سفری کوتاه به شهر ایزومو در کشور ژاپن

 شهر ایزومو که یکی از بزرگ ترین شهر های کشور ژاپن است، جمعیتی در حدود 150 هزار نفر دارد و مساحت این شهر تقریبا 543 کیلومتر مربع است و در منطقه ی ماتسو واقع شده است.

نحوه ی ورود به شهر: از فرودگاه هاندا در توکیو، پنج پرواز در روز وجود دارد که شما را طی 80 دقیقه به ایزومو می برد. تا ایستگاه این شهر با اتوبوس 30 دقیقه نیز راه است. همچنین ورود به این شهر از طریق شهر های مختلف با قطار و در کمترین زمان ممکن امکان پذیر است. از شهر هیروشیما تا ایزومو 4 ساعت زمان برای انتقال است.یک قطار شبانه موسوم به ایزوماو وجود دارد که مسافران را از توکیو به ایزومو می برد. ورود به این شهر با اتوبوس ها و خودرو های مختلف از جای جای کشور نیز امکان پذیر است.

سفری کوتاه به شهر ایزومو در کشور ژاپن

 ایزومو تایشا یکی از قدیمی ترین زیارتگاه های کشور ژاپن محسوب می شود که در این شهر قرار دارد. گفته می شود این زیارتگاه برای اوکونینوشوی که نام یکی از خدایان قدیمی است ساخته شده است. اعتقاد عجیب مردم ایزومو این است که این خدا، خدای ازدواج در کشور است و جای تعجب نیست که در حرم ایزومو تایشا، مراسم ازدواج برگزار می شود. اگر چه که حرم در حدود 25 متر ارتفاع دارد اما آمار و تاریخ نشان می دهد که این ارتفاع تنها نصف ارتفاع سال های دور بوده است. افرادی که ازدواج کرده اند نیز در این حرم برای همسر خود دعا می کنند.

موزه ی باستانی شیمان نیز از جاذبه های گردشگری دیگر شهر ایزومو است. درب این موزه از صبح تا 6 بعد از ظهر بر روی بازدید کنندگان باز است اما سه شنبه ها این موزه بسته می باشد. طراحی این موزه بسیار زیبا است و در نزدیکی ایزومو تایشا واقع شده است. نمایشگاه های این موزه از هوش مصنوعی بهره می برد و مجموعه ای چشم گیر از زنگ های برنز و شمششیر های تشریفاتی را می توانید در آن مشاهده کنید.

سفری کوتاه به شهر ایزومو در کشور ژاپن

فانوس هینو میساکی که در یک مکان واقع شده است و امکان بازدید از آن از صبح تا ساعت نه امکان پذیر است، بلندترین فانوس دریایی در تمام آسیا است. همچنین در نزدیکی این فانوس یک دهکده ی ماهی گیری دیده می شود که تماشای آن می تواند جالب توجه باشد. در منطقه ی تاچیکو جورج نیز می توانید در هوایی دل پذیر با منظره ای دیدنی به پیاده روی بپردازید و با سنگ های مختلف آشنا شوید. در نزدیکی این منطقه نیز خواب گاه های متلفی برای توریست ها قرار دارد.

از مناطق پر بازدید دیگر نیز می توان حرم هینو میساکی که یک زیارت گاه است را مثال زد. منطقه ی پر از گل و زیبای شیمان نیز که از پنج صبح تا نه و نیم شب برای علاقه مندان به گل باز است، در صدر برترین مناطق دیدنی شهر ایزومو قرار دارد.

 سفری کوتاه به شهر ایزومو در کشور ژاپن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

راهنمای سفر به مالزی

تعطیلات در مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد