روش های درمان بیماری سرخک

سرخک نوعی بیماری است که علائم آن بر روی پوست ظاهر می شود ولی در واقع نوعی بیماری است که از طریق دستگاه تنفس منتقل می شود. این بیماری از طریق ویروسی به نام پارامیکسو انتقال می یابد ومعمولا کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد از جمله عواملی که می تواند زمینه ساز این بیماری باشد کمبود ویتامین آ و سوء تغذیه در کودکان می باشد هچنین زندگی کردن در محیط های غیر بهداشتی می تواند عامل بعدی در ایجاد این بیماری باشد. گاها دیده شده که بزرگتر ها هم به این بیماری مبتلا شده اند که به آن زونا می گویند.

معمولا نشانه های این بیماری به شکل التهابات ملتحمه، خستگی، سرفه و تب و راش پوستی بروز می کند گاها در کودکان به دلیل تبی که ایجاد می کند خطرناک می باشد. معمولا علائم این بیماری را در سر وگردن می بینیم که ممکن است با هیچ دارویی بهبود نیابد و با عوارض جدی خود را بروز دهد از جمله مهم  ترین عفونت ها در این دوران پونومونی است که می تواند باعث ایجاد گلو درد شود وهمچنین عفونت های گوشی را ایجاد می کند همچنین کم آب شدن بدن و دهیدراته شدن می تواند از عوارض جدی ابتلا به این بیماری باشد. مهم ترین نشانه هشدار در این دوران را می توان به ایجاد تحریک پذیری با نور بالا یا تب بسیار شدید دانست.

بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا کودکان به این بیماری این است که کودک را واکسینه کنید. معمولا واکسن سرخک به همراه واکسن سرخچه واوریون همراه است و باید در سال اول زندگی این واکسن زده شود. معمولا ایمنی ناشی از این بیماری دائمی است و اگر کسی یک بار در طول عمر به این بیماری مبتلا شود دیگر هرگز به این بیماری نخواهد شد.

یکی از بهترین درمان های سرخک خوردن جو است معمولا این ماده غذایی سرشار از ویتامین سی است که برای درمان این بیماری به شدت به ویتامین سی در تقویت دستگاه ایمنی نیاز داریم و برای استفاده از جو می توانید آن را به شکل سوپ در بیاورید بهتر است برای دفع ویروس از بدن مقدار مصرفی آب را افزایش دهید واز مصرف مواد غذایی سنگین پرهیز کنید. در هنگام درست کردن غذا مصرف میزان نمک وشکر آن را کم می کند این مواد معمولا می توانند دستگاه ایمنی را ناتوان کنند. برای دفع میکروب ها از بدن از سوپ جو به مدت 3 روز استفاده کنید. اگر مطمئن شدید که سرفه ها خشک هستتند می توانید از چند قطره روغن بادام شیرین و ترکیب آن در غذا استفاده کنید.

گل کالندولا یک ماده ضروری برای بهبود سریع تر سرخک می باشد می توانید این گل را در 3 لیوان آب بجوشانید پس از این که دم کشید آن را صاف کنید ودم کرده آن را میل کنید همچنین برای اینکه تاثیرات آن را بیشتر کنید حتی می توانید به آن ترکیباتی مانند نعنا هم اضافه کنید و بنوشید. نعناع هم باعث از بی رفتن نفخ می شود هم دارای میزان بالایی از ویتامین سی است که برای افزایش قدرت دستگاه ایمنی بسیار توصیه می شود.

یکی دیگر از موادی که می تواند در این دوران برای بهبود موثر باشد دانه های تمر هندی است می توانید این دانه ها را دم کنید و میل کنید برای این کار باید دانه های تمر هندی را آسیاب کنید سپس در 3 لیوان آب جوش 1 قاشق از آسیاب شده این ماده را اضافه کنید تا دم بکشد سپس دم کرده آن را میل کنید. می توانید برای بهتر کردن طعم آن به این دم کرده زرد چوبه وعسل هم اضافه کنید. از این دم کرده باید به مدت 3بار در روز در طول یک ماه استفاده کنید. یکی از بهترین درمان های سرخک درمان با سیر است معمولا به دلیل میزان بالای ویتامین سی وهمچنین خواص میکروب کشی آن بسیار راه گشا باشد می توانید برای کم کردن بوی سیر به آن سنبل الطیب و کمی عسل هم اضافه کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر