سفر به این نقاط، خطر مرگ را به همراه خواهد داشت! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سفر به این نقاط، خطر مرگ را به همراه خواهد داشت!

سفر به این نقاط، خطر مرگ را به همراه خواهد داشت!

اگر عاشق حیات وحش، مخصوصا تماشای حیوانات ترسناک هستید، حتما به استرالیا سفر کنید. این کشور زیستگاه جانوران خطرناکی از جمله پلاتیپوس، کروکودیل و چتر دریایی می باشد. البته نقاط دیگری هم در سراسر دنیا وجود دارند که هنگام سفر به آنها، باید بیشتر حواستان را جمع کنید. با آژانس چهار فصل همراه باشید تا این مناطق را به شما معرفی کنیم.

شرق آفریقا، زیمباوه و موزامبیک

سفر به این نقاط، خطر مرگ را به همراه خواهد داشت!

یکی از خطرناک ترین مارهای دنیا، زیمباوه و موزامبیک می باشد. این مارها نه تنها در استرالیا بلکه در ساوانا و مناطق کوهی جنوب و شرق آفریقا یافت می شوند. مامبای سیاه به دلیل سرعت، تهاجمی بودن و البته نیش سمی، یکی از خطرناک‌ترین مار های دنیا به شمار می رود. طول این نوع مار، به 4 متر می رسد و با سرعت 20 کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند. در واقع، رنگ مامبای سیاه، قهوه‌ای است و دلیل نام گذاری این مار، به خاطر  رنگ داخل دهانش می باشد که مشکی رنگ است. این مار، تنها زمانی که احساس خطر کند، به شما حمله ور می شود. خیلی مراقب باشید این مار به شما حمله نکند؛ زیرا در صورتی که شما را نیش بزند، به دلیل قدرت بالای سم، احتمال مرگ بسیار زیاد است.

صخره‌های اقیانوس هند

سفر به این نقاط، خطر مرگ را به همراه خواهد داشت!

شاید کمی خنده دار به نظر بیاید ولی یک نوع حلزون در صخره های اقیانوس هند وجود دارد که بسیار خطرناک می باشد. این حلزون مخروطی معمولا با رنگ قهوه‌ای-سفید و صدف مرمری‌اش شناخته می‌شود. حلزون‌های مخروطی دارای دندانی بلند و نیزه‌ای شکل می باشند و 15 سانتی‌متر رشد می‌کنند. در صورتی که شخصی توسط این حلزون ها مورد حمله قرار بگیرد، سلول‌های عصبی بدنش از کار می افتند و در عرض چند دقیقه می میرد. هنوز هیچ پادزهری برای نیش این حلزون کشف نشده است.

قطب شمال

سفر به این نقاط، خطر مرگ را به همراه خواهد داشت!

یکی از بزرگ‌ترین شکارچیان قطب شمال، خرس‌های قطبی می باشند. زیستگاه اصلی این حیوانات، در کانادا، روسیه، نروژ و آمریکا (به طور خاص آلاسکا) است. غذای اصلی این خرس ها، فک ها می باشند ولی اگر غذایی پیدا نکنند به نهنگ ها هم حمله می کنند. البته این خرس ها به ندرت به انسان حمله ور می شوند ولی دلایلی از جمله ترس، گرسنگی بیش‌از‌حد، تحریک و یا کنجکاوی باعث می شود که به انسان ها حمله کنند. هم چنین به دلیل آب شدن یخ های قطبی، این خرس ها به مناطق شهری بسیار نزدیک شده اند. به همین خاطر، فرماندار نروژ اعلام کرده، همه‌ی افراد باید لوازم و ابزار لازم برای فراری دادن و ترساندن خرس ها را داشته باشد. طبق آمار گرفته شده، حدود 22000 تا 31000 خرس قطبی در سراسر دنیا زندگی می‌کنند که تقریبا 60 درصد آنها در کانادا هستند.

کلمبیا

سفر به این نقاط، خطر مرگ را به همراه خواهد داشت!

شاید ظاهر رنگی و جثه کوچک قورباغه ها خطر ناک به نظر  نرسد. اما قورباغه‌ی سمی طلایی، یکی از سمی‌ترین موجودات روی کره زمین به شمار می رود. زیستگاه این نوع قورباغه، در منطقه‌ی کوچکی از جنگل‌های بارانی ساحل اقیانوس آرام می باشد. سم این قورباغه، به قدری کشنده است که می تواند 10 مرد بالغ را از پا در آورد. تنها با لمس کردن این قورباغه، سم به بدن فرد منتقل می شود. جالب است بدانید که مردم محلی این منطقه از سم این قورباغه برای شکار استفاده می‌کنند.

آفریقای جنوبی

سفر به این نقاط، خطر مرگ را به همراه خواهد داشت!

با اینکه گله‌ی بوفالوهای آفریقایی، از جنوب تا شرق آسیا به چشم می خورند ولی زیستگاه اصلی آنها در جنوب آفریقا به خصوص در پارک جنگلی کروگر می باشد. بوفالوهای آفریقایی با جثه بسیار بزرگ، 830 کیلوگرم وزن و شاخ‌های بلند و تیز یکی از خطرناک ترین موجودات در کره زمین به شمار می روند.
در کشور ایران هم موجودات خطرناکی وجود دارند. اگر دوست دارید از نزدیک این حیوانات را مشاهده کنید، پیشنهاد می کنیم سری به صحراهای ایران بزنید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

مطالب مشابه

هتل هالیدی این استانبول

هتل هالیدی این ریزورت مالزی

هتل هیلتون گاردن این ساکت هند

کانتری این اند سوئیتز بای کارلسن، ساهیباباد هند

راهنمای سفر به مالزی

هتل پیاززا این گرجستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد