سفر به سرزمینی در قلب ترکیه - 5.0 out of 5 based on 1 vote

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

یکی از مقصد های محبوب که گردشگران در سفر خود به ترکیه از آن بازدید می کنند، آنکارا می باشد. این شهر دارای اماکن و جاذبه های گردشگری بسیاری است. جالب است بدانید با اینکه آنکار یکی از شهر های بزرگ ترکیه به شمار می رود ولی اغلب جاذبه های گردشگری در فاصله کمی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و شما در مدت زمان کوتاهی می توانید از مکان های دیدنی این شهر دیدن نمایید. در این مطلب قصد داریم شما را با جاذبه های دیدنی آنکارا آشنا کنیم. 

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

برج آتاکوله

برج آتاکوله در منطقه کانکایا واقع شده و یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری آنکارا به شمار می رود و دارای امکانات متنوعی از جمله سینما، رستوران گردان، مرکز خرید و آسانسور تمام شیشه ای می باشد. شما می توانید با این آسانسور به آخرین طبقه برج بروید و تمام اماکن دیدنی آنکارا را مشاهده نمایید.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

آنیت کبیر

آنیت کبیر از جمله اماکن دیدنی آنکارا محسوب می شود و مجموعه عظیمی از ابزار و تجهیزات برجای مانده تاریخی ترکیه از گذشته های دور را در خود جای داده است. آنیت کبیر شامل بخش هایی متعددی از جمله : مزار مشاهیر ترکیه، میدان مراسم، جاده شیرها (اصلانلی یول)، کتابخانه و تعدادی اتاق با طراحی های داخلی مختلف می باشد. پیشنهاد می کنیم برای بازدید از جاذبه های گردشگری آنکارا همچون آنیت کبیر در روزهایی همچون 23 آوریل روز حاکمیت ملی و کودکان، 19 می سالروز یادبود آتاتورک (بنیانگذار ترکیه نوین در آنکارا) و روز ورزش و جوانان، 30 آگوست روز پیروزی ، 29 اکتبر روز جمهوری به این مکان سر بزنید؛ زیرا در چنین تاریخ هایی جشن های باشکوهی گرفته می شوند.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

منطقه تاریخی و باستانی اولوس

منطقه اولوس یکی از اماکن دیدنی آنکارا می باشد. منطقه تاریخی و باستانی اولوس دارای بخش های زیادی از جمله ساختمان های باستانی و بناهای تاریخی برجای مانده از اوایل دوره جمهوری این کشور است. البته این بناهای بیرونی به مروز زمان تغییر یافته و به جای آن ها از نمادهای نئوکلاسیکی که مربوط به پیروزی انقلاب جمهوری می باشد، استفاده کرده اند. از بناهای تغییر یافته در نمای بیرونی می توان به ساختمان موزه مردم شناسی، ساختمان موزه هنر و مسجمه سازی و همچنین ساختمان بانک واقع در بلوار آتاتورک اشاره نمود.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

موزه هنر و مجسمه سازی

موزه هنر و مسجمه سازی یکی دیگر از اماکن تجاری آنکارا می باشد. شما در این موزه می توانید از آثارهای نمایشی از صده 18 میلادی تا به امروز را مشاهده کنید. هم چنین در این موزه گالری هایی برای برگزاری نمایشگاه های مختلف هنری به صورت موقت نیز قرار دارد.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

مسجد حاجی بایرام

حاجی بایرام موسس و بنیانگذار فرقه بایرامی در شهر آنکارا تصمیم به ساخت مسجدی در زمان حیات خود نمود. این مسجد در سال 1427 میلادی توسط معماری مشهور به نام سینان ساخته  شد و بعد از فوت حاجی بایرام، مقبره ای برای وی در کنار این مسجد در نظر گرفته گردید. این مسجد از طراحی داخلی فوق العاده دیدنی، کاشی کاری های کوتاه، آجرهای سبز رنگ برای مزین کردن بنا و همچنین سقف هایی چوبی تشکیل شده است.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

دریاچه موگان

از دیگر جاذبه های گردشگری شهر آنکارا، دریاچه موگان می باشد که در شهر کوچک و دیدنی گل باشی واقع شده است. این دریاچه بهترین گزینه برای استراحت، پیک نیک و گردش و تفریح می باشد. هم چنین می توانید از رستوران و اماکن تفریحی و خدماتی از جمله مکان هایی مخصوص برای ماهی گیری در دریاچه موگان لذت ببرید. در سال 2001 میلادی به دستور مسئولان شهری، پارک موگان در ساحل غربی این دریاچه ساخته شده که تقریبا یک سوم آن را برای حفاظت از پرندگان آبزی در حال انقراض اختصاص داده اند.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

مسجد کوجاتپه

مسجد کوجاتپه یکی از بزرگ ترین مساجد شهر آنکارا به شمار می رود که دارای 4 مناره است. این مسجد در منطقه کیزیلای واقع شده و دارای طرح و نمای منحصر به فردی است و به همین دلیل به راحتی می توان از نقاط مختلف آنکارا آن را مشاهده نمود.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

موزه آناتولی

موزه تمدن آناتولی یکی از دیدنی های جذاب آنکارا به شمار می رود. شما در این موزه، می توانید از تماشای آثار هنری برجای مانده از تمدن آناتولی لذت ببرید. البته با قدمت ترین اثر این موزه مربوط به دوره پالئولیتیک است. شما برای بازدید از این موزه باید 15 لیره بپردازید. البته برای بازسازی اکثر بخش های آن تعطیل می باشد.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

موزه هوانوردی

یکی دیگر از اماکن دیدنی آنکارا، موزه هوانوردی است که در محله اتیمسگات این شهر قرار دارد. شما در این موزه می توانید از آثار هنری، موشک های جنگی و تعدادی جنگنده هوایی MIG متعلق به جنگ جهانی دوم بازدید کنید. هزینه ورود به این موزه 5 لیره می باشد.  

