سفر به ترکیه با قطار - 5.0 out of 5 based on 1 vote
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سفر به ترکیه با قطار

متاسفانه بعد از راه اندازی قطارهای مسافربری ایران و ترکیه، حوادت زیادی رخ داد و باعث شد که حرکت این قطار ها متوقف بشود. مثلا یکی از این اتفاقات، انفجار قطار های ایرانی در این مسیر بود؛ البته خوشبختانه کسی آسیب ندید و مسافران سریع به ایران بازگشتند. در ماه های اخیر، خبر هایی در مورد راه اندازی دوباره این مسیر منتشر شد تا اینکه چند روز پیش سعید رسولی، مدیر عامل شرکت راه آهن اظهار داشت: «از اول تیرماه امسال، هفته ای یک قطار مسافری از تهران به شهر آنکارا و یک قطار مسافری از تهران به شهر وان و بالعکس برقرار خواهد شد.»

سفر به ترکیه با قطار

رسولی گفت: «در سفر اخیر هیأت ایرانی به ترکیه، دو طرفین به توافق رسیدند که یک قطار گردشگری در هر هفته از ترکیه به ایران بیاید و از ایران نیز یک قطار گردشگری به ترکیه برود. البته هنوز این تصمیم نهایی نشده و قرار است وزارت گردشگری ترکیه آن را بررسی و نهایی کند.»

رسولی در مورد افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری گفت: « قیمت بلیت قطارهای مسافری از 15 خرداد، 22 درصد افزایش می یابد و از 13 خرداد، پیش فروش آن ها آغاز خواهد شد.» معاون وزیر راه در این مورد می گوید که موافق افزایش قیمت بلیت نیستم، اما هزینه های تحمیلی بر شرکت های ریلی بیشتر است و به همین دلیل مجبور به این کار هستیم.

سفر به ترکیه با قطار

رسولی یادآور شد: «قیمت بلیت قطار مسافری تهران آنکارا 43 یورو و به صورت ترکیبی خواهد بود. هم چنین در مرز ایران و ترکیه، مسافران قطار را تعویض کرده و پس از رسیدن به ایستگاه دریاچه وان، با شناورهای مسافری مسیر خود را ادامه می دهند. قیمت بلیت قطار مسافری تهران- وان نیز 20 یورو تعیین شده و مدت زمان این سفر، 20 ساعت می باشد. هم چنین مدت زمان سفر با قطار تهران آنکارا، 60 ساعت است.»

سفر به ترکیه با قطار

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور ترکیه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد