشت عدد فلفل هندی را درون یک لیوان قرار دهید، کمی الکل اتانول روی آن بریزید و بگذارید چند روزی خیس بخورد. سپس آن را روی مچ دست آسیب دیده بمالید تا درد را تسکین دهد.
نکته: بعد از اینکه از پودر فلفل هندی استفاده کردید؛ دست‌هایتان را با کمی شیر کاملا بشویید چون می‌تواند باعث خارش و حساسیت شود.

شیر و زنجبیل

مخلوط شیر و زنجبیل به کاهش ورم، درد، و خشکی مچ دست، انگشتان و شست کمک می کند.
•    فقط کافی است یک قاشق چایخوری پودر زنجبیل را با یک لیوان شیر مخلوط و میل کنید تا التهاب ناشی از سندرم تونل کارپال (نشانگان مجرای مچ دستی) فروکش کند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر