شهری که با تار عنکبوت پوشانده شده است - 5.0 out of 5 based on 1 vote

شهری که با تار عنکبوت پوشانده شده است

شهری که با تار عنکبوت پوشانده شده است

یونان را همه ما با عجایب و اساطیرش میشناسیم و این تیتر که شهری را تنیده در میان تلی از تارهای عنکبوت معرفی میکند، برگرفته از همان عجایب یونانی است. در غرب کشور یونان شهری ساحلی بنام آیتولیکو وجود دارد که در هر سال، چند روزی را دچار پدیده ای عجیب می شود. نوعی از عنکبوت ها با نام تتراگاتا در شهر آیتولیکو وجود دارد که هر ساله این پدیده را رقم میزنند و سراسر شهر را از تارهای خودشان می پوشانند.

شهری که با تار عنکبوت پوشانده شده است

اما مردم آیتولیکو اگرچه سالهاست که به این پدیده عادت کرده اند، به تازگی شاهد این هستند که این معضل در حال تبدیل شدن به یک فاجعه است. مدتهاست که سازمان ها بین المللی و حتی مسئولین ذی ربط یونانی، به مردم هشدار میدهند که این اتفاق میتواند به زودی مشکلات بسیاری را بوچود آورده و زندگی را در شهر آیتولیکو مختل کند. حالا سوالی که پس از خواندن این بخش از متن پیش می آید، احتمالا این است که اصلا چرا این پدیده در یونان رخ می دهد و چرا این عنکبوت ها اینقدر به این شهر ساحلی یونانی علاقه مند هستند؟

دلیل این فاجعه این است که در شهر آیتولیکو نوع خاصی از پشه ها وجود دارند که غذای اصلی عنکبوت های تتراگاتا محسوب میشوند. عنکبوت ها نیز هر بار که تعداد پشه ها به مقدار زیادی می رسد، سعی میکنند بیشتر نقاط در دسترس شهر را با تارهای خود بپوشانند. این تارها نیز موجب میشوند که پشه ها در آنها گیر کرده و به راحتی توسط آنها شکار گردند. البته واکنش مردم یونان نسبت به این قضیه تا حدودی بر اساس بیخیالی بوده است. چرا که آنها عقیده دارند این اتفاق جزئی از طبیعت است و اگر قرار باشد که دخالتی در این موضوع انجام دهند، اکوسیستم را به هم خواهند ریخت.

شهری که با تار عنکبوت پوشانده شده است

در مقابل اما، کارشناسان اظهار کرده اند که میتوان با استفاده از تمهیداتی علمی و مناسب خیلی ساز و کار اکوسیستم را به هم نریزند و به راحتی از پس حل این مشکل بر بیایند. تا کنون قدمهایی از طرف مسئولین برای حل مشکلات هم برداشته شده اما تا زمانی که مردم بومی این منطقه بصورت یکپارچه برای مقابله با این معضل کاری نکنند، در سالهای بعد هم شاهد هجوم این عنکبوت ها خواهند بود.

شهری که با تار عنکبوت پوشانده شده است

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر