زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

قفل شدن یا هنک کردن کامپیوتر علت های زیادی دارد. کامپوتر هم به دلایل نرم افزاری و هم به دلایل سخت افزاری ممکن است قفل یا ری استارت شود. مهم ترین دلیل ، وجود اشکال در رم یا حافظه است. اما دلایل دیگری نیز وجود دارد:

دلیل اول: ممکن است به تازگی یک برنامه ی مشکل داری را نصب کرده باشید. دقت کنید که اگر این مشکل پس از نصب برنامه ی خاصی شروع شده ، آن را حذف کنید.

دلیل دوم: بعضی از برنامه ها سنگین هستند و کامپیوتر توان اجرای آن ها را ندارد. به همین دلیل در هنگام اجرای آن ها قفل می کند. در فایل Help همه ی نرم افزار ها ، مشخصات کامپیوتر مورد نیاز برای اجرای آن ها درج شده . این مشخصات را با مشخصات کامپیوتر خود تطبیق دهید. معمولا بازی ها و نرم افزار های سه بعدی سنگین، چنین مشکلاتی ایجاد می کنند.

 

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

دلیل سوم: احتمال این که گرمای زیاد باعث چنین مشکلی شود، وجود دارد. در این حالت معمولا صدای آژیر از کامپیوتر شنیده می شود. البته ممکن است این صدا پخش نشود ولی به هر صورت، اگر دمای کامپیوتر از حد معینی فراتر رود، احتمال آسیب پردازنده وجود دارد. برای جلوگیری از این آسیب ، کامپیوتر ری استارت می شود. برای حل این مشکل کامپیوتر باید در محیط خنک تری قرار گیرد. همچنین ممکن است لازم باشد فن پردازنده تعویض شود.

دلیل چهارم: ممکن است این اشکال به خاطر وجود ویروس باشد، کامپیوتر خود را با یک نرم افزار ضد ویروس جدید چک کنید. توجه داشته باشید که همیشه یک نرم افزار ضد ویروس روی کامپیوتر خود داشته باشید و هر هفته آن را از طریق اینترنت به روز رسانی کنید.

دلیل پنجم: علاوه بر موارد بیان شده ، ممکن است اشکالات سخت افزاری ، خرابی برخی از قطعات از جمله Ram ، منبع تغذیه و اشکالات دیگر باعث این امر شوند که در این صورت باید کامپیوترتان توسط یک متخصص بررسی شود. به منظور پیش گیری از چنین مشکلاتی می بایست از همان ابتدا ، از قطعات مرغوب استفاده کنید. نرم افزارهای مشکوک را روی کامپیوتر نصب نکنید.

 

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

مهندسی کامپیوتر و ارتباط آن با برنامه نویسی