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

محله قدیمی هامامونو

اگر عاشق قدم زدن در محله های قدیمی هستید پیشنهاد می کنیم در سفر خود سری به محله قدیمی و تاریخی ماهامونو بزنید. این منطقه در قسمت جنوبی تپه قلعه آنکارا در حوالی میدان اولوس قرار دارد. البته خانه های موجود در این محله در حال تبدیل شدن به رستوران های دیدنی و یا کافه هایی دنج برای شهر آنکارا می باشند. تعدادی دیگر هم به مغازه ها و غرفه های محصولات سوغاتی آنکارا و صنایع دستی مردم این محل تبدیل شده اند. محله هامامونو دارای 4 مسجد با نام های تاکتین سلطان، ساریکادی، کاراکابی و حاجی موسی می باشد و منزل شاعر نامی سرود ملی کشور ترکیه یعنی مهمت آکیف ارسوی به موزه آثار وی تبدیل شده است. در محله تاریخی هامامونو خیابانی به نام خیابان هنر (Art Street) وجود دارد که می توانید با مراجعه به مغازه های این خیابان به خرید سوغاتی بپردازید.  

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

موزه CerModern

این موزه یکی از جدیدترین مکان های گردشگری شهر آنکارا محسوب می شود. این موزه در آوریل سال 2010 میلادی در ساختمان قدیمی راه آهن آنکارا افتتاح گردید. شما در این موزه می توانید از گالری های هنر عصر معاصر و همچنین نمایشگاه های هنری مدرن بازدید نمایید.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

موزه صنعتی راحمی آنکارا

در سفر خود به آنکارا حتما از موزه صنعتی راحمی دیدن نمایید.  این موزه در محله سنگلهان و در کنار جاذبه گردشگری و قدیمی قلعه آنکارا قرار دارد. این موزه تعداد زیادی اشیا عتیقه، مجموعه ای از ماشین های خیاطی، قطارها، تلفن ها، تجهیزات غواصی و همچنین دوربین ها را در خود جای داده است. جالب است بدانید که بخش عمده ای از این مجموعه ها متعلق است به دارایی های شخصی و خانوادگیِ خانواده Koc. این خانواده صاحب و سهامدار یکی از 2 شرکت بزرگ کشور ترکیه به نام هلدینگ Koc هستند که مالک اصلی آن وهبی کوک می باشد.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

قلعه آنکارا

قلعه آنکارا یکی از آثار باقی مانده از عصر قرون وسطایی در شهر آنکارا است که در محله اولوس و بر روی تپه مرتفعی از این محله واقع شده است. قدمت این قلعه باستانی به چند هزار سال پیش برمی گردد. تمامی ساختمان های این قلعه به صورت غرفه های کوچک درآمده اند و در آن ها کافی شاپ، رستوران، هایپرمارکت، فروشگاه های صنایع دستی و همچنین تعدادی گالری هنری قرار داده شده است.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

موزه جنگ استقلال

در این موزه اولین نشست سران جنبش ملی استقلال ترکیه برگزار شده است. شما در موزه جنگ می توانید آثار مربوط به سال های 1921 تا 1922 میلادی را که مربوط به تمام اتفاقات آن دوران است، مشاهده نمایید. هم چنین در این موزه تعدادی مجسمه مومیایی از رئیس های جمهوری سابق کشور ترکیه در آن به نمایش گذاشته شده است.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

معبد آگوستوس

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنکارا معبد آگوستوس است که قدمت آن به اوایل قرن یکم میلادی برمی گردد. این معبد جنب مسجد حاجی بایرام واقع شده است. در معبد آگوستوس سنگ نوشته ای قرار دارد که بر روی آن به خط آگوستوس درباره امپراطور روم باستان در خصوص نحوه زندگی و شرحی از جنگ های وی نوشته شده است.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

آکواریوم آکوا وگا

آکواریوم آکوا وگا یکی دیگر از مکان های دیدنی آنکارا است. طراحی این آکواریوم شبیه به تونل می باشد. شما با رفتن به این تونل می توانید از نزدیک جانوران دریایی گوناگون همچون ماهی های رنگارنگ، کوسه ها، لاک پشت ها، خارتنان، اسب دریایی و کلی دیگر از گونه های گیاهان دریایی مختلف را مشاهده نمایید. هزینه ورودی این آکواریوم 15 لیره می باشد.

سفر به سرزمینی در قلب ترکیه

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور ترکیه

تور ترکیه ویژه تیر 94

تور ترکیه ویژه عید فطر 94

تور ترکیه ورودی 24 تیر 94

تور ترکیه ورودی 25 تیر 94

تور ترکیه ورودی 26 تیر 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر