سرزمین عجایب هفتگانه ایران کجاست؟ - 4.0 out of 5 based on 3 votes

سرزمین عجایب هفتگانه ایران کجاست؟

قشم به عنوان بزرگترین جزیره هرمزگان به دلیل طبیعت زیبا یکی از مقصد های محبوب در بین گردشگران به شمار می رود. قشم دارای جاذبه های دیدنی می باشد که ممکن است از اکثر آنها بی خبر باشید. در این مقاله قصد داریم جذاب ترین مکان های دیدنی قشم را به شما معرفی کنیم. 

دره ستارگان   

دره ستارگان در روستایی به نام برکه خلق قرار دارد که پوشیده از کوه‌های تو در تو و رسوبی می باشد. ستون ها و دالان های زیادی در این منطقه به دلیل فرسایش به وجود آمده که بعد از عبور از آنها، آسمان آبی بالای سرتان خودنمایی می‌کند. بومیان منطقه به آن، دره ستاره افتاده می گویند.

سرزمین عجایب هفتگانه ایران کجاست؟

بندر لافت

اگر به دنبال بهترین سوژه از غروب آفتاب در جزیره هستید، پیشنهاد می کنیم به بندر لافت بروید. بندر لافت در شمال غربی واقع شده است. لافت به دلیل وجود بادگیرهای بلند و کوچه‌پس‌کوچه‌های باریک، لنج‌ها و قایق‌ها و قرار گرفتن خانه‌ها در بین درختان سبز گرمسیری و نخلستان‌های بلند به یکی از جاذبه های دیدنی قشم تبدیل شده است.  

سرزمین عجایب هفتگانه ایران کجاست؟

جنگل های حرا

جنگل‌های حرا در شمال جزیره قرار دارد. این مکان یکی از جاذبه هایی است که دیدن آن خالی از لطف نیست. جالب است بدانید که این منطقه با بالا آمدن آب، پنهان می شود و دوباره با پایین آمدن آب، دشت وسیعی از درختان حرا از دل آب بیرون می‌آید. قدمت جنگل‌های حرا به ۳۰ تا ۴۰ میلیون سال برمی گردد و از عجایب هفتگانه جزیره قشم به شمار می رود. وسعت این جنگل‌ها از بندر لافت تا روستای سهیلی ادامه دارد.  

سرزمین عجایب هفتگانه ایران کجاست؟

تنگه چاهکوه

یکی از بهترین جاهای دیدنی این جزیره، تنگه چاهکوه می باشد که در ۷۰ کیلومتری  شهر قشم و در کنار روستای چاهوی شرقی قرار گرفته است. تنگه چاهکوه در دل کوهی سنگی‌ واقع شده و با قدم گذاشتن در آن وارد دنیای عجیبی می شوید. البته اگر به سمت جنوب دره بروید از عرض راه کاسته شده و دیگر نمی توان آسمان را دید. جالب است بدانید که چاه‌هایی که اهالی روستای چاهو آن را برای ذخیره و هدایت آب باران حفر کرده‌اند، دارای قدمتی باستانی می باشند.

سرزمین عجایب هفتگانه ایران کجاست؟

سد و روستای گوران

روستای گوران در ساحل شمالی جزیره قشم و ۸۰ کیلومتری آن قرار دارد. در این روستا سد تاریخی گوران واقع شده که نشان دهننده یک دوره تاریخی است. این سد به دوران هخامنشیان برمی‌گردد. البته شما در این روستا می توانید علاوه بر سد گوران از قایق‌ها، لنج‌های ماهیگیری، لنج‌های باری و مسافربری نیز دیدن کنید. در هر قسمت این روستا افراد زیادی مشغول سرهم کردن چوب ساج و تنه درختان محلی و پیچ و مهره کردن آنها هستند.

سرزمین عجایب هفتگانه ایران کجاست؟

دره تندیس‌ها

در نزدیکی بام قشم، دره بزرگی به نام تندیس قرار دارد. وسعت این دره از دره ستارگان بیشتر است. ایستادن در این دره و تماشای تندیس ها شما را شگفت زده خواهد کرد. زمانی در این دشت خشک، دریا وجود داشته و ماهی‌های زیادی در آن زندگی می‌کرده‌اند. امروزه این دره پر از اشکال جالب و شگفت‌انگیزی است که آثار باد و باران می باشند.

سرزمین عجایب هفتگانه ایران کجاست؟

جزیره ناز

یکی از مکان های دیدنی جزیره قشم، جزایر ناز است که ۲۲ کیلومتر با قشم فاصله دارد. شما در این جزایر می توانید انواع صدف های رنگارنگ و عروس دریایی را مشاهده کنید. هم چنین اگر اهل غواصی هم هستید پیشنهاد می کنیم لوازم مورد نیاز را به همراه خود بیاورید. از ویژگی های این جزیره می توان به نداشتن ساحل شنی و دیواره‌های صخره‌ای به ارتفاع ۵ تا ۱۰ متر اطراف آن اشاره نمود. در زمان جزر بخش کوچکی از جزایر ناز  به ساحل قشم وصل می شود. البته زمان این اتفاق کوتاه است. در سفر خود به این جرایر از تماشای فلامینگوها و مرغان دریایی غافل نشوید.

سرزمین عجایب هفتگانه ایران کجاست؟

جزیره هنگام

جزیره هنگام در جنوب مرکزی جزیره قشم و در جلوی روستای شیب دراز قرار دارد. در زمان قدیم به این جزیره هنجام و هنیام هم می‌گفتند. جزیره هنگام پر از معادن نمک، خاک و سرب می باشد و از جاذبه های آن می توان به تأسیسات بندری انگلیسی‌ها، تماشای دسته‌های دلفین اطراف جزیره، لاک‌پشتان دریایی و سواحل زیبای صخره‌ای و شنی اشاره نمود. این جزیره مکان خوبی برای غواصی و شنا می باشد. اگر اهل سوغاتی خریدن هستید پیشنهاد می کنیم به بازارچه ساحلی سری بزنید. شما در این مکان می توانید هنر های دستی مردمان این منطقه را مشاهده کنید. البته سمبوسه های خوشمزه ایی هم به فروش می رسند که امکان ندارد آنها را نادیده گرفت.

سرزمین عجایب هفتگانه ایران کجاست؟

جزیره هرمز

جزیره هرمز، جزیره قرمزرنگ و یکی از مکان های دیدنی قشم به شمار می رود. البته این جزیره همانند جزایر ناز و هنگام بکر نیست؛ اما مکان های بکر زیادی مثل ساحل محیط و ساحل مفنق در آن وجود دارد. از معروف ترین جاذبه های این جزیره می توان دره مجسمه‌ها و تنگه هرمز را نام برد. شما می توانید در بالای این تنگه بیاستید و رفت و آمد کشتی ها را مشاهده کنید.  

سرزمین عجایب هفتگانه ایران کجاست؟

4.1666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.17 (3 Votes)

مطالب مشابه

هتل ایران مشهد

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

هتل ایران اصفهان

سرزمین عجایب ماینز کوالالامپور مالزی

سرزمین عجایب دبی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر