طبیعت ایران

وقتی نام "ایران" یا "افارس" را می شنوید چه چیزی برای شما تداعی می شود.؟ در ابتدا، این اسامی ممکن است تصاویری از قالی های رنگارنگ ایرانی، گربه های ناب ایرانی یا حتی چشم های فریبنده ایرانی را به ذهنتان آورد. اگر خوانندگان کمی با تاریخ و فرهنگ خاور نزدیک آشنا باشند، ممکن است به شهرهایی مانند شیراز و اصفهان و جاذبه های تاریخی مانند پرسپولیس و پاسارگاد (آرامگاه کوروش بزرگ، بنیانگذار سلسله هخامنشی) فکر کنند.

 

طبیعت ایران

مرز سیاسی، که امروزه به عنوان ایران شناخته می شود، در آسیای جنوب غربی منطقه واقع شده و همچنین به عنوان شرق نزدیک شناخته شده است. این واحد جغرافیایی به لحاظ تاریخی به عنوان ایران شناخته شده است. ایران در تقاطع سه قاره آفریقا، اروپا و آسیا قرار دارد. موقعیت استراتژیک ایران پس از دوران ماقبل تاریخ، مسیری قابل توجه برای مهاجرت های انسانی بوده است و بقایای این انسان های اولیه در سراسر ایران کشف شده اند که بعضی از آنها به بیش از یک میلیون سال پیش باز می گردد. حضور ویژگی های جغرافیایی مانند کوه ها، بیابان ها و دریاها، تغییرات متفاوتی را در این سرزمین ایجاد کرده است. به عنوان مثال، می توان از کویر مرکزی ایران (دشت کویر) با دمای 45 درجه سانتیگراد به سوی جنگل مدیترانه ای کوه های شمال البرز با دمای 10 درجه سانتیگراد در کمتر از 2 ساعت سفر کرد.

 

طبیعت ایران
اگر مساجد و خرابه های باستانی به اندازه کافی برای برآورده شدن یک تور کافی نباشند، مناظر متنوع و چشمگیر ایران، برای مسافرانی که خواستار آن هستند، می تواند الهام بخش و شگفت انگیز باشد. از کوه ها گرفته تا بیابان ها و جنگل ها و غارها، در ایران وجود دارد.
کوه دماوند
بیش از 65 کیلومتری شمال شرق تهران، در ارتفاع 6،610 متری، بلند ترین قله در خاورمیانه است و یک چالش ارزشمند برای هر کوهنوردی است. در هوای پاک از تهران مشخص است، کوه در تمام طول سال پوشیده از برف است و ویژگی های برجسته ای در فرهنگ و ادبیات فارسی دارد. در رشته کوه البرز واقع شده است. رسیدن به قله دماوند، دو روز طول می کشد.

 

طبیعت ایران
ترکمن صحرا
دشت های ترکمن و یا ترکمن صحرا، در منطقه شمال شرقی ایران قرار دارند که هم مرز با ترکمنستان و دریای خزر است. بدون ماشین تپه های پایان ناپذیر و سبز به ظاهر دست نیافتنی به نظر می رسند. اما این منظره بسیار چشمگیر است. گورستان خالد نبی به دلیل سنگ های قبر ویژه معروف است . همچنین در نزدیکی آن برج معروف قرن11 ام گنبد کاووس، که در سفرنامه رابرت بایرون به جاده Oxiana یاد شده است قرار دارد.
کویر لوت
کویر لوت یکی از دو بیابان های بزرگ ایران است و با مساحتی بالغ بر 50000 کیلومتر مربع در قسمت شرقی کشور قراردارد. گزارشی ادعا می کند اینجا داغترین سطح زمین است که تا کنون ثبت شده است، با 70.7 درجه. این مکان جایی ایده آل برای یک پیک نیک بعد از ظهر نیست. با این وجود، منظره سطح ماه در بیابان، یک مکان فراموش نشدنی برای کمپ شبانه در زیر ستارگان است، لیدر سفر شما را از شهر کرمان با هزینه مناسب به اینجا می اورد .

 

طبیعت ایران
کویر مرنجاب
بعد از دو ساعت رانندگی از شهر کاشان در استان اصفهان، بیابان مارنجاب با تپه های شنی و ماسه ای خودنمایی می کند. در حالی که بسیاری از بیابان های ایران نمکی، سنگی یا دارای درخچه های خار هستند. شما می توانید در توری که شامل دیدن از دریاچه نمک، که نه چندان دور از اینجاست، با اقامت در کاروانسرایی که از قرن ۱۶ بازمانده است شرکت کنید.
ماسال جنگل، گیلان
جنگل های استان گیلان مناطقی پر از زیبایی های شگفت انگیز طبیعی هستند و مسیرهای پیاده روی زیبایی برای گردشگران ارائه می کنند. بعد از رانندگی هشت ساعته از تهران، منطقه کوهستانی ماسال دارای برخی از مسیرهای پیاده روی بسیار پر طرفدار است، که ترکیبی از نواحی سرسبز و کوه های جنگلی است و البته در این مناطق، گرگ و خرس توسط اهالی آن دیده شده است.

 

طبیعت ایران
بداب سورت
برای علاقه مندان به زمین شناسی، اشکال سنگی کمیاب بداب سورت یکی از عجایب طبیعی است. در استان مازندران در شمال ایران، در حدود 100 کیلومتری جنوب شهر ساری واقع شده، این منطقه از طلای زرد، نارنجی و قرمز است که از رسوبات مواد معدنی که از چشمه های آب گرم به وجود آمده تشکیل شده است. گفته می شود که دو چشمه از سنگ آهک سفید خواص دارویی دارند.
جزیره قشم
قشم در خلیج فارس و در جنوب بندرعباس واقع شده است،که به دلیل طبیعت زیبا و متنوع آن مشهور است. بزرگترین جزیره در خلیج فارس است. دارای برخی از ویژگی های بسیار جالب زمین شناسی است: به عنوان مثال، غارهای نمکی نمکدان، به عنوان مثال، گزارش شده است طولانی ترین نوع خود در جهان است. فرسایش های جذاب دره چاهکوه نیز ارزش دیدن دارد.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل ایران مشهد

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

هتل ایران اصفهان

ورزش پایه در ایران

مدیریت باشگاهی ایران

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر