ضد زلزله ترین آسمان خراش جهان

در رقابت بین المللی معماری موسوم به دی ام ای که در آلمان برگزار شد عنوان ضد زلزله ترین آسمان خراش جهان که در طراحی و ساخت آن از فناوری تازه ای استفاده شده است به ساختمان Torre Reforma که در مکزیکوستی توسط شرکت LBR&A Architectos بنا نهاده شده است رسید. این ساختمان که ارتفاع آن به 246 متر می رسد بلندترین ساختمان شهر مکزیکوستی محسوب می شود.

ضد زلزله ترین آسمان خراش جهان
طراحی طاهری این ساختمان تفاوت چندانی با ساختمان های دیگر ندارد تنها در یک سوم بالایی آن ظاهر ساختمان شبیه به گونیا است و بخش پایینی آن به قسمت های گوناگونی تقسیم شده است که کاربردهای متفاوتی دارند یک بخش آن، ساختمانی تاریخی است که مرمت شده و به عنوان لابی برج استفاده می شود و بخشی دیگر یک باغ کوچک و زیبا را شامل می شود. این ساختمان عنوان ضدزلزله ترین آسمان خراش را با بررسی بیش از 1000 برج بلند در دنیا از آن خود کرده است.

ضد زلزله ترین آسمان خراش جهان
این ساختمان استانداردهای ال ای ای دی را نیز کسب کرده است که این استانداردها خواستار حداکثر میزان سازگاری با محیط زیست و امکان بازیابی و استفاده مجدد از آب باران در درون آن برای تهویه و غیره است و ساختمان مذکور تمامی این موارد را داراست علاوه این در این ساختمان توربین های کوچک بادی هم برای کاهش مصرف برق و استفاده از روشی جدید برای تولید الکتریسیته وجود دارد.
از دلایل ضد زلزله بودن این ساختمان فرو رفتن بخشی از دیواره های آن در عمق 60 متری زمین است که قابلیت ضدزلزله بودن آن را تقویت می کند. همچنین درزهایی عمدی بین لایه های مختلف مواد ساختمانی ایجاد شده تا به عنوان ترمز ساختمان در برابر لرزش های ناشی از زلزله عمل کند.

ضد زلزله ترین آسمان خراش جهان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران نقش جهان کیش

هتل آسمان اصفهان

جهان پناه هند

سالم ترین روغن برای آشپزی کدام است؟

پربازدید ترین ها در شیراز

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر