سیب زمینی پر از خواص

همه ما در به طور روزانه از سیب زمینی برای مصرف درانواع غذاها استفاده می کنیم. و بهتر است در مورد این ماده خوراکی بیشتر بدانیم. سیب زمینی ماده خوراکی سرشار از ویتامینهای ب و ث و دارای مواد چربی است. همچنین حاوی املاح و عناصری چون پتاس است. که برای بدن لازم و مفید می باشد. لازم به ذکر است که ویتامین ث سیب زمینی با انبار کردن د رزمستان کاهش می یابد و نکته دیگر آنکه مواد و املاح معدنی سیب زمینی نظیر پلاس که به آن نیز اشاره شد. معمولا در قسمت و لایه زیرین پوست آن قرار دارد، به همین خاطر نباید پوست سیب زمینی را کلفت و ضخیم برداشت. همچنین سیب زمینی چنانچه مدتی باقی بماند دارای جوانه هایی می باشد. که این جوانه ها حاوی سمی به نام سودانین هستند که برای بدنمضر می باشند. بنابراین نباید که سیب زمینی ها را بیش از حد مجاز نگهداری کرد.

 

سیب زمینی پر از خواص

نگاه تغذیه شناسان در مورد سیب زمینی
اسکوربوت بیماری شایع در مورد لثه هاست که بر اثر کمبود ویتامین ث به وجود می آید. و سیب زمینی می تواند در پیشگیری از آن کمک کند. همچنین از آب سیب زمینی می توان برای رفع ترشی معده و اسهال کودکان استفاده کرد. شاید خوردن آب سیب زمینی برای کودکان کمی سخت باشد. ولی می توان برای خوش طعم کردن آن با آب هویج و یا گوجه فرنگی مخلوط کرده و به کودک داد.

 

سیب زمینی پر از خواص
افرادی که دارای ورم چشم هستند می توانند از سیب زمینی رنده شده در پارچه مخصوص پانسمان استفاده کرده و هفته ای دو الی سه روز از این ضماد استفاده کنند. ورم چشمشان خوب می شود. همچنین این ضماد برای زدگی جای نیش زنبور و افرادی که دچار سوختگی شدید هستند هم مفید واقع می شود.
دیگر آنکه سیب زمینی برای ورم مفاصل و بیماری بواسیر که امروزه بسیار شایع است مفید بوده ، منوط بر آنکه از سیب زمینی به اندازه متعادل استفاده شود. زیرا مصرف زیاد سیب زمینی نیز باعث بواسیر می شود. و سیب زمنی می تواند به صورت بخار پز و آب پز برای رفع سرماخوردگی غذای بسیار مفیدی باشد.

 

سیب زمینی پر از خواص

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

شهر زیر زمینی کاریز کیش

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

روش جدید هدف قرار دادن تومورها با استفاده از نانوتکنولوژی

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد