ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

میوه تمشک سنگی

تمشک سنگی ( نام علمی: Rubus saxatilis L ) از تیره گلسرخیان می باشد. این گونه از تمشک در اروپا و آسیا تا نواحی چین و اسپانیا گسترش پیدا کرده است.
از لحاظ گیاه شناسی تمشک سنگی دارای ساقه هایی به ارتفاع 20 الی 60 سانتی متر است که خار های بیار ریزی بر روی آنها قرار دارد. برگ های این گیاه دارای سه برگچه هستند. میوه گیاه تمشک سنگی قرمز و کروی شکل است، که قطرش یک الی یک ونیم سانتی متر می باشد. این گیاه معمولا بعد از دو سال میوه دادن متوالی ساقه هایش از بین می رود.

میوه تمشک سنگی
گیاه تمشک سنگی در خاک های مرطوب و هوای خنک رشد می کند. میوه های این گیاه بسیار خوشمزه و قابل خوردن می باشند، اما درون آن دانه هایی سخت و تند وجود دارد که باید احتیاط  کرد.
این نوع میوه همانند گونه های خود دارای طبعی سرد و خشک است، و از ترکیبات شیمیایی تقریبا یکسانی با هم خانواده خود  تمشک برخوردار می باشد.

خواص درمانی میوه تمشک سنگی

•مصرف شربت میوه تمشک سنگی برای درمان کک و مک موثر است. می توانید حدود دو فنجان از شربت تمشک را در دو نوبت صبح و عصر ( 10 صبح و 5 عصر) میل کنید تا اثرات شگفت انگیز آن را ببنید.

•همچنین ماسک تمشک می تواند منافذ باز پوست را ببندد. برای درمان جوش های صورت نیز می توانید از جوشانده برگ خشک تمشک نیز استفاده نمایید.

•تمشک سنگی به علت آنکه دارای ویتامین C، منیزیم و اسید فولیک است، در بدن باعث افزایش باروری می گردد. همچنین آنتی اکسیدان های موجود در تمشک سنگی می تواند خطر سقط جنین را در زنان باردار کاهش دهد.

•خوردن میوه تمشک سنگی جهت پیشگیری از دیابت و همینطور بهبود آن مفید است.

•از عصاره میوه تمشک جهت خشک کردن زخم ها و جراحت ها استفاده می کنند.

میوه تمشک سنگی

•مصرف دم کرده برگ تمشک می تواند برای افراد دارای صفرا مفید باشد.

•همچنین کسانی که از بیماری هایی مثل رماتیسم و یا سوزش معده رنج می برند، می توانند از دم کرده برگ خشک شده تمشک ( 30 گرم در یک لیتر آب جوش ) بعد از هر وعده غذا به همراه عسل استفاده نمایند.

•از جوشانده پوست ریشه تمشک سنگی می توان برای شکستن سنگ کلیه بهره برد.

•تمشک سنگی به دلیل کتون موجود در آن برای کاهش وزن موثر است.

•همینطور ماده پکتینی که در تمشک سنگی وجود دارد باعث کاهش کلسترول بد در خون می گردد.

•جویدن برگ یا میوه تمشک سنگی زخم ها و سستی لثه و بوی بد دهان را از بین می برد.

•جوشانده ریشه برگ تمشک سرفه های سخت سیاه سرفه را تسکین می دهد.

میوه تمشک سنگی

•غرغره محلول برگ تمشک آنژین و ورم لوزتین را درمان می کند.

•ضماد کوبیده پوست های خشک تمشک سنگی با کمی آب برای رفع خشکی پوست مفید است.

•مصرف دم کرده برگ تمشک دردهای زایمان بعد از سقط جنین را از بین می برد.

عوارض جانبی مصرف تمشک سنگی

•خوردن زیاد تمشک از هر نوع برای افرادی که دچار مشکلات کبدی هستند ممنوع است.

•مصرف تمشک می تواند در افراد مبتلا به صرع ایجاد تشنج کند.
لازم به یادآوری است که تمام مواردی که برای میوه تمشک سنگی گفته شد، گونه های دیگر نیز همین خواص را کم و بیش دارا هستند.

 

کلیک ها: 0
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

میوه تمشک کبود

به طور کلی می توان گفت که خانواده این میوه ( Rosaceae )  دارای سه گونه هستند، که تمشک کبود یکی از اقسام آنهاست. خود میوه تمشک دارای نام های مختلفی در هر منطقه است که دارای اسامی تمیش، تموشی، توت سه گل، ولش، تورک، شوکی، هندل، تودر، نورک و دردوک می باشد. در طب سنتی نیز تمشک اسم های مختلفی همچون گیهه کوهی، علیق، توت شوکی و علیق الجبل دارد.

میوه تمشک کبود

تمشک کبود ( نام علمی: Robus caesius ) میوه ای است که در تمام مناطق ایران به ویژه در شمال، شمال غرب، غرب، اطراف تهران، الوند و اشتران کوه یافت شده و رشد می کند.

تمشک کبود از خانواده توت و از تیره گل سرخیان است. گیاه این میوه پایا بوده، که از ساقه های استوانه ای با شاخه های متعدد می باشد. برگ های درختچه تمشک کبود سبز رنگ و تقریبا بدون دمبرگ هستند، و پنج برگ به شکل تخم مرغی دارند. ساقه های گیاه توت کبود پوشیده از سوزنک های نازک خزنده و خار دار می باشد. در بعضی از برگ های گیاه تمشک کبود غده هایی وجود دارد که برخی از آنها نیز فاقد آن هستند. همینطور بر روری برگ های گیاه تمشک کبود موهای ریز و پشت آنها کرک های نمدی سفیدی نمایان است.

گل های این گیاه به وقت رسیدن سفید هستند، و میوه های آن شبیه شاه توت به رنگ آبی سیر می باشند، و به همین علت به تمشک کبود نام گرفته است.

میوه تمشک کبود

به طور کل ترکیبات شیمیایی که در همه نوع گونه تمشک به طور مشترک وجود دارد شامل مواد و عناصری چون آب، پروتئین، چربی، هیدرات کربن، خاکستر، کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، تیامین، رایبوفلاوین، نیاسین، مواد ازته، گلوبی کزولولوز، ساکارز اسید سیتریک و اسید مالیک هستند. البته در میوه تمشک کبود میزان ویتامین A و ویتامین C21 به طور قابل ملاحظه ای نیز وجود دارد.

خواص درمانی میوه تمشک کبود

علاوه بر مصرف میوه تمشک که به صورت خوراکی است،  از ساقه و برگ های این گیاه می توان به صورت جوشانده و یا ضماد نیز استفاده کرد. از مهمترین خواصی که برای میوه تمشک کبود برشمرده اند موارد زیر است که این ویزگی ها می تواند کم و بیش در همه نوع گونه این میوه مشترک باشد.

میوه تمشک کبود

•خوردن این میوه باعث افزایش اشتها می گردد.

•میوه تمشک کبود خون را تصفیه می کند.

•تمشک کبود باعث تعریق می شود و به دلیل ویتامین C موجود در آن ضد اسکوربوت ( یک نوع التهاب لثه ) است.

•خوردن این میوه یبوست و حتی نوع مزمن آن را نیز درمان می کند.

•مصرف تمشک کبود باعث تقویت اندام های گوارشی مثل روده و معده می گردد، و در رفع اختلالات این دو عضو موثر است.

•خوردن میوه تمشک کبود به درمان رماتیسم کمک می کند.

•تمشک کبود تقویت کننده قوای جنسی می باشد.

 میوه تمشک کبود

•مصرف تمشک کبود باعث می شود تا خون از روی سینه و رحم بند گردد.

•از دیگر خواصی که برای تمشک کبود شناخته اند می توان به خاصیت قابض بودن آن اشاره کرد

•همچنین جوشانده برگ ها و ساقه های این میوه همانند گونه های دیگر تمشک در درمان کم خونی موثر می باشد.

کلیک ها: 0
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

میوه آش انگور

آش انگور ( نام علمی: Rhamnus cathartica L  ) میوه ای از خانواده عنابیان است. آش انگور نام های مختلفی همچون عوسج و شوکه الصباغین در طب سنتی دارد. این گیاه در شمال کشور ( مازندران و گرگان ) به اشنگور، خرزال ( لاهیجان و کلارستاق)، وشر ( در دیلمان )، سیاه درخت ( در درفک )، کولی کک ( در کجور )، آلجاره ( د رخلخال ) و سیاه تیس ( در سواد کوه ) معروف است. در برخی نقاط به آش انگور سیاه آلو نیز گفته می شود.

از لحاظ  ویژگی های گیاه شناسی آش انگور درختچه ای است که سه الی هشت متر ارتفاع دارد. گیاه آش انگور دارای برگ های بیضوی اطراف آن دندانه های ریزی به تعداد چهل تا هفتاد تا وجود دارد. این گیاه همینطور از دمبرگی به طول دو سانتی  متر تشکیل شده که ابعاد هر برگ به مقیاس دو و نیم ( عرض ) و دو الی پنج سانتی ( طول ) می باشد.

میوه اش انگور

میوه های این درختچه به اندازه نخود و سیاه رنگ است. از میوه های آن عصاره ای بیرون می آید ک بسیار بد بو و دارای طعمی تلخ می باشد. گیاه آش انگور در ارتفاعات  شمال ایران تا 2400 متری دیده شده  و رشد می کند. در اروپا ، آمریکا و آسیا نیز این گیاه می روید.
مهمترین ترکیبات شیمیایی که در آش انگور وجود دارد شامل هتروزیدهای آمودین، هتروزید دیگری به نام رامنی ژن هستند.

خواص دارویی گیاه آش انگور

بر طبق مطالعات انجام شده  برروی این گیاه اش انگور به دلیل ترکیبات و برخی عناصر شیمیایی مهمی که دارد می تواند در درمان و بهبود اصلی ترین موارد زیر موثر باشد:

•این میوه مسهل خوبی است.

•آش انگور برای درمان زردی، نقرس، آرتروز موثر می باشد.

•مصرف گیاه اش انگور به رفع اختلالات عادت ماهیانه در زنان کمک می کند.

•همچنین اش انگور به دلیل ترکیب شیمیایی هتروزیدی که دارد، در درمان سرطان کارایی دارد و دارای خاصیت ضد تومور است.

میوه اش انگور

عوارض گیاه آش انگور

آش انگور مثل هر گیاه دارویی دیگر بر اثر درست مصرف نکردن و یا استفاده نابجا از آن ممکن است دارای عوارض جانبی باشد که در ذیل به آنها اشاره می کنیم.

•این میوه  به دلیل آنکه مسهل قوی است برای افرادی که دچار بواسیر و یا گاستریت مزمن و یا انواع اولسروکولیت هستند، مضر و خطرناک  است که باید از مصرف آن اجتناب کنند.

•زنان شیرده و باردار نباید از گیاه آش انگور استفاده کنند.

•مصرف بیش از اندازه از اش انگور به مدت طولانی و به بیش از دو هفته منجر به سستی روده ها می گردد به طوریکه عادت می کنند تا با یک تحریک بیرونی مدفوع را خارج کنند.

•در صورتی که از آش انگور به صورت تازه استفاده گردد ، باعث ایجاد تهوع و دل درد شدید و همچنین اسهال در فرد می کند، که حتما باید برای درمان به پزشک مراجعه شود.

کاربرد و نحوه مصرف گیاه آش انگور

برای مصرف میوه آش انگور دو راه مطمئن و شناخته شده است که می توانید از هر گونه عوارض جانبی بعد از مصرف آن جلوگیری کنید.

