سنگهای اهرام مصر چگونه جابجا می شدند؟

سنگهای اهرام مصر چگونه جابجا می شدند؟
اکثر افراد با دیدن اهرام مصر، این سوال برایشان پیش می آیدکه چگونه این سنگ های غول پیکر جا به جا شده اند؟ نظریه های مختلفی در مورد این مساله وجود دارد، عده ای می گویند که اهرام مصر با کمک موجودات فضایی یا غول ها ساخته شده است. البته برای اثبات این نظریه، باید مدارکی کافی وجود داشته باشد. در تحقیقی که توسط پژوهشگران انجام شد، مدارکی را کشف کردند که پاسخ بسیاری از سوال ها را می دهد. حدود 2000 سال پیش باستان شناس معروفی به نام دیودور سیسیلی زمانی که اهرام مصر را دید، بسیار تعجب کرد که چگونه این سنگ های بزرگ بدون استفاده از ماشین آلات جابه جا شدند. تا چندین سال، این سوال بدون جواب باقی ماند تا اینکه شواهدی کشف کردند، که نیروی انسانی زیادی در جابه جایی این سنگ ها به کار رفته است.  اما باز هم سوالات زیادی در مورد  چگونگی جابه جایی و تراشیدن سنگ ها پیش آمده است؟

کشف شدن سطوح شیب‌دار ۴۵۰۰ ساله

سنگهای اهرام مصر چگونه جابجا می شدند؟

گروهی از محققان باستان شناس در بیابانهای مصر، با کشف سطوح شیب‌دار که قدمت آنها به 4500 سال پیش بر می گردد، توانستند به این نتیجه برسند که در زمان قدیم از سطوح شیب‌دار برای ساخت اهرام مصر استفاده می کردند. بر طبق این نظریه، کارگران از وسیله‌هایی شبیه سورتمه‌ی بزرگ استفاده می کردند و با کمک آنها می‌توانستند سنگ‌های چند تنی را به ارتفاع ده‌ها متری بالا ببرند. باستان شناسان این فرضیه را دارند که یک سطح شیب ‌دار مرکزی در کنار دو پلکان قرار داشته و کارگران، سنگ ها را روی سورتمه ی بزرگ چوبی با طناب به محل ساخت اهرام، بالا می کشیدند. طراحی جالبی که در آن زمان وجود داشته، این است که ستون های چوبی در سطح شیب دار قرار داشته که کارگران به وسیله آن طناب را از پایین می کشند و گروهی دیگر از بالا. تا به امروز این طراحی سیستم در هیچ جای دنیا مشاهده نشده است. براساس تحقیقاتی که روی دو کتیبه خوفو و ابزارهای به جا مانده، انجام شده؛ متوجه شدند که قدمت این سیستم به دوران حکومت خوفو(دومین فرعون مصر باستان) بر می گردد.

سنگهای اهرام مصر چگونه جابجا می شدند؟
هرم بزرگ از 2 میلیون بلوک سنگی با وزن بیش از 2 تن ساخته شده است. در واقع هرم بزرگ جیزه، تنها آثاری است که از بین عجایب هفتگانه جهان باقی مانده است، به همین دلیل بسیار مشهور شده است. محققان تخمین می زنند که این اهرام در دوران خوفو و بین سال های سال‌های ۲۵۸۹ تا ۲۵۶۶ پیش از میلاد مسیح ساخته شده است. دلایل ساخت این اهرام هنوز مشخص نیست، ولی محققان معتقد هستند که هدف ساخت این اهرام این است که مقبره‌ای برای پادشاهان باشد. البته هنوز پرسش هایی زیادی وجود دارد، مثلا افرادی که در ساخت اهرام مصر کار می کردند، برده بودند یا استخدام شده و پول دریافت میکردند؟ البته این نظریه هم وجود دارد که بسیاری از مردم مصر، به صورت داوطلبانه برای ساخت این اهرام مشارکت می کردند. هنوز در مورد ساخت اهرام مصر سوالات زیادی وجود دارد که امیدواریم  با پیشرفت علم، ابهامات زیادی که در مورد ساخت این اهرام وجود دارد، از بین برود.

سنگهای اهرام مصر چگونه جابجا می شدند؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر