زیبا ترین کلیساهای تمام چوبی جهان - 5.0 out of 5 based on 1 vote

زیبا ترین کلیساهای تمام چوبی جهان

یکی از جاذبه های دیدنی جهان، کلیسا های قدیمی می باشد. معماری این کلیسا ها، همیشه برای گردشگران جذاب است. در سر تا سر دنیا، کلیساهای چوبی وجود دارند که هنور ناشناخته باقی مانده اند. هم چنین در ساخت بعضی از این کلیسا ها از میخ استفاده نشده است که یک شاهکار معماری محسوب می شود. با آژانس مسافرتی چهار فصل همراه باشید تا در مورد این کلیسا ها بیشتر صحبت کنیم.


 کلیسای Holy Trinity در گومل بلاروس

زیبا ترین کلیساهای تمام چوبی جهان

یکی از کلیسا های جذاب دنیا، کلیسای Holy Trinity می باشد که در منطقه گومل بلاروس و در نزدیکی شهر دو براش واقع شده است. نام اصلی این کلیسای سبز رنگ چوبی  «Holy Trinity است. این کلیسا با معمای منحصر به فرد توجه همه را به سمت خود جذب کرده است.

کلیسای Búðir در ایسلند

گاهی ساده بودن یک بنا، آن را بسیار جذاب می کند. کلیسای Búðir در ایسلند قرار دارد و بسیار ساده ساخته شده است. رنگ آمیزی سیاه این کلیسا، به علاوه ی سنگ های سیاه رنگ لاوایی که اطراف آن را احاطه کرده، برای بازدید کننده جالب می باشد. اگر به دنبال سوژه ای برای عکاسی هستید، این کلیسا بهترین انتخاب است.

کلیسای جزیره کیژی روسیه

زیبا ترین کلیساهای تمام چوبی جهان

یکی دیگر از کلیساهای منحصر به فرد دنیا در شمال غربی روسیه و در جزیره‌ای به نام کیژی قرار دارد. این کلیسای قدیمی هنوز در بین گردشگران ناشناخته باقی مانده است. شاید جالب باشد که بدانید در ساخت این کلیسا از هیچ میخی استفاده نشده و دارای ۲۲ گنبد می باشد. هم چنین این بنای تاریخی به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

 کلیسای کاتولیک در دوبروسلاوا اسلواکی

کلیسای کاتولیک در سال ۱۷۰۵ در  شمال غربی اسلواکی ساخته شد. به دلیل قدمت زیادی که دارد، آسیب های زیادی در طول زمان دیده که خوشبختانه در  سال ۲۰۰۲ برای بازسازی این بنا اقدام شد.

کلیساهای چوبی پیروگوو در اوکراین

زیبا ترین کلیساهای تمام چوبی جهان

کلیساهای چوبی پیروگوو در دهکده کوچک پیروگوو (Pirogovo) در خارج از شهر کیف، قرار دارد. این دهکده به دلیل وجود این کلیسای زیبا، بسیار معروف شده است. قدمت این کلیساها به قرن‌های ۱۷ تا ۲۰ برمی گردد. هر سال بازدید کننده‌‌های زیادی برای تماشا یا عبادت به این منطقه سفر می کنند. هم چنین کلبه‌ها و آسیاب‌های بادی کنار این کلیساهای چوبی، برای گردشگران جالب هستند.

کلیسای سنت نیکولاس در ایزمایلوفو مسکو

کلیسای سنت نیکولاس در ایزمایلوفو مسکو قرار دارد. این کلیسا در سال 2007 ساخته شده و به همین دلیل هنوز در بین گردشگران ناشناخته باقی مانده است. هم چنین در کنار این کلیسا، موزه و فروشگاه صنایع دستی نیز وجود دارد که برای بازدید کنندگان سرگرم کننده است.  

کلیسای چوبی در مارمورش رومانی

زیبا ترین کلیساهای تمام چوبی جهان

قرار گرفتن هشت کلیسای چوبی در کنار هم با معماری متفاوت، در منطقه‌ای به نام مارمور، برای گردشگران جذاب می باشد. شاید تنها شباهت آنها به هم، سقفی با شیب تند است که برج ساعت در آن دیده می شود. این ویژگی در اکثر کلیساهای شمال رومانی مشترک است.

کلیسای هدال استیو در تلمارک نروژ

کلیساهای چوبی با معماری خاص (stave) در تلمارک نروژ قرار دارند. اما یکی از منحصر به فرد ترین و بزرگ ترین آنها، کلیسای هدال استیو است. شاید جالب باشد که بدانید، ساخت این کلیسا، به مدت 3 روز به طول انجامیده و هم چنین در ساخت این کلیسا از میخ استفاده نشده است. این کلیسای قدیمی هنوز فعال می باشد و مراسم‌ مذهبی یا عقد‌های زوجین در آن برگزار می‌شود.

کلیسای چوبی مالوپولسکا در لهستان

زیبا ترین کلیساهای تمام چوبی جهان

در جنوب لهستان، در یک دهکده‌ی کوچک، ۶ کلیسای چوبی قرار دارند که قدمت آنها، به قرون وسطی برمی‌گردد. این کلیساها، بسیار خاص و جالب معماری شده اند. هم چنین رنگ‌ آمیزی دیوارها و دکوراسیون جذاب آن، زیبایی کلیسا را دو چندان کرده است. در ایران هم، بنا هایی وجود دارند که از چوب ساخته شده اند، اگر اطلاعاتی در مورد این مکان ها دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران نقش جهان کیش

مجموعه کلیساهای گوا هند

جهان پناه هند

سالم ترین روغن برای آشپزی کدام است؟

شاهزاده و دختر زیبا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر