شلغم بهترین آنتی بیوتیک خانگی

باور گذشتگان بر این بود که شلغم یک آنتی بیوتیک طبیعی است و بدین جهت از آن به خصوص برای درمان سرماخوردگی به روش‌های مختلف استفاده می‌کردند ترکیبات شلغم میکروب‌کش و ضد عفونی‌کننده‌ای دارد که باعث التیام بخشی به علائم زکام و سرماخوردگی می‌شود و از ابتلا به آن‌ها جلوگیری می‌کند. شلغم خلط‌آور، درمان‌کننده سرفه‌های خشک، گلو درد، ملین سینه و التیام‌دهنده تنگی نفس است. به علاوه ریه‌ها را پاک و با لینت ملایم روده‌ها سموم و میکروب‌ها را از بدن خارج می‌کند.

 

شلغم بهترین آنتی بیوتیک خانگی

برای استفاده هرچه بیشتر از فواید شلغم می توانید از بخور شلغم آبپز یا بخارپز استفاده کنید. با این کار سردرد‌های ناشی از سرماخوردگی فروکش کرده و ریه‌ها و مجاری تنفسی، سینوس‌ها باز و گرفتگی بینی را از خلط‌های مسدودکننده پاک می شود. قرقره آب شلغم پخته هم برای التیام گلودرد بسیار توصیه می شود شما می‌توانید شلغم خام یا پخته را رنده یا له کنید و با عسل بخورید. اگر این روش ها را نپسندید از شلغم در تهیه سوپ شلغم، آش شلغم، معجون شلغم و عسل، بخور و جوشانده شلغم و ... استفاده کنید و یا از آن به صورت خام در تهیه سالاد استفاده کنید.

برای تهیه شلغم و عسل یا معجون عسل در شلغم، که برای درمان انواع بیماری ها به خصوص سرماخوردگی می بایست در ابتدا شلغم‌ها را شسته و پوست گرفته و داخل شلغم‌ها را با قاشق خالی کنید. بعد از آن داخل هریک از شلغم‌ها را با یک قاشق مرباخوری عسل پر کنید . لازم نیست که عسل را لب‌به لب پر کنید، چرا که سرریز می کند. سپس شلغم‌ها را داخل یک ظرف مناسب مثل ظرف پیرکس که حمل حرارت داشته باشد یا قابلمه‌ای با دیواره بلند قرار دهید. درب ظرف را بسته و یک ظرف دیگر مثل قابلمه را تا نیمه آب کنید و ظرف حاوی شلغم‌ها را داخل آن قرار دهید. این امکان نیز وجود دارد تا شلغم‌ها را مستقیم داخل آب قرار دهید. قابلمه آب را روی حرارت قرار داده و شعله را خیلی کم کنید. حدود دو ساعت بعد، شعله را خاموش و اجازه دهید شلغم‌ها خنک شوند. وقتی شلغم‌ها خنک شدند، مایع داخل آن‌ها را درون لیوان ریخته و از آن در روز سه وعده میل کنید.

 

شلغم بهترین آنتی بیوتیک خانگی

شلغم بهترین آنتی بیوتیک خانگی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل باس بیوتیک ارمنستان

درمان های خانگی برای خشکی چشم

آشنایی با مهمترین آنتی بیوتیک های طبیعی

بهترین گیاهان دارویی برای درمان سرماخوردگی

لیستی از بهترین هاستل های کوله پشتی چی در هند

بهترین شغل ها برای کسب درآمد در سفر

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد