زردچوبه

زردچوبه به دلیل خواص شگفت انگیزی که دارد تبدیل به یکی از پرمصرف ترین ادویه ها شده است. این ادویه مفید فواید دارویی با ارزشی دارد. که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.

زردچوبه
یکی از خواص زردچوبه آنتی اکسیدانی آن است که خاصیت ضد پیری دارد. و تاثیرات عالی  برای سلامتی پوست می گذارد.
کیورکومین که باعث رنگ زرد این ادویه است و ماده اصلی زردچوبه محسوب می گردد. خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد که به بیش از 7000 هزار مقاله در این مورد برای سلامتی انسان نوشته شده است. بنابراین نوشیدن  چای زردچوبه یکی از سالمترین نوشیدنی هاست.

زردچوبه

فواید زردچوبه
زردچوبه محیط اسیدی در بدن را قلیایی کرده و به خروج مواد سمی از آن کمک می کند.
این گیاه به بهبودسوء هاضمه کمک کرده و در دردمان بیماری آرتروز موثر است.
اگر به مقدار یک قاشق غذاخئوری زردچوبه به همراه یک لیوان آب گرم و کمی فلفل مخلوط کرده و هر روزصبح به مدت یک ماه از این معجون نوش جان کنید. باعث می شود تا جرمهای موجود در رگهای خونی پاکسازی شده و در حفظ سلامت قلب مفید باشد.
بر اساس مطالعات و تحقیقات علمی سال 2011 در دانشگاه نیگاتا ژاپن نشان داد که مصرف زردچوبه به مدت سه هفته باعث درمان بیماری های قلبی نیز می شود.
همچنین تحقیقات اخیر منتشر شده توسط دانشمندان نشان می دهد که زردپوبه می تواند به بیماران دیابتی در درمان و تنظیم قند خونشان کمک کند.

زردچوبه
همینطور باید گفت که زردچوبه به شدت حالت قلیایی دارد و سلولهای سرطانی فقط در محیط اسیدی رشد می کنند و این گیاه  می تواند در پیشگیری از انواع سرطانها موثر باشد.
مطالعات نشان می دهد که بیماری آلزایمر یا فراموشی از کمبود ترشح هورمون رشد صورت می گیرد. و زرد چوبه به عنوان یک محافظ سلولهای مغزی می تواند از این عارضه جلوگیری کند. زیرا که کیورکومین ماده زردرنگ در این گیاه ترشح هورمون رشد را در مغز کنترل کرده و باعث پیشگیری از بیماریهای مغزی ناشی از کهولت سن از جمله آلزایمر می گردد.
همچنین کیورکومین موجود در زردچوبه به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد تورم و مانع سرطان است که می تواند به سلامت بدن  نیز کمک کند.

زردچوبه
علاوه بر موارد بالا  گیاه زردچوبه خاصیت ضد درد داشته ، و نیز باعث هضم غذا می گردد. و در پاکسازی کبد و عملکرد آن نقش موثر و مفیدی را ایفا کرده، و باعث باز سازی سلولهای آسیب دیده کبدی می شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد