شرایط سفر مسافران ایرانی به گرجستان

گرجستان یکی از کشورهای زیبای اوراسیایی است که در هر دو قاره ی اروپا و آسیا واقع شده است. زبان رسمی کشور گرجستان، گرجی است و بر اساس آمارها دین اکثریت مردم این کشور مسیحی می باشد. پایتخت گرجستان نیز شهر زیبای تفلیس است که بزرگ ترین شهر این کشور نیز محسوب می شود.

ایران و گرجستان در سال 2016 لغو روادید را امضا کرده اند. این موضوع به این معنا است که ایرانی ها برای سفر به گرجستان نیازی به دریافت ویزا ندارند. در واقع بر اساس این توافق بین کشور ایران و گرجستان، مردم ایران می توانند بدون گرفتن ویزا به مدت 45 روز در کشور گرجستان اقامت داشته باشند. سفیر این کشور در ایران نیز درباره ی این موضوع گفته است که از زمان امضای توافق لغو روادید، سفر ایرانی ها به گرجستان 600 درصد افزایش داشته است.

شرایط سفر مسافران ایرانی به گرجستان

اما متاسفانه مدتی است که با روند افزایش شدید مسافران ایرانی به تفلیس، ماموران فرودگاهی این کشور با مسافران بدرفتاری کرده و شرایط ویژه ای را برای پذیرش مسافران اعلام کرده اند. به تازگی از سوی هوایپمایی قشم ایر اطلاعیه ای منتشر شده است که در آن تمام آژانس های مسافرتی را از شرایط ویژه و سخت گیرانه ی پذیرش در مسیر تهران تفلیس آگاه کرده است و از آن ها نیز درخواست کرده تا مسافران گرجستان را از این شرایط جدید باخبر سازند.

شرایط سفر مسافران ایرانی به گرجستان

در این اطلاعیه ذکر شده است که پلیس فرودگاه تفلیس در روزهای اخیر مسافران زیادی را برای نداشتن شرایط مذکور بازمی گرداند و اجازه ی ورود آن ها به کشور را نمی دهد. بر اساس این اطلاعیه کلیه ی مسافران مسیر تهران تفلیس به جز کسانی که اقامت کشور گرجستان را دارند باید شرایط خاصی را رعایت کنند تا پلیس آن ها را برای ورود به کشور بپذیرد، این شرایط عبارت اند از این که مسافران باید حتما بلیط برگشت در مسیر ایارن گرجستان را با خود به همراه داشته باشند، واچر هتل و بیمه ی مسافرتی نیز از دیگر الزاماتی استکه مسافران باید با خود داشته باشند و علاوه بر این ها هر فردی باید هزینه ی سفر کافی و متناسب با روزهای اقامت خود در گرجستان را داشته باشد.

بر طبق نظر سفیر گرجستان در ایران علی رغم این که پس از امضای لغو روادید آمار مسافران ایرانی به گرجستان افزایش داشته است، مشخص نیست که با شرایط فعلی و ادامه ی روند سخت گیری ها، این آمار تا چه اندازه کاهش خواهد یافت.

شرایط سفر مسافران ایرانی به گرجستان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

تور گرجستان

تور گرجستان زمستان 95

تور گرجستان بهمن 95

تور گرجستان اسفند 95

تور گرجستان نوروز 96

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - Majid Ahmadkhani

    متاسفانه ايران هيچ برخوردي با كشور گرجستان نميكند و تازگيا كشور گرجستان به رفتار هاي ناخوشايند عربستان صعودي دوچار شده است

    Unfortunately, Iran does not deal with the Georgian state, and the Georgian state drove to Saudi Arabia's unpleasant behavior.