میوه اش انگور

میوه های آش انگور را خشک کنید، به طوریکه دانه های آن را گرفته و بعد از سه الی چهار روز میوه ها را در جایی بگذارید تا به صورت تخمیر دراید. بعد ازآنکه میوه های آش انگور تخمیری شدند، آنها را در صافی بریزید تا صاف و یکدست گردند، سپس می توانید آن را به عنوان دارو استفاده کنید.
به اندازه یک قاشق مربا خوری از آش انگور را در 650 گرم آب به مدت ده دقیقه بجوشانید، و موقع خواب یک قاشق سوپخوری از آن را نوش جان کنید. این طریقه مصرف مسهل ملایمی برای کسانی که دچار یبوست و یا مشکل دفع مزاج هستند می باشد.

کلیک ها: 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

گیاه زنبق

گیاه زنبق یکی از گیاهان دارویی است که جنبه تزیینی هم دارد. این گیاه در طب سنتی به نام های زنبق، سوسن آزاد، سوسن ابیض، بیخ بنفشه، اسمان جونی و ایرسا معروف است. گیاه زنبق از خانواده Iridaceae می باشد، که این خانواده خود دارای گونه و اقسام مختلفی نظیر ایرسای ژرمنی، ایرسای فلورانسی، ایرسای غلط یا زنبق زرد، ایرسای بدبو است.

گیاه زنبق دارای گل های درشت و سفید رنگ و نیز به رنگ آبی و معطر می باشد که عمر چند ساله می کند. این گیاه همچنین منبع فراوانی از ویتامین ث است که اسید اسکوربیک که منشا این ویتامین است را  در خود به مقدار زیاد دارد.

گیاه زنبق

یونانیان باستان این گل را در کنار قبور بزرگان خود می گذاشتند، و همینطور با اشکالی از نقش های زیبای این گل تاج های خود را اذین بندی و زینت می دادند. برای همین واژه یونانی زنبق آیریس ( سوسن آسمانگون ) نام دارد. در اساطیر زرتشت نیز این گل مخصوص امرداد می باشد.

برای خود گیاه زنبق بالغ بر 300 گونه شناخته اند، که در خاک های سبک و قلیایی قابل رشد می باشند. گل زنبق به صورت آذین یا خوشه سنبل است که برگ های آن به غلاف انتها دارد. تنها راه تکثیر زنبق که شناخته شده است از طریق ریزوم صورت می گیرد. برگ های  گیاه زنبق به صورت دم کرده مصرف می شود و از گل های ان در موارد و صنعت آرایشی و داروسازی برای تهیه اسانس استفاده می کنند.

خواص دارویی گیاه زنبق

گیاه زنبق همانند سایر گیاهان دارویی دارای فواید درمانی بسیاری است که در ذیل به مهمترین آنها اشاره  می شود:

گیاه زنبق

•مصرف گیاه زنبق می تواند باعث افزایش ادرار گردد.

•ضماد ریشه له شده زنبق با کمی آب برای درمان ناراحتی های پوستی و درهای حاصل از رماتیسم و ترمیم زخم مفید است. همچنین خوردن چای برگ گیاه زنبق نیز به درمان رماتیسم کمک می کند.

•همچنین ضماد گرم برگ های تازه زنبق می تواند خستگی و تومور را رفع کند.

•نوشیدن چای برگ زنبق برای درمان هپاتیت و یرقان مفید است.

•مصرف این چای حتی عوارض پوستی را نیز درمان می کند، و در بهبود آکنه موثر می باشد.

•خوردن چای برگ گیاه زنبق می تواند سوء هاضمه را رفع کرده و به کاهش وزن نیز کمک کند.

طرز مصرف گیاه زنبق

چون بیشترین مصرف گیاه زنبق از ریشه و برگ های آن است، بنابراین استفاده از چای زنبق بهترین نوع کاربرد آن می باشد. تهیه چای زنبق به این صورت است که مقداری از ریشه های خشک شده گیاه زنبق را با مقداری آب جوش در یک قوری به مدت ده الی پانزده دقیقه در حرارت ملایم می گذارید تا دم بکشد. از این دم کرده و یا چای می توانید به تعداد دو الی سه فنجان در روز میل نمایید.

گیاه زنبق

لازم به ذکر است که گیاه زنبق را به مانند هر گیاه دارویی به جا و با احتیاط  مصرف کنید. و در صورت داشتن بیماری و یا هر گونه حساسیتی حتما قبل از مصرف با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

کلیک ها: 2
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

میوه دوریان

در دنیا میوه های عجیبی وجود دارد که خواص دارویی و غذایی زیادی هم دارند. یکی از این میوه ها دوریان است که دارای پوسته سخت و طعم تند و تیزی است. این میوه مخصوص مناطق گرمسیری می باشد و در آن نواحی نیز رشد می کند. کشورهایی نظیر تایلند، مالزی، فیلیپین، تاهیتی، هنک گنگ، سنگاپور، آفریقای جنوبی، و ویتنام و این قبیل مناطق استوایی محل رویش و پرورش دوریان برای اولین بار بودند.

مهمترین ترکیبات شیمایی که در میوه دوریان شناخته اند شامل کالری، چربی، هیدارت کربن، فیبر، پروتئین، تیامین، منگنز، ویتامین ب، فولات، منیزیوم، نیاسین، پتاسیم و مس هستند.
 میوه دوریان

دوریان جزو یکی از بزرگترین میوه های جهان محسوب می شود، که طولی به اندازه سی و عرض پانزده سانتی متر دارد. در طب سنتی بر روی این میوه تحقیقات زیادی انجام شده است، ولی هنوز مدارکی دلیل بر صحت و یا نادرستی خواص دارویی آن مشخص نیست. در ادامه مطلب به مهمترین فوایدی که محققان طب بومی و سنتی تا به حال برای این میوه شناخته اند اشاره می کنیم.

خواص میوه دوریان برای سلامتی

•میوه دوریان به علت خواص آنتی اکسیدانی بالایی که دارد خاصیت ضد سرطانی دارد و برای درمان انواع آن از جمله سرطان سینه کارآیی دارد.
•خوردن میوه دوریان  در درمان بیماری های قلبی نیز مفید است. همچنین این میوه باعث کاهش کلسترول بد در خون می گردد، و خطر ابتلا به سخت شدن و انسداد رگ ها را کاهش می دهد.

میوه دوریان

•مصرف میوه دوریان قند خون را کاهش می دهد و سبب تحریک انسولین در خون می گردد.

•پوسته میوه دوریان دارای خواص ضد قارچی و عفونت است که برای درمان التهابات پوستی می توان آن را به کار برد.

•در کشورهایی مثل مالزی از تمام قسمت های این میوه مثل برگ، ریشه و پوسته برای درمان برخی بیماری ها نظیر تب بالا و یرقان بهره می برند.

کاربرد و نحوه مصرف میوه دوریان

•از میوه دوریان در غذاهای خوش طعم و شیرین استفاده می کنند.

•در برخی از کشورها میوه دوریان در آب میوه ها مورد استقاده قرار می گیرد.

•در کشور اندونزی از دانه های آن در سوپ می ریزند.

میوه دوریان

•میوه دوریان به عنوان یک طعم دهنده در آب نبات، بستنی و سایر دسرها مصرف می گردد.

معمولا پوسته های سخت دوریان را به این نحو جدا می کنند که ابتدا دستکشی در دست می کنند و با چاقو به آرامی آن را از میوه گوشتی اش جدا می گردانند. همچنین گوشت منجمد شده میوه دوریان را نیز به فروش می رسانند.
عوارض جانبی مصرف میوه دوریان
تا به حال عوارض جانبی زیادی برای دوریان شناخته نشده است. ولی به علت بوی بد و زمختی که این میوه دارد شاید برای همه مناسب نباشد.

میوه دوریان

دیگر آنکه خوردن این میوه برای افرادی که مشروبات الکلی مصرف می کنند کشنده است. مطالعات حاکی از آن است که مصرف همزمان میوه دوریان با الکل سبب ایجاد استفراغ، حالت تهوع و تپش قلب در این افراد می گردد. زیرا ترکیبات گوگردی موجود در میوه دوریان مانع از شکستن مولکول های الکل شده و در نتیجه مقدار آن را در خون زیاد می کند. امیدواریم این میوه را تهیه کرده و از خواص ارزشمند آن نیز بهره ببرید.

کلیک ها: 2