سرطان پستان در مردان (3)

سرطان پستان در مردان (3)
تشخیص سرطان سینه در مردان
برای تشخیص سرطان سینه در مردان، همانند زنان روش های مشابهی وجود دارد؛ که در زیر آنها را بیان می کنیم:
1- نمونه برداری از بافت سینه
یکی از روش هایی که به وسیله آن سرطان سینه در مردان تشخیص داده می شود، نمونه برداری از بافت سینه است. در این روش نمونه برداشته شده، زیر میکروسکوپ قرار گرفته و وجود هرگونه سلول مشکوک، مورد بررسی قرار می گیرد.
در روش نمونه برداری، طبق نظر پزشک معالج می توان از شیوه های مختلفی استفاده کرد؛ که عبارتند از:
1-1- برای نمونه برداری از سوزن نازکی برای برداشتن مقداری از مایع یا بافت سینه استفاده می شود.
2-1- برای برداشتن نمونه مورد نظر از سوزن پهن استفاده می شود.
3-1- می توان برای بررسی های بیشتر، کل بافت مشکوک برداشته شود.
2- اندازه گیری پروتئین رشد
در این آزمایش میزان پروتئین رشد مورد بررسی قرار می گیرد. به احتمال بسیار زیاد زمانی که فردی به سرطان مبتلا می شود، سلول های او مقدار زیادی از این پروتئین می سازند که در نتیجه رشد سلول های سرطانی بیشتر می شود.
3- تست گیرنده های هورمون های استروژن و پروژسترون
نتیجه این تست مشخص می کند، هورمون درمانی برای درمان شخص مورد نظر کارایی دارد یا خیر.
درمان سرطان سینه در مردان
برای درمان سرطان سینه در مردان، چند گزینه وجود دارد که عبارتند از:
- جراحی
- شیمی درمانی
- پرتو درمانی
- هورمون درمانی
- آنتی بادی (پادتن)
که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند و بسته به نوع سرطان و میزان پیشرفت آن و همچنین شرایط بالینی خاص بیمار، درمان مناسب انتخاب می شود.

سرطان پستان در مردان (3)
1- جراحی
در جراحی، تومور ایجاد شده در پستان به همراه مقداری از بافت سالم اطراف آن برداشته می شود. البته پس از جراحی نیز طبق نظر پزشک معالج ممکن است، پرتو درمانی برای نابودی هر گونه سلول سرطانی باقی مانده، انجام شود.
2- شیمی درمانی
بسته به نوع سرطان سینه و میزان پیشرفت آن ممکن است، شیمی درمانی برای درمان سرطان تجویز شود. در این شیوه درمان، داروها به دو صورت خوراکی و یا تزریقی مورد استفاده قرار می گیرند. این داروها به دو روش جلوی پیشرفت سرطان را می گیرند که عبارتند از: نابودی سلول های سرطانی و یا توقف تقسیم آنها.

سرطان پستان در مردان (3)
3- پرتو درمانی
در این روش درمان از اشعه ایکس برای نابودی سلول های سرطانی استفاده می شود؛ که به دو شیوه پرتودرمانی داخلی و خارجی انجام می گیرد. در پرتودرمانی داخلی که توسط وسیله ای که وارد بدن می شود و حاوی مواد رادیواکتیو است، پرتو مستقیما بر روی سلول های سرطانی اثر می گذارد. در پرتودرمانی خارجی، اشعه توسط یک دستگاه خارجی بر روی تومور سرطانی تاثیر می گذارد.
4- هورمون درمانی
در برخی موارد، هورمون های موجود در بدن بیمار موجب رشد بیشتر سلول های سرطانی می شوند. در این موارد در صورتی که بیمار طبق آزمایشات انجام شده، قادر به دریافت درمان های هورمونی باشد؛ می توان هورمون های مخرب را از بین برد و یا عملکرد آنها را متوقف نموده و با این روش جلو رشد سلول های سرطانی را گرفت.
5- آنتی بادی
در این روش درمان از پادتن یا همان آنتی بادی، برای شناسایی سلول های سرطانی استفاده می شود. این پادتن از طریق تزریق وارد خون می شود و با چسبیدن به سلول های سرطانی، جلو رشد آنها را گرفته و در نهایت آنها را از بین می برد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل مردان پالاس آنتالیا

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد