ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شنبلیله و فواید استفاده از آن برای سلامتی

شنبلیله یکی از انواع سبزیجات معطر است که معمولا در همه خانه ها این گیاه را به صورت خشک شده می توان یافت. این گیاه که در گروه گیاهان دارویی نیز قرار دارد دارای خواص بسیار مفیدی برای بدن است که مصرف آن می تواند در درمان برخی از بیماری ها و همچنین حفظ سلامت بدن بسیار مفید باشد.

 

شنبلیله و فواید استفاده از آن برای سلامتی

خواص گیاه شنبلیله:

1- در شنبلیله ماده به نام گالاکتومانان وجود دارد که سریعا منجر به جذب قند خون شده و در نتیجه برای افراد دیابتی مناسب است.

2- با توجه به این که شنبلیله می تواند حرکت مواد در روده ها را منظم کند در نتیجه برای افرادی که به یبوست مبتلا هستند استفاده از پودر شنبلیله استفاده کنند.

3- دانه شنبلیله به عنوان یک پاک کننده قوی شناخته شده است به گونه ای که با پاک کردن مواد سمی از بدن به تمیز شدن دستگاه گوارشی کمک می کند.

4- همچنین لازم به ذکر است که پودر شنبلیله به منظور جلوگیری از زخم معده بسیار توصیه می شود چرا که همانند یک لایه محافظتی بر روی جداره داخلی معده قرار خواهد گرفت.

5- در شنبلیله دو ماده به نام های ایزوفلاون و دیوسگنین وجود دارد که باعث می شود دردهای دوران قاعدگی رفع شده و فرد در این دوران آرامش بیشتری داشته باشد.

6- با توجه به این که در دانه شنبلیله میزان فیبر زیاد است لذا لایه داخلی روده را پوشش داده و از آن در برابر سرطان روده محافظت می کند.

7- لازم به ذکر است که شنبلیله دارای آهن فراوانی است در نتیجه برای درمان کم خونی مصرف این گیاه را به همه به ویژه خانم ها توصیه می کنیم.

8- حتما شنیده اید که شنبلیله شیر مادران را زیاد می کند. این تاثیر به واسطه وجود دیوسگنین در شنبلیله است.

9- شنبلیله را یک گاه ضد پیری می دانند چرا که نیاسین موجو در آن باعث ترمیم سلول های آسیب دیده و در نتیجه جلوگیری از روند پیری می شود.

10- با توجه به این که شنبلیله موجب تقویت ریشه مو می شود لذا برای کسانی که دچار عارضه ریزش مو هستند خوردن ای گیاه بسیار مفید خواهد بود.

 

شنبلیله و فواید استفاده از آن برای سلامتی

شنبلیله و فواید استفاده از آن برای سلامتی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد