شهر ها و مکان های توریستی سوئیس (1)

از شهر های توریستی سوئیس می توان به بازل، ژنو، زوریخ، برن،لوزان، لوزرن، سن موریترز، مونتریکس و اینتر لیکن اشاره کرد.


1- لوزان: این شهر در قسمت شمالی دریاچه ژنو واقع شده است. شهر لوزان مرکز کانتون وود است و طبق آمار های سال 2007 حدود 128 هزار نفر جمعیت دارد. به علاوه این شهر مرکز حمل و نقل کانتون وود، مدخل کانتون والیز است. لوزان چند پیست اسکی مهم دارد که از جاذبه های گردش گری است. چشم انداز شهر لوزان بسیار زیبا است و اطراف این شهر را باغ ها و تاکستان ها احاطه کردند. اگر وارد این شهر شوید، حال و هوای قرون وسطایی آن را بیش تر درک می کنید. این شهر کوچه های باریک، بوتیک ها و مغازه های کوچک، رستوران ها و کافه های دنج دارد. از سال 1994 لوزان مقر جهانی المپیک شد. علاوه بر آن از موزه های معروف این شهر، موزه المپیک است که جزو 10 مکان برتر جهان گردی در سوئیس به حساب می اید.

 

شهر های و مکان های توریستی سوئیس 1

هم چنین مردم علاقه مند به هنر به بازدید مجموعه های هنری دی آی آرت بروت در این شهر می آیند. در لوزان به هنر معماری توجه بسیاری شده است. می توانید ساختمان ها و خانه هایی ببینید که به سبک قرون وسطایی طراحی شده است. معروف ترین بنا در این شهر کلیسای جامع است که در قسمت شمالی شهر قدیمی قرار دارد و به سبک گوتیک ساخته شده است ( این کلیسا جزو 10 جاذبه برتر جهانگردی سوئیس شناخته شده است ). این شهر دو دانشگاه معتبر و موسسه آموزش های عالی هم دارد، بنا براین هر ساله دانشجو های زیادی را از سر تا سر دنیا جذب می کند. علاوه بر آن اگر به این شهر سفر کنید می توانید غذاهای بین المللی و با کیفیت بخورید. چرا که این شهر 16 رستوران دارد که از نظر کیفیت توانسته اند رتبه اول را کسب کنند.

 

شهر های و مکان های توریستی سوئیس 1


2- سن موریتز: می توان گفت یکی از کوچک ترین شهر های سوئیس است. سن موریتز، شهری مرتفع است که روی ارتفاعات سوئیس در جنوب شرقی این شهر واقع شده است. در نزدیکی آن دره انگادین در گرابوندن واقع شده است. طبق آمار سال 2007 جمعیت این شهر چیزی حدود 5 هزار نفر بوده است. آب و هوای سن موریتز نسبت به شهر های دیگر سوئیس معتدل تر است و روز های آفتابی بیش تری دارد و در تابستان طبیعت متغیری دارد. این شهر منطقه های جهانگردی زیادی دارد. فضای آرام، اب و هوای مناسب، امکانات خرید و موقعیت های ورزشی و فرهنگی باعث شده کسانی که به دنبال استراحت کردن هستند به این شهر سفر کنند. امکانات جذاب در تابستان ها عبارت اند از: پیاده روی در مناطق با چشم انداز فوق العاده، کوه نوردی کردن، گلف، اسب سواری، قایق رانی و موج سواری و اسکی روی آب. در این شهر مناطق ریلی زیادی هم وجود دارد که امکان سفر با قطار به نقاط دیگر سوئیس را مهیا می کند. از این قطار ها می توان قطار سریع السیر گلسییر، برنینا، پالم و انگادین استار را نام برد.

 

شهر های و مکان های توریستی سوئیس 1

این شهر به عنوان دومین شهر مشهور برای استراحت کردن تبدیل شده است. به طوری که افراد معروف را می توانید در تعطیلات در این شهر پیدا کنید. در فصل زمستان و با سرد شدن هوا، امکانات تفریح هم متنوع تر می شود و این شهر حدود 150 برنامه متفاوت برای توریست ها دارد. علاوه بر برنامه های سنتی همیشگی، برنامه های مدرنی هم مثل مسابقه های جام جهانی اسکی سرعت روی برف، جشنواره های موسیقی کلاسیک، جاز، متال و سمفونی اشاره کرد. جشنواره ها و مسابقه های زیادی هم مثل سورتمه سواری، لوژ سواری موتاس موراگل، مسابقه های اسب سواری، چوگان و کریکت در دریاچه ی یخ زده، جشنواره غذا، پرش اسکی، مسابقه ی مارتون اسکی انگادین در این شهر برگزار می شود. تعداد توریست ها در زمستان بیش تر از تابستان است و از بین این توریست ها حدود 13 هزار شرکت کننده برای شرکت در مسابقات به این شهر می آیند. از دیگر جاذبه های جهانگردی این شهر می توان به چشمه آب معدنی سن موریتز هم اشاره کرد. که مردم این شهر عقیده دارند شفا بخش است. حتی در قرون وسطی مردم برای استفاده از این آب به این شهر می آمدند.

 

شهر های و مکان های توریستی سوئیس 1


3- مونتریکس: مونتریکس شهری کوچک است که در قسمت ساحل شرقی دریاچه ژنو قرار دارد. این شهر طبق آمار سال 2007 چیزی حدود 22 هزار نفر جمعیت داشت. درست رو به روی این شهر کوهی مرتفع قرار دارد. می توانید در هتل بنشینید و از منظره ی حرکت کشتی ها بر روی دریاچه و قله های پوشیده از برف لذت ببرید. این شهر مزارع انگور بسیاری دارد و کشت این محصول از اهمیت زیادی در مونتریکس برخوردار است. همچنین جشنواره های مهمی مثل جشنواره موسیقی جاز مونتریکس، جشنواره فیلم و جشنواره های موسیقی کلاسیک و رقص در این شهر برگزار می شود. از جاذبه های توریستی این شهر می توان به چاتیو دی چیلون، قلعه ای تاریخی که واقع در کنار دریاچه ژنو است، هاتس دی مونتریکس و کوه های خوش منظره آن اشاره کرد. به علت وجود کوه ها در نزدیکی این شهر ورزش اسکی همانند شهر های دیگر سوئیس از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

شهر های و مکان های توریستی سوئیس 1

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سوئیس استانبول

هتل آدم و حوا آنتالیا

صفحه پکیج ها

تور کیش 3 شب و 4 روز

هتل سوئیس گاردن مالزی

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر