روش های سفید کردن دندان

روش های سفید کردن دندان
دستگاه‌ها و فراورده های فراوانی برای سفید کردن دندان وجود دارند؛ از جمله خمیردندان های سفید کننده، ژل ها، دهانشویه ها، نوارها، قالب ها و فراورده های سفید کننده‌ای که دندان پزشک به شما می‌دهد. در این مقاله شما را بیشتر با این روش ها آشنا می کنیم.
خمیردندان های سفید کننده دندان
همه خمیردندان ها به از بین بردن رنگ های سطحی کمک می‌کنند زیرا به هر حال آنها حاوی لایه بردارهای ضعیفی هستند اما برخی از خمیردندان های سفید کننده حاوی مواد براق کننده یا شیمیایی هستند که تاثیر بیشتری در رنگ‌زدایی دارند. خمیردندان های سفید کننده فقط می‌توانند به برداشتن رنگ‌های سطحی کمک کنند و حاوی مواد سفیدکننده نیستند؛ فراورده‌های حاوی پراکسید کاربامید یا پراکسید هیدروژن به روشن کردن رنگ عمق دندان کمک می‌کنند. خمیردندان های سفید‌ کننده می‌توانند حدود یک درجه یا یک سایه رنگ دندان را روشن‌تر کنند. اما سفیدکننده‌های قوی که در مطب دندان‌پزشک استفاده می شود، می‌توانند دندان‌ها را ۳ تا ۸ سایه روشن‌تر کنند.
نوارها و ژل های سفید کننده

روش های سفید کردن دندان
یکی از روش های روشن کردن دندان ها، استفاده از نوار و ژل سفید کننده است. نوارهای سفید کننده بسیار نازک هستند و تقریبا نامریی‌اند که با یک ژل سفید کننده با پایه پراکسید پوشانده شده‌اند. فرد بعد از استفاده، می تواند نتیجه را ببیند و تاثیر آن تا 4 ماه باقی می ماند.
دهانشویه های سفید کننده
یکی از جدیدترین محصولات سفید کننده دندان، دهانشویه های سفید کننده می باشد. استفاده از آن باعث خوش بویی دهان می شود و به کاهش تشکیل پلاک دندانی و بیماری لثه کمک می‌کنند. اگر این محصولات  شامل پراکسید هیدروژن باشند، دندان ها را سفید تر می‌کنند. برای این کار کافی است روزانه دوبار  قبل از مسواک زدن دهانشویه را به مدت ۶۰ ثانیه دور دهانتان بگردانید، ممکن است ۱۲ هفته طول بکشد تا نتایج ظاهر شود. برخی از کارشناسان بر این باور هستند که این دهانشویه‌ها ممکن است به اندازه سایر فراورده‌های سفیدکننده دندان موثر نباشند زیرا دهانشویه سفیدکننده نسبت به نوار های سفید کننده برای مدت کوتاهی در تماس با دندان‌ها قرار می‌گیرد به همین دلیل ممکن است اثر کمتری داشته باشد.
قاب های دندانی سفید کننده
این قاب‌ها را می توانید به طور مستقیم یا از طریق دندان پزشک تهیه کنید. این قاب ها از طریق پر کردن یک وسیله گارد دهان با یک ژل سفید کننده دندان حاوی یک ماده سفید کننده پراکسیدی عمل می‌کنند. برای سفید شدن دندان ها کافی است که این قاب را روزانه  برای چند ساعت یا در طول شب برای ۴ هفته یا بیشتر روی دندان ها گذاشته ‌شوند. البته میزان استفاده از این قالب با  توجه به میزان تغییر رنگ دندان و میزان مطلوب سفید کردن، متغییر است.
سفید کردن دندان در مطب

روش های سفید کردن دندان
یکی از سریع‌ترین شیوه ها، سفید کردن دندان در مطب دندان پزشکی است. در مطب، فرآورده سفید کننده با استفاده از گرما، نور مخصوص یا لیزر همراه می‌شود. نتایج را پس از یک درمان ۳۰ تا ۶۰ دقیقه‌ای می‌توان دید، اما برای سفید کردن کامل دندان‌ها معمولا چند بار مراجعه به دندان پزشک لازم است. البته این شیوه  بسیار پر هزینه است. برای افرادی که غذا و نوشابه هایی می‌خورند که باعث رنگ گرفتن دندان ها می‌شوند این درمان به صرفه نیست. البته این افراد اگر از خوردن چنین غذاها و نوشابه‌هایی پرهیز ‌کنند، ممکن است بتوانند تا یک سال سفیدی دندان هایشان را حفظ کنند. میزان سفید شدن دندان ها هم از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به وضعیت دندان، میزان رنگ گرفتگی آن و نوع سیستم سفید کننده مورد استفاده بستگی دارد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

رستوران نهنگ سفید کیش

رستوران قصر سفید کیش

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر