سرزمین هلند را در تهران ببینید

نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند، تقریبا شش ماه پیش، در موزه ملی ایران کار خود را آغاز کرد. البته ابتدا قرار بود که فقط تا پایان ایام نوروز در موزه ملی کار خود را ادامه دهد. اما براساس توافق های انجام شده، نمایش این آثار برای 6 ماه دیگر تا 31 مرداد تمدید شد.

سرزمین هلند را در تهران ببینید

جبرئیل نوکنده - مدیر کل موزه ملی ایران – اعلام کرد که موزه ملی ایران قصد دارد آثار تاریخی فرهنگی موزه ای سایر کشورها را در این موزه به نمایش بگذارد. او در ادامه گفت: در واقع این کار باعث تقویت تعاملات بین موزه ها می شود. به دلیل درخواست های زیادی که از طرف بازدید کنندگان و علاقه مندان در مورد تمدید زمان برگزاری نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند داشته ایم، بعد از انجام رایزنی های مورد نیاز و موافقت موزه درنتس، قرار شد که این نمایشگاه تا 31 مرداد در موزه ملی ایران در تهران برپا باشد. این نمایشگاه از دهم مهر سال گذشته برپا شده و تعداد بازدیدکنندگان این موزه به بیش از 38 هزار و 541 نفر رسیده است. او در ادامه گفت: تصمیمات جدیدی در مورد افزایش ساعت بازدید در روزهای پایانی هفته را داریم، همچنین قصد داریم بازدیدهای ویژه و رایگانی را در ساعاتی خاص در برنامه کاری قرار دهیم.

سرزمین هلند را در تهران ببینید

به گفته او ساعات بازدید از نمایشگاه هلندی ها  هر روز به جز روزهای دوشنبه از ساعت 9 تا 19 می باشد. جالب است بدانید که تعداد بازدید کنندگان در 17 روز تعطیلات نوروز، بیش از 60 هزار نفر بوده است. او افزود: طبق آمار گرفته شده حدود  57 هزار و 251 نفر گردشگر داخلی و سه هزار و 266 نفر گردشگر خارجی از موزه ملی ایران در این مدت دیدن کرده اند. وی برگزاری برنامه های متنوع ویژه نوروزی  و هم چنین اجرای موسیقی اقوام را در جذب مخاطبان در موزه ملی مؤثر دانست و گفت: از دیگر عوامل مؤثر در جذب مخاطبان را می توان، اجرای طرح برنامه شبی با موزه دانست که با حضور بیش از ده هزارنفر بازدیدکننده برپا شد. نوکنده گفت: نمایشگاه " کشفیات چهاردهه باستان شناسی ایران" نیز برای اولین بار نقش بسزایی در جلب رضایت بازدیدکنندگان داشته است.

سرزمین هلند را در تهران ببینید

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل تهران مشهد

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر