شکر قهوه ای

شکر، شیرینی نام آشنای روزانه ی بسیاری از ماست که هر روز روایت های متفاوتی از سودمند یا مضر بودن آن می خوانیم و می شنویم. اما آیا شکر برای سلامتی مضر است؟ شکر قهوه ای چیست؟ تفاوت شکر سفید و قهوه ای در چیست؟ و... در پاسخ به پرسش اول باید بیان کرد که هیچ ماده ی غذایی نمی تواند صرفا به علت خاصی برای بدن مضر باشد، مگر اینکه به علت بیماری خاص و یا افراط و تفریط در مصرف باعث شود تا برای بدن خطراتی ایجاد کند. شکر فقط به صورت آن چه که ما تصور می کنیم وجود ندارد بلکه با نام های دیگری همچون دکستروز، شربت ذرت با فروکتوز بالا، شربت برنج، شکر خام یا سوکروزنیز در اختیار افراد قرار می گیرد.

شکر قهوه ای

شکر قهوه ای نوعی دیگر از شکر است که زمزمه هایی از مفیدتر بودن آن نسبت به شکر سفید به گوش می خورد. اما باید اذعان کرد که از منظر کالری، تفاوتی بین این دو وجود ندارد. اما چگونگی تولید شکر قهوه ای به این صورت است که تولید کنندگان از مخلوط نمودن کریستال‌های شکر سفید با مقادیری از ملاس، محلولی را بدست می آورند که شکر قهوه‌ای نامگذاری می شود به علاوه بعد از فرآیند خشک شدن، کریستال‌های شکر قهوه‌ای تولید می‌شوند که مقدار ملاس به کار رفته در شکر ها متفاوت است.

شکر قهوه ای

اگر می خواهید شکر قهوه ای را از شکر سیاه تمایز دهید باید گفت که شکر قهوه ای به تیرگی رنگ و بافت زبر شهرت دارد. برای استفاده توصیه می کنیم که شکر قهوه ای را پودر کنید یا آن را با 2 تا 3 قاشق سوپخوری آب همراه با 2 قاشق آبلیمو مخلوط کنید به علاوه می توانید ذوب شده شکر قهوه ای را با خامه مخلوط کنید و با بستنی میل کنید. تبلیغات زیادی توسط تعدادی از افراد سود جو در ارتباط با شکر قهوه ای در حال گسترش است. اما به خاطر داشته باشید که شکر سفید و قهوه از نظر ماهوی تفاوتی با هم ندارند و هر دو می توانند چاق کننده و پرکالری باشند. بنابراین در خوردن آن حد میانه ای قائل باشید و سعی کنید تا شکر های طبیعی را هم در رژیم غذایی خود بگنجانید.

شکر قهوه ای

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل رامادا دی ام ای تایلند

هتل ای اف آکوا پارک باکو

هتل قهوه سویی سرعین

دریاچه نقره ای پاتایا تایلند

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

فروشگاه زنجیره ای کرفور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد