ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

هزینه های سفر به شهر استکهلم

شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد می باشد. این شهر شامل بیش از چهارده جزیره است که توسط پل های بی شماری به یک دیگر متصل می شوند. آب بخشی جدایی ناپذیر از شهر است. پارک ها و باغ های زیاد در استکهلم باعث جذب هر چه بیش تر گردشگر به آن شده است. به طور کلی آب و پارک بیش از نیمی از شهر را پوشش می دهد که موجب بهتر شدن هر چه بیش تر هوا می شود.

حتما انتظار دارید با توجه به موقعیت جغرافیایی سوئد، شهر استکهلم آب و هوای سردی داشته باشد، اما این طور نیست. ماه های ژوئیه و اوت، مرطوب ترین ماه ها هستند و درجه ی حرارت تابستان حدود بیست تا بیست و پنج درجه ی سانتی گراد می باشد. ماه های پاییز خنک تر و مرطوب تر هستند و ماه های زمستان، از دسامبر تا مارس سرد است و حدود سه درجه ی سانتی گراد می باشد. بارش برف می تواند بین اواخر نوامبر و اوایل آوریل اتفاق بیفتد. دمای فصل بهار حدود نه درجه است و این فصل، موقعیت مناسبی را برای توریست ها فراهم می آورد. فضای مدرن و فوق العاده ی شهر باعث می شود که زیاد در هتل خود نمانید و دائما تمایل برای رفتن به بیرون داشته باشید. این شهر پر زرق و برق، شهر زیبایی برای کشف کردن و لذت بردن است. از دغدغه های سفر به استکهلم، هزینه هایی است  که هر مسافر باید برای کار های واجب خود انجام دهد. پس با اطلاعات زیر برای راهنمایی بیش تر همراه باشید. همان طور که می دانید واحد پول کشور سوئد کرون است.

هزینه های سفر به شهر استکهلم

 به طور میانگین، هر مسافر برای هزینه های روزانه ی خود باید مبلغی در حدود هزار و سیصد کرون پرداخت کند. بنابر این انتظار می رود که برای یک هفته سفر به استکهلم، تقریبا نه هزار و سیصد کرون بپردازید. هزینه ی سفر برای دو نفر در یک هفته حدود هجده هزار و هفت صد کرون می شود.

 استکهلم دارای هتل ها و محل های اقامت بسیاری است. هزینه ی اقامت یک روزه در یک هتل معمولی با امکانات نسبتا خوب برابر با هفت صد و پنجاه کرون می باشد. صرف صبحانه در این شهر تقریبا برابر با نود کرون می شود اما به طور کلی هر نفر برای سه وعده ی غذایی خود در استکهلم باید چیزی حدود سی صد کرون پرداخت کند.

هزینه های سفر به شهر استکهلم

حمل و نقل در استکهلم آسان و در دسترس است. هزینه ی استفاده از تاکسی ها، اتوبوس ها و مترو در روز به طور میانگین صد و هشتاد کرون است. همچنین گفتنی است که برای بازدید از مناطق مختلف و تهیه ی بلیت های ورودی آن ها چیزی در حدود دویست و بیست کرون باید بپردازید.

 هزینه های سفر به شهر استکهلم

کلیک ها: 12
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

همه چیز در مورد جزیره ی گوتلند

     نیکول زرر، از جغرافی دان های معروف در جهان، گوتلند را مورد بررسی قرار داده است و چند چیز را کشف کرده است که این جزیره ی سوئدی را  برجسته و سفر به آن را تبدیل به یک تجربه ی فراموش نشدنی می کند. گوتلند بزرگ ترین جزیره ی سوئد و همچنین بزرگ ترین جزیره در دریای بالتیک است. در کنار این جزیره نیز جزایر دیگری از جمله فارو، گوتسکا ساندون و کارلسو وجود دارند. موقعیت جدا شده ی این جزیره در وسط دریای بالتیک آن را نسبت به مناطق مشابه در آن نزدیکی متمایز می کند.

کیک زعفران: هنگامی که در مورد فرهنگ یک منطقه سخن می گوییم نا خود آگاه در مورد غذای آن نیز می اندیشیم. از آن جا که غذا بخش مهمی از سنت ها و فرهنگ های یک منطقه است، کیک زعفران در گوتلند نیز می تواند از نکات قابل توجه در آن جا باشد. این یک دسر سنتی است که به طور مخصوص در گوتلند پخته می شود. این کیک شامل برنج، تخم مرغ، شیر، بادام، شکر و البته زعفران است. این دسر با مربا نیز صرف می شود. این دسر خوشمزه در تمام طول روز می تواند برای شما لذت بخش و لذیذ باشد.

همه چیز در مورد جزیره ی گوتلند

اسب های وحشی در گوتلند: پاهای کوتاه و چشم های بزرگ از خصوصیات این اسب های وحشی و کم یاب در سوئد هستند. امروزه از بیش تر این اسب ها در مدارس سوار کاری و برای اسب دوانی استفاده می شود. اگر در یک تور کامل در گوتلند شرکت می کنید، می توانید با نشستن روی این اسب های دوس داشتنی و خاص تجربه ی لذت بخشی را برای خود به ارمغان آورید.

گوسفند های گوتلند: گوسفند های بومی گوتلند از قدیمی ترین گوسفند های سوئدی هستند. اندازه این گوسفند ها کوچک است و پشم هایی نقره ای رنگ دارد و با گشت و گذار در این جزیره ممکن است چشم شما به این گوسفند ها بخورد.

همه چیز در مورد جزیره ی گوتلند

سیاست در گوتلند: گوتلند نقش بسیار مهمی در سیاست سوئد ایفا می کند.از سال 1986 تا امروزه، پارک آلمدالن در ویزبی به مدت یک هفته در تابستان میزبان رهبران سیاسی مهم کشور بئده است. در این مجالس انواع مسائل اجتماعی و سیاسی مورد بحث قرار می گیرد. پس در این هفته ی تابستانی جزیره ی گوتلند معمولا از نظر جمعیتی شلوغ می شود. جشنواره های مشابه سیاسی نیز در نروژ، استونی و دانمارک در هر سال برگزار می شود.

معماری تاریخی گوتلند: در اطراف غرب منطقه ی ویزبی در گوتلند، شما قدیمی ترین دیوار در شمال اروپا را خواهید یافت. در آن منطقه تقریبا تمام دیوار های قرون وسطی در خود را حفظ کرده است. این دیوار در ویزبی از سال های قدیم از میراث های جهانی یونسکو می باشد. 

همه چیز در مورد جزیره ی گوتلند

کلیک ها: 9
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

راهنمای سفر به استکهلم

استکهلم یکی از شهر های بسیاز زیبای دنیا است. مهم نیست که چند بار به این شهر سفر کنید، هر باری که از استکهلم دیدن کنید مجذوب زیبایی های آن خواهید شد. همه چیز در این شهر زیبا و حیرت انگیز است. پارک ها، جزایر، بندرگاه و تاریخچه ی خانه های رنگی آن به هزاران سال پیش بر می گردد. این شهر به تنهایی دارای 14 جزیره، هزاران موزه، جاذبه ی گردشگری و پارک ها و مکان های هنری است که می توانید از آن ها دیدن کنید. همچنین داخل این شهر  عمارات ها و ساختمان های زیبایی وجود دارد که شما را متحیر خواهد کرد. با وجود این که استکهلم شهر ارزان قیمتی نیست اما ارزش دیدن را حتی برای چندین بار نیز دارد. در این مقاله سعی کرده ایم نکات سفر به این شهر جذاب را جمع آوری کنیم. پس با ادامه ی مقاله با ما همراه شوید.

راهنمای سفر به استکهلم

مناطقی که باید از آن دیدن کنید

1- در Gamla Stan به گشت و گذار بپردازید

این منطقه یکی از اصلی ترین محله های استکهلم است. در Gamla Stan شما شاهد ساختمان های تاریخی و زیبایی هستید که شما را حیرت زده خواهد کرد. همچنین موزه ی نوبل، کاخ سلطنتی، خیابان های سنگی و خانه هایی با سبک قدیمی باعث جذابیت دو چندان این منطقه شده است. این مرکز تاریخی یکی از زیباترین قسمت های این شهر است.

راهنمای سفر به استکهلم

2- archipelago

اطراف استکهلم با جزایر و راه های آبی بسیار زیبایی احاطه شده است. اگر از این جزایر دیدن نکنید، مثل این است که اصلا به استکهلم سفر نکرده اید. همچنین تورهایی وجود دارند که سرتاسر این شهر زیبا را به شما نشان خواهند داد. به شما پیشنهاد می کنیم اگر مدت زمانی که در این شهر اقامت دارید کوتاه است، حتما برای گردش در شهر از این تورها استفاده کنید.

3- موزه ی ملی آنتیک

اگر به تاریخ اسکاندیناوی علاقه مند هستید، این موزه حتما به شما پیشنهاد می شود. همچنین می توانید گنج های طلایی که متعلق به زمان برونز تا قرن 16 ام هستند را در این موزه مشاهده کنید. جالب است بدانید بازدید از این موزه چهارشنبه ها و جمعه ها کاملا مجانی است. همچنین برای دانش آموزان و دانشجویانی که علاقه مند به بازدید از این موزه هستند تخفیف قائل شده اند. اگر قصد رفتن به موزه ی ملی آنتیک را دارید باید بدانید این موزه از ساعت 4 عصر تا 8 شب باز است.

هزینه ی اقامت در استکهلم

خوابگاه های اشتراکی این شهر از 250 کرون سوئد و اتاق های خصوصی آن از 890 کرون سوئد شروع می شود. متاسفانه اقامتگاه های موجود در استکهلم به هیچ وجه مقرون به صرفه نیستند. درمورد مهمان خانه ها نیز باید بدانید اکثر مهمان خانه های این شهر تازه ساخت هستند.

راهنمای سفر به استکهلم

کلیک ها: 16

زیر مجموعه ها